V Festiwal Piosenki Dziecięcej PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z kultury
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 26 maj 2015

 
 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Buczku zaprosił po raz piąty młodych wokalistów do udziału w V Festiwalu Piosenki Dziecięcej. W festiwalu brali udział soliści i zespoły w wieku od 5 do 18 lat.
Celem imprezy było umożliwienie młodym artystom prezentacji ich umiejętności i talentów wokalnych, a także rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci. Jury w składzie: Paulina Makulska, Jadwiga Ratajczyk oraz Alicja Hans starało się sprawiedliwie ocenić młodych wokalistów.
Czytaj całość...
 
LGD "Dolina Rrzeki Grabi" 2014 - 2020 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 26 maj 2015

 Lokalna Grupa Działania „Dolina rzeki Grabi” wkracza w kolejny okres działania odpowiadający wdrażaniu środków pomocowych Unii Europejskiej na lata 2014-2020. W związku z tym partnerzy i członkowie tworzący LGD rozpoczęli debatę na temat
rozwoju obszarów wiejskich w kolejnych latach. Uczestnicy warsztatów i spotkań dyskutowali nad najważniejszymi obszarami problemowymi na naszym terenie, wskazując jego największe silne i słabe strony.
Wyniki warsztatów zostaną obecnie poddane ocenie społeczności lokalnej w ramach
niniejszej ankiety, która jest przeprowadzana we wszystkich dziewięciu gminach. Pomysły przedsięwzięć wynikające z rezultatów ankietyzacji oraz z dyskusji prowadzonych na spotkaniach będą podstawą do opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD na lata 2014-2020.
Link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/1yW7tqQ2TNqZmBUiUpNzBw5xjHH1YPHsuirf2nR4ovVc/viewform
 
 
Podziękowania PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 20 maj 2015
 
 
Pragnę wyrazić najserdeczniejsze podziękowania za serce i życzliwość okazane w tych smutnych dla mnie chwilach. Dziękuję również za przybycie na uroczystość pogrzebową mojej MAMY, złożone wieńce i kwiaty   

      z wyrazami szacunku

      Bronisław Węglewski

 
Pierwszy etap utworzenia nowego centrum miejscowości Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 maj 2015

 Tego budynku wkrótce już nie będzie ;)
Gmina Buczek do tej pory inwestowała w infrastrukturę wiejską na terenie całej gminy z uwagi na najpilniejsze potrzeby mieszkańców takie jak budowa wodociągów i kanalizacji, poprowadzenie dróg gminnych o nawierzchni utwardzonej przez niemal wszystkie miejscowości, dotacji do przydomowych oczyszczalni ścieków oraz urządzeń do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w postaci pomp ciepła lub zestawów solarnych. Następnym krokiem jest poprawa wizerunku i podniesienie atrakcyjności centrum miejscowości Buczek.
W dniu 14 maja 2015 r. zostały otwarte oferty na przebudowę i rozbudowę budynku urzędu gminy oraz budynku gospodarczo – garażowego. W ramach zadania będzie rozebrany drewniany budynek, rozbudowany budynek  Urzędu Gminy wraz z poprawieniem elewacji istniejącego budynku, przebudowany budynek garaży wraz z wydzieleniem nowej kotłowni oraz zagospodarowanie terenu wokół budynków. Przyczyni się to do poprawy jakości usług i ułatwi to mieszkańcom załatwianie wszelkich formalności.
Następnym etapem będzie utworzenie parkingu w centrum Buczku, który zwiększy bezpieczeństwo użytkowników drogi wojewódzkiej gdzie często zaparkowane samochody wzdłuż ulicy i na chodnikach stwarzają zagrożenie. Parking pozwoli na bezpieczną komunikację do placówek handlowych, kościoła parafialnego oraz urzędu gminy.
 
Rozliczenie projektu - zmiana operatora PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: Renata Stasiak   
wtorek, 12 maj 2015
 
Gmina Buczek z zbliża się do rozliczenia projektu pn.: „Internet w gminie Buczek oknem na świat” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś Priorytetowa 8. Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion, które nastąpi pod koniec czerwca. Warunkiem utrzymania projektu jest dostarczenie beneficjentom przez Gminę Internetu przez okres 5 lat liczonych od momentu rozliczenia projektu. W związku z powyższym informujemy Beneficjentów Ostatecznych, że  został wyłoniony w przetargu nowy operator: TOYA Systemy Komputerowe Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Telefoniczna 46F, 92-016 Łódź, który w pierwszej połowie czerwca rozpocznie instalacje urządzeń niezbędnych do odbioru sygnału internetowego. Więcej informacji na temat zmiany operatora można uzyskać w pokoju nr 3 lub pod nr telefonu: 43 67 74 493 u kondynatora informatycznego Tomasza Kubickiego.
                                                                                                T. Kubicki
 
_______________________________________________
 „Dotacje na innowacje” „Inwestujemy w waszą przyszłość”
Projekt pn.: „Internet w gminie Buczek oknem na świat” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Czytaj całość...
 
Fotowoltaika w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 04 maj 2015
 Deklaracja uczestnictwa w projekcie „Budowy  mikroinstalacji  fotowoltaicznych  w Gminie Buczek" w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 
 
 Regulamin udziału właścicieli nieruchomości w projekcie „Budowy  mikroinstalacji  fotowoltaicznych  w Gminie Buczek" w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
 
Słowa uznania należą się władzom Buczka PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 07 kwiecień 2015
 Na stronach Strefy Biznesu ukazał się artykuł o działaniach władz Gminy Buczek.
 
"Słowa uznania należą się władzom Buczka z pow. łaskiego. Ta rolnicza gmina przebojem wdarła się do pierwszej dziesiątki tego notowania Dziennikowej Ligi (przed czterema laty zajęła 38. pozycję).

Buczek, jak mało która gmina, potrafił wykorzystać możliwości, jakie dają unijne fundusze. Dzięki nim poczyniono tu wiele inwestycji- wybudowano kanalizację w kilku wsiach i zmodernizowano sześć strażnic OSP, w których urządzono wiejskie świetlice środowiskowe. Do  mieszkańców i szkół trafiło 200 komputerów z dostępem do internetu. Inwestycje w Buczku w latach 2011- 2013 były o 70 proc. wyższe niż w latach 2007--2009 i to przy zerowym zadłużeniu gminy!

- Ale były też inwestycje, w których wspieraliśmy się pieniędzmi z krajowych źródeł - podkreśla wójt Bronisław Węglewski. - Tak powstały trzy schetynówki, a do zmodernizowanej szkoły dobudowaliśmy skrzydło, w którym są klasy I-III i przedszkole. Co do planów na najbliższe lata, to zaczęliśmy rozbudowę szkoły w Czestkowie i budowę sali gimnastycznej, a przy szkole w Buczku powstanie hala sportowa. Zakończymy kanalizowanie gminy i zmodernizujemy oczyszczalnię ścieków. Chcę, by przy wszystkich drogach przelotowych w gminie powstały ciągi pieszo-rowerowe - zapowiada wójt Węglewski.
Wójt Buczka w ostatnich wyborach nie miał kontrkandydatów."

 
Buczkowskie święto truskawki - 2015 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 03 kwiecień 2015

Wszystkich miłośników truskawek zapraszamy do gminy Buczek na święto truskawki pn.: „Buczkowska truskawka marką województwa łódzkiego”, które odbędzie
się w dniach 27-28 czerwca 2015r. w Buczku. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy przygotowali mnóstwo truskawkowych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza będzie okazją do posłuchania koncertów muzycznych i obejrzenia występów tanecznych oraz występu kabaretu. Również na najmłodszych smakoszy truskawek będzie czekało sporo niespodzianek, w tym przedstawienie dla dzieci - kącik malucha,  wesołe miasteczko i przejażdżki konne. Ci którzy wolą spędzać czas aktywnie będą mogli wziąć udział w potyczkach sportowych  zaś kibice będą mieli możliwość dopingować drużyny piłkarskie w finale truskawkowej ligi gminy Buczek. Podczas święta truskawki odbywać się będzie Truskawkowy wyścig rowerowy oraz Mistrzostwo Polski i Puchar Polski Super Enduro. Impreza gromadzić będzie liczne stoiska handlowe, gastronomiczne i rękodzieła ludowego. W programie przewidziano konkursy związane z truskawką  oraz prezentację kulinarną potrawy z truskawką w roli głównej na ogromnej patelni plenerowej. Jeżeli dodamy do tego stoły uginające się od rozmaitych truskawkowych pyszności, to mamy najsmaczniejszy przepis na spędzenie ostatniego czerwcowego weekendu u nas w Buczku.  W sobotę na buczkowskiej scenie wystąpią zespoły: Calibra, MiG, After Party, B-qll, Róże Europy, Ira. W niedzielę dołączą do nich zespół Piękni i Młodzi, Margaret i Pectus.
Dla wszystkich miłośników truskawek obecność obowiązkowa! Do zobaczenia w Buczku!

 


Projekt pn.: „Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego”
 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
 III Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO


 
 
 
Bronisław Węglewski w 10 najbardziej wpływowych osób w regionie PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 02 kwiecień 2015
 
Gmina Buczek na targach turystycznych Na Styku Kultur PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 17 marzec 2015
 
W dniach 13- 15 marca 2015 r. odbyły się w Łodzi
XXI Targi pt.: „Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR”,  podczas których spotykają się miłośnicy podróży - tych dalekich i tych bliskich. Podczas trzydniowych targów można się było spotkać z wystawcami z całej Polski i zagranicy, dowiedzieć się o wielu ciekawych miejscach a także spróbować potraw regionalnych z Polski i innych części świata.
  
 
Czytaj całość...
 
Nowy Starosta na Sesji Rady gminy w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z Rady
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 06 marzec 2015
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Buczek władze gminy i radni mieli zaszczyt gościć Panią Teresę Wesołowską, która od dnia 24 lutego br. pełni funkcję Starosty Łaskiego. Gość został powitany przez obecnych kwiatami, gromkimi brawami oraz gratulacjami i życzeniami wielu sukcesów i dobrej współpracy Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady. Witając się z obecnymi na sesji Pani Starosta zapewniła, że zrobi wszystko aby współpraca z gminami w powiecie łaskim układała się poprawnie.
Mamy nadzieję, iż współpraca Gminy Buczek z Powiatem Łaskim będzie owocniejsza niż w minionych latach.
 
Główne kierunki inwestycji PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 19 grudzień 2014
 
SZCZĘŚLIWA "6" DLA GMINY BUCZEK PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 16 grudzień 2014
  W dniu 15 grudnia w Dzienniku Łódzkim ukazał się ranking „Dziennikowa liga gmin, część trzecia-gminy miejsko-wiejskie”. Gmina Buczek znalazła się na 6 miejscu wśród wszystkich gmin województwa łódzkiego awansując z miejsca 38 w roku 2010. Wielkim osiągnieciem gminy jest również „0” zadłużenie i 7 miejsce w pozyskiwaniu środków unijnych na jednego mieszkańca z kwotą 30.439,80 zł  i 9 miejsce w uzyskanych dochodach. W porównaniu z rokiem 2002 w którym gmina plasowała się na miejscu ponad 100, stwierdzić należy, że nastąpił ogromny rozwój przez te lata o czym świadczą osiągnięte wyniki.
 
 
 
 
Wycinek z tabeli zawierającej 132 pozycje.
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 436 - 462 z 462

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 

 Zbiórkamakulatury

 

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

adam-moder.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - V 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery