Pismo w sprawie zmiany rozporządzenia - ulgi cłowe dla Ukrainy PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 02 październik 2015
Łódź, dnia 29 września 2015r.

                                                                                      Ewa Kopacz
      Prezes Rady MinistrówSzanowna Pani Premier,
Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego wnioskuje o podjęcie działań mających na celu zmianę rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej nr 374/2014 z dnia 14 kwietnia 2014 roku, które weszło w życie w dniu 23 kwietnia 2014 roku w sprawie obniżenia lub zniesienia ceł na towary pochodzące z Ukrainy. W wyniku ww. rozporządzenia z cła zostały zwolnione towary przemysłowe importowane do Unii Europejskiej z Ukrainy obejmujące ponad 94 proc. linii taryfowych. Rozporządzenie to znosi również 83 proc. taryf celnych w zakresie importu do UE z Ukrainy produktów rolnych. W odniesieniu do niektórych produktów rolnych, takich jak: zboża, mięso wołowe, wieprzowe i drób, obowiązują bezcłowe kontyngenty na import.
Czytaj całość...
 
Wiklinowe rękodzieło PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z kultury
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 02 październik 2015
 
 
 Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie pod przewodnictwem Prezes Jadwigi Ratajczyk postanowiło rozszerzyć swoje umiejętności rękodzieła z wikliny papierowej,  o rękodzieło z wikliny plecionkarskiej.
Stąd też w miesiącu lipcu br.  panie ze Stowarzyszenie wybrały się na ok. 3 hektarową plantację wierzby plecionkarskiej do Państwa Teresy i Eugeniusza Maciejak, położoną w Konarzewie, Gmina Piątek.

Czytaj całość...
 
Czestków biega PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
sobota, 26 wrzesień 2015

 
 W dniu 17.09.2015r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły  w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody  cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem gdyż wystartowało w nich 78 osób. Biegi odbyły się w  czterech kategoriach
1.klasy I-III dziewczynki  250m
2.klasy I-III chłopcy 400m
3.klasy IV –VI dziewczynki 800m
4.klasy IV – VI chłopcy 1000m
Czytaj całość...
 
Nie było silnych na strażaków z Maleni PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
sobota, 26 wrzesień 2015
 
Narodowe czytanie PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 16 wrzesień 2015
 
Apel do Pani Premier - stan klęski żywiołowej PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 wrzesień 2015
Łódź, dnia 8 września 2015r.
 
 
                                                              Sz. P.    
                                                              Ewa Kopacz
                                                              Prezes Rady Ministrów
 
 
 Szanowna Pani Premier,
 
 Niekorzystne  zjawiska  atmosferyczne występujące na  terenie Polski i województwa łódzkiego, szczególnie  susza,  spowodowały zdecydowanie obniżenie plonów i ogromne straty w rolnictwie. Należy z całą stanowczością stwierdzić, że susza jaka nawiedziła nasz region, osiągnęła stan dotychczas niewyobrażalny. Działania związane z likwidacją jej skutków  wzbudzają  niezrozumienie wśród rolników dla których stan  suszy na danym terenie określają raporty Instytutu Uprawy, Nawożenia
i Gleboznawstwa w Puławach zawarte w tzw. Krajowym  Bilansie Wodnym, według których w województwie łódzkim występuje tylko stan zagrożenia suszą. Rolnicy ponoszą jednak dotkliwe straty. Naszym zdaniem, raporty IUNG-u nie odzwierciedlają faktycznej sytuacji na polach i sadach, gdzie skutki są widoczne „gołym okiem”. Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego już na początku lipca sygnalizował Wojewodzie Łódzkiemu stan zagrożenia suszą i problemy jakie mogą z tego wyniknąć.
Czytaj całość...
 
Zmiany w Gminnym Przedszkolu w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 wrzesień 2015

Po dwóch latach działalności od września 2015r. Gminne Przedszkole w Buczku zaczyna funkcjonować na nowych zasadach - bez wsparcia funduszami unijnymi. Mimo iż zakończyliśmy realizację projektu, mali buczkowianie nadal mają zapewniony dobry start z przyszłość.  
Władze gminy, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców, zdecydowały  o utworzeniu w placówce trzeciego oddziału. Udało się wygospodarować miejsce na trzecią salę i po intensywnych pracach remontowych piękne, kolorowe pomieszczenie było gotowe przed rozpoczęciem  zajęć.  Standard nowej sali nie odbiega od pozostałych dwóch utworzonych z funduszy unijnych. Dzięki zwiększeniu budżetu przedszkola  zakupiono nowe mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne.
Czytaj całość...
 
Mixer Regionalny z Buczkiem PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z kultury
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 wrzesień 2015
 
 W dniach 5-6 września 2015 r na ulicy Piotrkowskiej odbyła się  12 edycja imprezy pn. Mixer Regionalny Łódzkie 2015 r. W w/w uroczystości udział wzięła również     Gmina Buczek, którą reprezentowało Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie w osobach: Joanna Witusik, Anna Sygdziak i Janina Lewska.
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie prezentowało walory naszego regionu tzw. zagłębia truskawkowego,  promując gminę Buczek i jej produkt - truskawkę jako markę województwa łódzkiego.
Czytaj całość...
 
Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Buczek za I półrocze 2015 roku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 wrzesień 2015
1. Omówienia stopnia realizacji dochodów i wydatków budżetowych.
  Gospodarka finansowa w I półroczu 2015 roku prowadzona był na podstawie uchwalonego budżetu gminy przyjętego Uchwałą Nr III/28/2014 Rady Gminy Buczek z dnia 30 grudnia 2014 Budżet wynosił po stronie:
- dochodów 18.171.000 zł.
- wydatków 18.350.880 zł.
  Po zmianach w okresie sprawozdawczym
  plan dochodów wynosi 18.718.376,10 zł.
  plan wydatków wynosi 19.650.869,10 zł.

Czytaj całość...
 
Spotkanie członkowskie i konsultacyjne LGD PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 wrzesień 2015

W dniu 9 września w Urzędzie Gminy w Buczku odbyło się spotkanie Wójtów i Burmistrzów  Gmin Członkowskich LGD "Dolina rzeki Grabi", celem spotkania było omówienie zmian w statusie LDG pod kątem budowania nowej  Lokalnej Strategii Rozwoju.


 
Czytaj całość...
 
Referendum w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 08 wrzesień 2015
W niedzielę 6 września 2015 r. odbyło się referendum ogólnokrajowe. Na karcie do głosowania znalazły się trzy pytania:
- czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
- czy jest Pan/pani za utrzymaniem dotychczasowego finansowania partii politycznych z budżetu państwa
- czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem ogólnej zasady roztrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika
 W gminie Buczek w 5 obwodach do głosowania na 4077 uprawnionych do udziału w referendum udział wzięło 287 osób co stanowi 7,03%.
Największą frekwencję odnotowano w obwodzie nr 3 w Czestkowie,  gdzie na 670 uprawnionych głos oddało 70 osób co stanowi 10,4%. Natomiast najmniejsza frekwencja była w obwodzie nr 2 w Brodni, gdzie głosowało 19 osób na 548 co stanowi 3%. Średnia frekwencja w gminie 7,03 nie odbiega dużo od średniej krajowej.

 
VIII Europejskie Forum Gospodarcze  Łódzkie 2015 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 08 wrzesień 2015

 W dniach 28 – 29 września 2015 r. w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź odbędzie się VIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2015.

Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem cyklicznym, już po raz ósmy organizowanym przez Województwo Łódzkie, w tym roku we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S. A.
Formuła wydarzenia pozostaje niezmienna - Europejskie Forum Gospodarcze jest miejscem spotkań oraz wymiany myśli właścicieli małych, średnich i dużych polskich przedsiębiorstw. Jest wydarzeniem, którego jedną z idei jest promowanie najnowszych osiągnięć oraz najlepszych praktyk biznesowych. Akcentujemy to w przewodnim haśle tegorocznej edycji Forum: „Wyzwania Europy – gospodarka, pieniądze, biznes”.
 
Czytaj całość...
 
Puchar Wójta - 2015 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 04 wrzesień 2015

 
 W dniu 28 Sierpnia 2015 w Czestkowie na boisku „Orlik” odbył się „Turniej Nocny o puchar Wójta Gminy Buczek” w piłce nożnej. Piłkarze rywalizowali w drużynach złożonych z sześciu zawodników + bramkarz. Spotkania  rozgrywane były systemem “każdy z każdym”. O rozstawieniu końcowym miejsc decydowała większa ilość zdobytych punktów. Za wygrany mecz  drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.
Najlepsza okazała się drużyna z Buczku  pokonując prawie wszystkich  rywali
( jeden remis ) we wszystkich meczach. Drugie miejsce  zdobyła drużyna z Czestkowa, a trzecie miejsce przypadło drużynie ,, Młodzi Gniewni ,,. Kolejno czwarte miejsce zajęła drużyna Czestków ,, Soccer Star,, a piąte miejsce Junior team   Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej.
Królem strzelców turnieju został Wojtek Buczkowski z dorobkiem 10 bramek.  
Poniżej tabela wyników spotkań:  
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Buczek     10 pkt.
2. Czestków 7 pkt
3. Młodzi gniewni  7 pkt
4. Czestków Soccer Star 3 pkt
5. Junior team   0 pkt.
Puchary i dyplomy ufundował Wójt Gminy Buczek Pan  Bronisław Węglewski
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 407 - 435 z 462

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 

 Zbiórkamakulatury

 

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

andrzej-biernat.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - V 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery