Piknik rękodzieła artystycznego PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasze sołectwa
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 18 listopad 2016

 
Na liście projektów „Granty dla sołectw”, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego znalazło się sołectwo Bachorzyn. Ubiegało się ono o wsparcie finansowe na realizację projektu pn.: „Integracja wokół tradycji – piknik rękodzieła artystycznego i produktu regionalnego sołectwa Bachorzyn”. Głównym celem projektu była aktywizacja, integracja oraz kultywowanie tradycji poprzez zorganizowanie pikniku rękodzieła artystycznego i produktu regionalnego sołectwa Bachorzyn, w tym warsztatów rękodzieła artystycznego techniką DECOUPAGE. W dniu 10 listopada br. w sali budynku byłej Szkoły Podstawowej w Bachorzynie odbył się piknik integracyjny, a w jego programie m.in.:
Czytaj całość...
 
Dzień Drzewa w Sycanowie PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasze sołectwa
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 18 listopad 2016

 
W dniu 11 listopada br. w Sołectwie Sycanów odbył się piknik rodzinny, w którym uczestniczyły całe rodziny, świętując światowe obchody dnia drzewa. Projekt został współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, z budżetu Gminy Buczek oraz wkładu własnego mieszkańców. Głównym celem projektu było stworzenie mieszkańcom sołectwa Sycanów miejsca uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, umożliwienie wzajemnego poznania się podczas wspólnego projektu, integracja i aktywizacja społeczności lokalnej.
Organizatorzy w swoim programie zapewnili m.in.: powitanie gości, sadzenie drzew/krzewów, składanie ławek, gry i zabawy dla najmłodszych uczestników pikniku, konkursy z wiedzy na temat drzew oraz gminy Buczek oraz ognisko podsumowujące piknik. Wszyscy mieszkańcy byli mile widziani.
K.B.
 
 
Czytaj całość...
 
O Sienkiewiczu w bibliotece PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Co nowego w Bibliotece
Napisał: Alicja Hans   
piątek, 18 listopad 2016

 
Rok 2016 jest poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi. Narodowe czytanie "Quo vadis" było uhonorowaniem twórczości wielkiego pisarza. W naszej bibliotece wygłoszona została prelekcja pt. "Między prawdą a wymysłem", której tematem byli  bohaterowie Trylogii. Wykładowcą był dr Sebastian Adamkiewicz z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. W niezwykle barwnej opowieści o Skrzeuskim, Kmicicu i Panu Wołodyjowskim nasz prelegent ukazał podobieństwa i różnice  między bohaterami występującymi w literaturze i w historii.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Buczku.
A.H.
 
Droga Buczek-Luciejów oficjalnie otwarta PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 15 listopad 2016

 
W dniu 10 listopada 2016 roku odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi na nowo przebudowanej drodze powiatowej  Buczek-Luciejów.
W uroczystości zorganizowanej  z inicjatywy mieszkańców udział wzięli: Starosta Łaski Pani Teresa Wesołowska, Przewodniczący Rady  Powiatu Łaskiego Pan Marek Aulak, Wicestarosta Pan Marek Krawczyk, radni powiatu: Pan Jerzy Gawlik, Grzegorz Dębkowski, Marek Krawczyk,  Piotr Polak, Stanisław Manias, Skarbnik Powiatu Łaskiego Pani Dorota Cieślak,  Kierownik Powiatowego Zarządu Dróg Pan Bartosz Wojtas. Gminę Buczek reprezentowali: Wójt Gminy Pan Bronisław Węglewski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Zieliński, Sekretarz Gminy Buczek Pani Zenona Romankiewicz oraz radny i prezes OSP w Luciejowie Pan Ryszard Rzepa, sołtys wsi Luciejów Pan Lucjan Malec oraz wykonawca inwestycji Pan Andrzej Włodarczyk, nie zabrakło również mieszkańców wsi Luciejów.
 
Czytaj całość...
 
Kolejne podium dla Wiktorii PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 18 listopad 2016

Wiktoria Wróbel przed grą półfinałową
 
Po zwycięstwie w ubieglym tygodniu podczas I GPP w tenisie stołowym żaczek  (do  lat 11), rozegranym w Lidzbarku Warmińskim, 10-letnia Wiktoria Wróbel z LTSR Buczek startowała  w Limanowej k/Nowego Sącza, gdzie rozegrano II Grand Prix Polski młodziczek (do lat 13). Tym razem startująca o kategorię wyżej tenisistka z Buczku, zajęła trzecie miejsce. Najniższy stopień podium jednak wystarczył aby utrzymać pierwsze miejsce w kraju. Przynajmniej do końca 2016 roku, Wiktoria Wróbel będzie liderką 2-ch list rankingowych (żaczek i młodziczek) Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
 
 
105 rocznica urodzin druha Józefa Woźniaka PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ludzie - ludziom
Napisał: Andrzej Zieliński   
wtorek, 15 listopad 2016
 
 
 Pierwszy Honorowy Obywatel Gminy Buczek, druh OSP i podporucznik WP Józef Wożniak rocznicę Święta Niepodległości obchodzi, jak co roku urodziny, w br. jest to już 105 rocznica. W intencji zdrowia jubilata odprawiona została w dniu 11 listopada uroczysta msza św.  z udziałem m.in. rodziny, wszystkich jednostek OSP i władz samorządowych.  Przedstawiciele samorządu z wójtem Bronisławem Węglewskim, druhowie z jednostek  OSP w Woli Buczkowskiej i Czestkowa w progach rodzinnego domu odśpiewali jubilatowi 200 lat, podarowali też w imieniu społeczności lokalnej i wszystkich strażaków kwiaty oraz złożyli serdeczne życzenia.
Druh Józef Woźniak w otoczeniu najbliższej rodziny nie krył radości i wzruszenia z wizyty gości.
Czytaj całość...
 
Kolejna wielka inwestycja w Gminie Buczek zakończona PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 listopad 2016

 
W  dniu  30.09.2016 r  zostały protokolarnie odebrane prace budowlane i zakończono rozruch technologiczny  rozbudowanej  oczyszczalni ścieków  w Buczku.  Za kwotę trzy miliony trzysta czterdzieści pięć tysięcy sześćset złotych brutto wybudowano obok starej oczyszczalni stawowej praktycznie nowy obiekt  oparty o nową technologię oczyszczania ścieków pozwalającą na uzyskanie optymalnych parametrów oczyszczonych ścieków  odprowadzanych do rzeczki Końskiej.
Oddana inwestycja składała następującego zakresu robót:
 
Czytaj całość...
 
Nasza biblioteka PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Co nowego w Bibliotece
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 listopad 2016

 
Każdy miesiąc działalności biblioteki przynosi nowe doświadczenia. To nie tylko nowe książki, które regularnie wzbogacają księgozbiór i zachwycają czytelników, ale różnorodne formy działalności dla mieszkańców naszej gminy.
W październiku odbyły się trzy działania, o których warto wspomnieć. Dla wszystkich chcących zadbać o swoją sylwetkę w  ramach ogólnopolskiej akcji „Uwaga nadwaga” w bibliotece odbyło się spotkanie z dietetykiem z firmy Naturhouse w Zduńskiej Woli. Podczas spotkania promującego zdrowe żywienie można było uzyskać szczegółowe informacje na temat diety, odchudzania.
Niezwykłą podróż w czasie odbyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Buczku uczestnicząc w warsztatach czerpania papieru. W średniowiecznej scenerii odbyły się zajęcia ręcznego wytwarzania papieru. Warsztaty miały na celu przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z zabawą, tak, aby uświadomić uczniom jaka rolę wciąż odgrywa papier.
 
Czytaj całość...
 
Mistrzyni dała radę PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: Longin Wróbel   
środa, 09 listopad 2016

 
Zwycięstwem Wiktorii Wróbel (LTSR Buczek) zakończył się 1 GRAND PRIX POLSKI w tenisie stołowym żaczek, rozegrany na obiektach Hali Widowiskowo-Sportowej w Lidzbarku Warmińskim. W klasyfikacji końcowej 10-letnia uczennica szkoły podstawowej z Buczku wyprzedziła Malwinę Jarecką ( MLKS Viktoria Jelcz Laskowice), którą w finale ograła 3:0 oraz Zofię Śliwkę (KS Bogoria Grodzisk Maz.) - w półfinale również 3:0. Wiktoria Wróbel, która kilka tygodni wcześniej wygrała w Jarosławiu I GPP młodziczek (do lat 13), była zdecydowaną faworytką tego turnieju i pomimo ogromnej presji, pokazała klasę i dała radę.
Zawody z cyklu GPP to zawody krajowe najwyższej rangi (3 turnieje w sezonie), w których startuje 64 najlepszych zawodników/czek z całego kraju wyłonionych w drodze wieloetapowych eliminacji. Na ich podstawie ustala się krajowe listy rankingowe w poszczególnych kategoriach wiekowych.
 
 
Szkolenie LGD PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Miesięczne migawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 04 listopad 2016

 
W połowie października br. rozpoczęły się  szkolenia w dziewięciu gminach członkowskich LGD „Dolina rzeki Grabi”. Szkolenia dotyczyły wypełniania wniosków o dofinansowanie oraz biznesplanów w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", szkolenie prowadzone były przez p.  Annę Doliwa - Prezesa Zarządu LGD "Dolina rzeki Grabi". W/w szkolenie odbyło się również w gminie Buczek. Mieszkańcy gminy spotkali się 27 października w GOKiS w Buczku.  Uczestnicy zapoznali się również z założeniami PROW na lata 2014 – 2020 oraz poznali szczegółowe warunki przyznania pomocy w ramach podejmowania lub rozwijania działalności gospodarczej.
 
 
INFORMACJA PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ogłoszenia
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 26 październik 2016
Przeglądy gwarancyjne pomp ciepła zakupionych przez Gminę Buczek od BK Business Krzysztof Białkowski wykonuje uprawniony serwisant tj.: Tomasz Kossakowski 501 632 850.
Cena przeglądu gwarancyjnego wynosi 100,00 zł brutto bez kosztów zużytych materiałów.

 
Pasowanie na Przedszkolaka - 2016 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 21 październik 2016

 

14 października 2016r. był dniem szczególnym w Gminnym Przedszkolu w Buczku, ponieważ odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”, która jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i jego rodziców.  Część dzieci stała się prawdziwymi przedszkolakami, część awansowała z malucha na średniaka oraz z średniaka na starszaka.
Podczas uroczystości doceniona została praca nauczycieli i wszystkich tych , którzy oddają serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. W związku z Dniem Edukacji Narodowej ciepłe i serdeczne słowa skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi i administracji Pani  Dyrektor Przedszkola- Monika Kochanek, wręczyła podziękowania oraz nagrody dla Pani Sylwii Goździk, Janiny Tyc i Nadii Romankiewicz. Następnie życzenia i słowa uznania  przekazała  Pani Sekretarz Gminy – Zenona Romankiewicz obecna na uroczystości, która wręczyła Nagrodę Wójta Gminy Buczek Pani Monice Kochanek. Wydarzenie to uświetniły również czerwone różyczki wraz z życzeniami przekazanymi przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Martę Maciąg. Złożone życzenia dodały wszystkim pracownikom dużo otuchy i sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają w pracy z dziećmi.
 
Czytaj całość...
 
Wojewódzki finał Ligi Orlikowej w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 21 październik 2016

 
15 października 2016 roku na boiskach Orlik w Buczku i Czestkowie rozegrane zostały finały wojewódzkie w piłce nożnej Ligi Orlikowej organizowane przez Łódzki SZS przy współpracy z Urzędem Marszałkowski.
Po dokonaniu weryfikacji zespołów i prezentacji artystycznej  zespołu z SP Czestków, uroczystego rozpoczęcia turnieju Finału Ligi Orlikowej dokonał w imieniu patrona zawodów Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia Dyrektor Kancelarii Marszałka Pan Marcin Młynarczyk w towarzystwie Starosty Łaskiego Teresy Wesołowskiej i Wójta Buczku Bronisława Węglewskiego. W wyniku losowania podzielono zespoły każdej kategorii na 2 grupy. Rozgrywki eliminacyjne prowadzono równocześnie w każdej grupie na boisku Orlika w Buczku  i w Czestkowie.
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 59 - 87 z 252

"Wieści Regionalne"

III Krajowe Święto Truskawki

Buczek 2017

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

witold-stepien.jpg

Panorama

  
 
Panorama Łaska - czerwiec 2017
 
 
 
 
 
 

 
 

Psy do adopcji

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży

Wywóz śmieci - 2017

 

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2017 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery