Referendum w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 08 wrzesień 2015
W niedzielę 6 września 2015 r. odbyło się referendum ogólnokrajowe. Na karcie do głosowania znalazły się trzy pytania:
- czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
- czy jest Pan/pani za utrzymaniem dotychczasowego finansowania partii politycznych z budżetu państwa
- czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem ogólnej zasady roztrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika
 W gminie Buczek w 5 obwodach do głosowania na 4077 uprawnionych do udziału w referendum udział wzięło 287 osób co stanowi 7,03%.
Największą frekwencję odnotowano w obwodzie nr 3 w Czestkowie,  gdzie na 670 uprawnionych głos oddało 70 osób co stanowi 10,4%. Natomiast najmniejsza frekwencja była w obwodzie nr 2 w Brodni, gdzie głosowało 19 osób na 548 co stanowi 3%. Średnia frekwencja w gminie 7,03 nie odbiega dużo od średniej krajowej.

 
VIII Europejskie Forum Gospodarcze  Łódzkie 2015 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 08 wrzesień 2015

 W dniach 28 – 29 września 2015 r. w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź odbędzie się VIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2015.

Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem cyklicznym, już po raz ósmy organizowanym przez Województwo Łódzkie, w tym roku we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S. A.
Formuła wydarzenia pozostaje niezmienna - Europejskie Forum Gospodarcze jest miejscem spotkań oraz wymiany myśli właścicieli małych, średnich i dużych polskich przedsiębiorstw. Jest wydarzeniem, którego jedną z idei jest promowanie najnowszych osiągnięć oraz najlepszych praktyk biznesowych. Akcentujemy to w przewodnim haśle tegorocznej edycji Forum: „Wyzwania Europy – gospodarka, pieniądze, biznes”.
 
Czytaj całość...
 
Puchar Wójta - 2015 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 04 wrzesień 2015

 
 W dniu 28 Sierpnia 2015 w Czestkowie na boisku „Orlik” odbył się „Turniej Nocny o puchar Wójta Gminy Buczek” w piłce nożnej. Piłkarze rywalizowali w drużynach złożonych z sześciu zawodników + bramkarz. Spotkania  rozgrywane były systemem “każdy z każdym”. O rozstawieniu końcowym miejsc decydowała większa ilość zdobytych punktów. Za wygrany mecz  drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.
Najlepsza okazała się drużyna z Buczku  pokonując prawie wszystkich  rywali
( jeden remis ) we wszystkich meczach. Drugie miejsce  zdobyła drużyna z Czestkowa, a trzecie miejsce przypadło drużynie ,, Młodzi Gniewni ,,. Kolejno czwarte miejsce zajęła drużyna Czestków ,, Soccer Star,, a piąte miejsce Junior team   Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej.
Królem strzelców turnieju został Wojtek Buczkowski z dorobkiem 10 bramek.  
Poniżej tabela wyników spotkań:  
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Buczek     10 pkt.
2. Czestków 7 pkt
3. Młodzi gniewni  7 pkt
4. Czestków Soccer Star 3 pkt
5. Junior team   0 pkt.
Puchary i dyplomy ufundował Wójt Gminy Buczek Pan  Bronisław Węglewski
 
Mikroinstalacje fotowoltaiczne w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 13 sierpień 2015
Gmina Buczek jako jedna z siedmiu gmin z województwa łódzkiego otrzymała dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
W oparciu o przyznane środki z Unii Europejskiej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych dla 80 gospodarstw domowych oraz 5 obiektów użyteczności publicznej tj. oczyszczalnie ścieków w Buczku i Czestkowie, stacje uzdatniania wody w Buczku i Brodni Górnej oraz dla budynku Urzędu Gminy w Buczku.
W trakcie naboru wniosków dla uczestników programu zgłosiło się ponad 200 chętnych do zamontowania instalacji. Z uwagi na limit otrzymanych środków zakwalifikowano tylko 80 gospodarstw domowych, według kolejności złożenia. Należy nadmienić że jest to jedna z większych inwestycji realizowanych z tego programu. Wybudowane mikroinstalacje pozwolą zmniejszyć wydatki na zużytą energie elektryczną w gospodarstwach domowych uczestników programu. Uzyskane zostaną oszczędności na funkcjonowaniu oczyszczalniach oraz stacjach uzdatniania wody pracujących na potrzeb mieszkańców gminy. Jest to kolejna inwestycja w ostatnich latach promująca nowoczesny system uzyskiwania ekologicznej energii elektrycznej zmniejszająca emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Tym samym Gmina Buczek znajduje się w czołówce gmin realizujących tego typu inwestycje w Województwie Łódzkim. 
Super Enduro - ponownie w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 11 sierpień 2015
-foto F.K
 
W upalny weekend wakacyjnego wypoczynku w dniach 8-9 sierpnia 2015 roku na torze znajdującym się w Buczku zorganizowana została VI Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro. Na zawody przybyła liczna publiczność fanów motocrossów. Zawody kończące serię rozgrywek, wyłoniły Mistrzów Polski i zdobywców Pucharu Polski w Super Enduro w sezonie 2015. Wyniki prezentują się następująco:
Czytaj całość...
 
Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 11 sierpień 2015
 
W dniu 06.08 2015 godzinie 14.15 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Buczku Komisja przetargowa dokonała otwarcia ofert na udzielenie zamówienia: ” PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W MIEJSCOWOŚCI BUCZEK”. Do godz. 14.00 wyznaczonego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia jako termin składania ofert złożonych zostało 15 kopert oznaczone jako oferty. Zamawiający zamierza przeznaczyć na wykonanie zamówienia 280 000,00 tys. zł w budżecie na rok 2015 r ,pozostałe środki w kwocie 3 679 559,16 zł przeznaczone są w budżecie na rok 2016. Ceny złożonych ofert zaczynają się od kwoty najniższej tj. 3345600,00 do kwot najwyższej 5 043 000,00 zł. Najdłużej udzielona gwarancja na wykonanie zamówienia wynosi 60 miesięcy. Termin wybudowania praktycznie nowej oczyszczalni przewidywany jest na miesiąc wrzesień 2016 r. Inwestycja obejmuje następujący zakres robót:
- przebudowę pompowni ścieków i osadnika przepływowego w istniejących kubaturach
- budowę dwóch reaktorów biologicznych
- budowę budynku technicznego przy reaktorach
- budowę zbiornika osadu nadmiernego D 3m – szt. 2
- budowę wiaty na osad odwodniony
- budowę punktu zlewnego ścieków -
- budowę wiaty na agregat prądotwórczy
- zagospodarowanie terenu, ogrodzenie ,drogi, linie en. wewnętrznej w obrębie istniejącej starej oczyszczalni.   
W.Sz.    
 
Inwestycje w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 11 sierpień 2015
 1.Nowa sala gimnastyczna w Czestkowie B na terenie przylegającym w bezpośrednim sąsiedztwie do Szkoły Podstawowej nabiera ostatecznego wyglądu. Trwają prace wykończeniowe przy malowaniu ścian i zakładaniu podłóg. Już teraz widać, że wykonawca stara się zadbać o każdy szczegół, tak aby najmłodsi na zajęciach sportowych ale również starsi po lekcjach mogli się cieszyć z profesjonalnej nawierzchni drewnianej podłogi sali gimnastycznej czy innych przyrządów do ćwiczeń.


 
Czytaj całość...
 
Kolonie w Kościelisku i w Austrii PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 28 lipiec 2015
 
 
 W dniu 9 lipca 2015 roku Gmina Buczek wraz  Krajowa Rada Izb Rolniczych zorganizowali dla dzieci rodziców ubezpieczonych w KRUS kolonie w Kościelisku. Główną atrakcją tego wyjazdu był również kilkudniowy pobyt w hotelu w Austrii w Aplach. Dzieci podczas pobytu w Kościelisku chodziły po górach, miały zorganizowaną wycieczkę pieszą pod Gubałówkę i na Krupówki oraz uczestniczyły w rozgrywkach sportowych i zabawach. Podczas pobytu w Austrii koloniści zwiedzali pobliskie zamki, spędzali czas czynnie w akwenach wodnych oraz parku linowym. Jedną z głównych atrakcji był wjazd kolejką linową na szczyt góry  liczącej 2400 m n.p.m.
Czytaj całość...
 
Bronisław Węglewski - Nowym Prezesem Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 15 lipiec 2015
Bronisław Węglewski – znany przede wszystkim  jako Wójt gospodarnej i ciągle rozwijającej się inwestycyjnie Gminy Buczek został wybrany zdecydowaną większością głosów I Walnego Zgromadzenia Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego  jej nowym  Prezesem. To pierwszy taki sukces od czasów powstania izb rolniczych, gdy osoba z powiatu łaskiego i powiatów z nią sąsiadujących (można zastąpić słowami „osoba z naszego terenu”)  obejmie takie stanowisko.
Nowy Prezes doskonale zna strukturę, zadania  izb rolniczych, jak i problemy, jakie stoją przed polskim rolnictwem, jako że od momentu powstania izb przewodniczy Radzie Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łasku, jest Delegatem do Krajowej Rady Izb Rolniczych, jak i członkiem komisji branżowych d.s. rolnictwa w Copa-Cogeca w Brukseli, a co najistotniejsze samodzielnie zarządza dobrze prosperującym wielkoobszarowym gospodarstwem rolnym z dominacją produkcji roślinnej.
Z tytułu objęcia nowego stanowiska Bronisław Węglewski wejdzie w skład Krajowej Rady Izb Rolniczych z jeszcze silniejszej niż dotychczas pozycji tj. Prezesa Wojewódzkiego a nie jak do tej pory Delegata.
Będzie to wiązało się ze zwiększeniem kompetencji, jako że Krajowa Rada Izb Rolniczych reprezentuje samorząd rolniczy przed sejmem, senatem i administracją rządową, która ma obowiązek zasięgać opinii Rady o projektach ustaw i rozporządzeń dotyczących rolnictwa, rozwoju wsi oraz rynku rolnego. Ponadto  opiniuje ona założenia polityki rolnej oraz wszelkie projekty aktów prawa dotyczące rolnictwa i gospodarki żywnościowej.
Krajowa Rada  pomaga ponadto  w wykonywaniu zadań wojewódzkim izbom rolniczym i nadaje im kierunek działania.
Zadaniem nowego Prezesa będzie nadto reprezentowanie izby rolniczej na szczeblu krajowym przed organami Państwa oraz ogólnokrajowymi  organizacjami i instytucjami  działającymi na rzecz i w otoczeniu rolnictwa.
Ta silna pozycja w strukturze krajowej  (jako że zasięg działania Krajowej Rady Izb Rolniczych to cały teren RP) Bronisława Węglewskiego przyniesie z pewnością wymierne korzyści dla polskiego rolnictwa, a w tym dla rolników z naszego powiatu.
 
Wybór Bronisława Węglewskiego na funkcję Prezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego nie spowoduje żadnych zmian we władzach Gminy Buczek, Wójtem Gminy pozostaje nadal Bronisław Węglewski.
 
 
 
 
 
Rozpoczęcie prac budowlanych w centrum Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 10 lipiec 2015

 
W dniu 8 lipca br. rozpoczęły się prace nad przebudową i rozbudową budynku Urzędu Gminy oraz budynku gospodarczo – garażowego. W ramach zadania będzie rozebrany drewniany budynek, rozbudowany budynek  Urzędu Gminy wraz z poprawieniem elewacji istniejącego budynku, przebudowany budynek garaży wraz z wydzieleniem nowej kotłowni oraz zagospodarowanie terenu wokół budynków. Prace wykonuje firma FHU „BUD-GIPS”, Zbigniew Borek, Luciejów 103, Buczek.
W związku z tym nastąpią utrudnienia dla petentów związane z parkingiem pojazdów. Obsługa komunikacyjna odbędzie się poprzez drugą bramą wjazdową od ul. Głównej (obok punktu z lodami).
 
 
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna na kolejnym Święcie Truskawki PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 10 lipiec 2015

 
Największym świętem,  jakie co roku odbywa się w naszej gminie, to Wojewódzkie Święto Truskawki, obecnie pn. „ Buczkowska Truskawka marką województwa łódzkiego”.  W tym roku obyło się I Krajowe Święto Truskawki, na którym  nie mogło zabraknąć stoiska  Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna.
Członkinie Stowarzyszenia do tegoż święta przygotowują się bardzo staranie, a w pracę  jaką  wykonują wkładają dużo serca. Na stoisku Stowarzyszenia podczas 2 – dniowych obchodów święta  znajdowały  się różne smakołyki, którymi każdy mógł się poczęstować, m. innymi: truskawki;  cztery rodzaje ciast, oczywiście z truskawką w roli głównej; nalewka truskawkowa; konfitura  bachorzyńskich babek; koktajl truskawkowy.

Czytaj całość...
 
Wakacyjny wypoczynek Zakopane - Austria PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 10 lipiec 2015
Podczas tegorocznych wakacji 31 uczniów z terenu gminy Buczek wypoczywać będzie w Zakopanem oraz Austrii. Kolonie dla młodzieży rozpoczynają się od 9 lipca i będą trwa do 22 lipca br. Uczniowie zwiedzać i podziwiać będą krajobrazy Polskich Tatr oraz organizowane będą wycieczki za granice naszego kraju do Austrii. Współorganizatorem wypoczynku jest Krajowa Rada Izb Rolniczych, Gmina Buczek oraz częściowo  rodzice.
 
Truskawkowe żniwa zakończone PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 07 lipiec 2015


W dniach 27-28 czerwca 2015 roku w Gminie Buczek odbyło się I Krajowe Święto Truskawki. Patronat nad tegorocznymi obchodami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Marek Sawicki, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
Święto odbyło się w tym roku w ramach projektu pn.: "Buczkowska truskawka-marką województwa łódzkiego"” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Impreza po raz pierwszy ma rangę święta krajowego.  Gminę Buczek zaszczycili swoją obecnością goście nie tylko z gmin i powiatów, ale także województwa i kraju.
 W tym roku gościliśmy:  Jacka Marciniaka Szefa  Gabinetu  Politycznego Premiera Janusza Piechocińskiego ,Wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli Mieczysława Łuczaka,Tomasza Drabika Doradcę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Wicemistera Skarbu Cezarego Gabryjączyka, Arkadiusza Góraj Asystenta Kancelarii Premiera Rady Ministrów Cezarego Tomczyka
Parlamentarzystów: Andrzeja Owczarka, Cezarego Grabarczyka, Artura Dunina, ,Marka Matuszewskiego, Cezarego Olejniczaka,Agnieszkę Hanajczyk, Andrzeja Biernata. Jarosława Klimasa Wicewojewodę Łódzkiego, Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego wraz z Dyrektorami Departamentów Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura, Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorotę Ryl,Katarzynę Szczepaniak Dyrektora Biura Krajowej Rady Izb Rolniczych,Wiceprezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Krzysztofa Nowaka przedstawicieli instytucji i agencji rolniczych, Prezesa WFOŚiGW w Łodzi Tomasza Łyska, Prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Pana Waldemara Brosia, Prezydent Miasta Łódź Hannę Zdanowską, Komendanta Wojewódzkiej Policji w Łodzi Pana Dariusza Banachowicza oraz przedstawicieli władz powiatowych i gminnych, przedstawicieli straży pożarnej, policji i służb medycznych.


Paweł Bejda oraz Dariusz Malinowski zgodnie z  Uchwałą Rady Gminy Buczek otrzymali tytuł Honorowego Obywatela Gminy Buczek. Centrum Konferencyjno -Wypoczynkowe „Dzikie Wino” ufundowało  pobyt w ośrodku  dla Honorowych Obywateli Gminy Buczek.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 378 - 406 z 423
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

t-wesolowska.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery