SZCZĘŚLIWA "6" DLA GMINY BUCZEK PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 16 grudzień 2014
  W dniu 15 grudnia w Dzienniku Łódzkim ukazał się ranking „Dziennikowa liga gmin, część trzecia-gminy miejsko-wiejskie”. Gmina Buczek znalazła się na 6 miejscu wśród wszystkich gmin województwa łódzkiego awansując z miejsca 38 w roku 2010. Wielkim osiągnieciem gminy jest również „0” zadłużenie i 7 miejsce w pozyskiwaniu środków unijnych na jednego mieszkańca z kwotą 30.439,80 zł  i 9 miejsce w uzyskanych dochodach. W porównaniu z rokiem 2002 w którym gmina plasowała się na miejscu ponad 100, stwierdzić należy, że nastąpił ogromny rozwój przez te lata o czym świadczą osiągnięte wyniki.
 
 
 
 
Wycinek z tabeli zawierającej 132 pozycje.
 
Pasowanie na przedszkolaka - 2014 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: Monika Kochanek   
środa, 03 grudzień 2014

 
 21 listopada 2014r. w Gminnym Przedszkolu w Buczku odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która była  niezwykłym momentem nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców oraz nauczycieli.
Po serdecznym  powitaniu wszystkich gości odbyło się wręczenie nagród dla nauczycieli i pracowników obsługi za sumienną i rzetelną pracę. Pani Sekretarz Gminy, Zenona Romankiewicz,  wręczyła nagrody Wójta Gminy dla pani dyrektor  Moniki Kochanek oraz wychowawcy Mirosławy Stawskiej, a następnie  dyrektor wręczyła podziękowania i nagrody dla Moniki Mikołajewskiej, Sylwii Goździk, Agnieszki Walczak oraz Doroty Gajdy. Rodzice zaś podarowali kwiaty Pani Sekretarz jako wyraz wdzięczności dla organu prowadzącego za możliwość uczęszczania ich pociech do nowego przedszkola i udziału w projekcie „Dobry start z przedszkolem”.
Czytaj całość...
 
Przedszkolaki z Buczku biją rekord PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 24 październik 2014

Gminne Przedszkole w Buczku, które już ponad rok realizuje projekt „Dobry start z przedszkolem”,  30 września wzięło udział w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Dzięki udziałowi w akcji przedszkolaki mają szanse otrzymać atrakcyjne nagrody.
Aby zagłosować na nasze przedszkole należy kliknąć na poniższy link:
Po wpisaniu w wyszukiwarkę prac konkursowych hasła: Buczek ukaże się prezentacja i będzie można oddać głos na przedszkolaków z naszej miejscowości.
 Codziennie do 28 października można oddać 1 głos z 1 adresu IP.
Bardzo dziękujemy za oddane głosy !
 
Buczek nie ma długów PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 08 październik 2014
 
Dobry start z przedszkolem PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 10 wrzesień 2014
 
 
 Drugi rok z rzędu w Buczku funkcjonuje Gminne Przedszkole, które zostało utworzone w ramach projektu „Dobry start z przedszkolem” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W wyniku rekrutacji do przedszkola przyjęto 34 nowych przedszkolaków, łącznie jest ich 50 ( 21 dziewczynek i 29 chłopców ), które mają możliwość korzystania z usług placówki 10 godzin dziennie ( od 7.00 do 17.00 ). Funkcjonują dwa oddziały: „Motylki” (cztero- i pięciolatki) i „Słoneczka” (trzy- i czterolatki). W każdej grupie nauką i wychowaniem zajmuje się wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna (dwie wychowawczynie i pomoc nauczyciela z przygotowaniem pedagogicznym). Oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych wspierających wszechstronny rozwój, zdolności i edukację dziecka projekt oferuje bezpłatne zajęcia dodatkowe: język angielski, zajęcia plastyczne z elementami orgiami, rytmika z elementami tańca, gimnastyka korekcyjna, terapia logopedyczna oraz pedagogiczna.
Czytaj całość...
 
Festyn rodzinny w przedszkolu PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 27 maj 2014
 
Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego „ Bawmy się razem”, który odbył się 24 maja w Gminnym Przedszkolu w Buczku.
O godzinie 900 w grupach „ Motylków” i „Słoneczek” miały miejsce  występy  dzieci dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. W programie pojawiały się piosenki, wiersze, życzenia i prezenty własnoręcznie wykonane przez dzieci. Po spotkaniach w salach, przedszkolaki wyszły na dwór, gdzie czekał na nie wspaniały prezent od rodziców z okazji Dnia Dziecka:  Park Rozrywki ze zjeżdżalniami, trampolinami, basenem z kuleczkami oraz wata cukrowa. Niesamowitą frajdą dla przedszkolaków była  przejażdżka kucykami. W atmosferze pełnej radości i śmiechu odbyły się rodzinne zabawy sportowe,  m.in. przeciąganie  liny, gra w bule, taniec  z chustami oraz  warsztaty sztuki składania papieru. Dzieciom podobało się również malowanie twarzy, dzięki czemu po przedszkolu biegały wdzięczne motylki i słodkie kociaki.

 
Czytaj całość...
 
Truskawki z Buczku na MKT w Łodzi PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 11 lipiec 2013
Czytaj całość...
 
Zdobywali a potem wydawali PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
sobota, 12 styczeń 2013
 
Buczek - gmina truskawką słynąca PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 23 marzec 2012
Image Każda niemal gmina czy miasto mają swoje święto, są to na przykład dożynki gminne, Święto Ziemniaka, Dzień Bociana czy Jarmark św. Dominika. Są to znane imprezy, które poprzez swoją nazwę identyfikowane są z określoną miejscowością. Mają one swoje tradycje i historie. Imprezy promują dane miejscowości przyczyniając się niejednokrotnie do zwiększenia ich szans rozwojowych. Gmina Buczek ma również takie swoje święto. Jest nim organizowane corocznie w czerwcu Święto Truskawki, które łączy w sobie różnorodne elementy tradycji i obyczajowości regionalnej i - oprócz promocji truskawek, jest elementem budowania tożsamości lokalnej, w najwyższym stopniu uwzględniając tradycje regionu. Gmina Buczek to jedna z gmin w województwie łódzkim słynąca z tego, że w jej okolicach znajdują się największe plantacje truskawek. Wojewódzkie Święto Truskawki, czyli największa plenerowa impreza w Buczku odbywa się już od 14 lat. Święto to organizowane
Czytaj całość...
 
Logo wybrane PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 09 marzec 2012

 

 

 8 marca 2012 dokonano rozstrzygnięcia konkursu na znak promocyjny oraz logo marki regionalnej Buczku. Wpłynęło 11 prac konkursowych. Wszystkie spełniały kryteria formalne. Prace konkursowe oceniano m.in.: pod względem oryginalności, pomysłowości, kolorystyki, estetyki jak również powiązania z truskawką.
Informujemy, że zwycięzcą konkursu na znak promocyjny oraz logo marki regionalnej Buczku został: Pan Łukasz Badziak, Wola Buczkowska 6, 98-113 Buczek.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a zwycięzcy gratulujemy!

 

 

 
Zaproszenie PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 01 luty 2012

 

Wójt Gminy Buczek serdecznie zaprasza na wręczenie nagrody dla zwycięzcy konkursu na znak promocyjny oraz logo marki regionalnej Buczku, które odbędzie się w dniu 11.03.2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku o godzinie 18:00. Podczas spotkania wystąpi między innymi: zespół folklorystyczny „Buczkowiacy”.

 
Podziękowanie PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 04 lipiec 2011
Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski i Przewodniczący Rady Gminy Buczek Andrzej Zieliński składają serdeczne podziękowania:
* Członkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Buczek
* Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Buczku
* Pracownikom Urzędu Gminy
* Powiatowej Komendzie Policji w Łasku
* Firmie Metering z Buczku
* Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie
 i wszystkim za okazaną pomoc  przy organizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom podczas Wojewódzkiego Święta Truskawki w Buczku 2011roku.
 
 Gospodarze Gminy Buczek wyrażają  serdeczne podziękowania dla sponsorów i darczyńców za wszelkie formy pomocy. Wśród darczyńców i sponsorów, bez których święto nie miałoby takiego kształtu, należy wymienić:
Czytaj całość...
 
PERFEKCYJNE ŚWIĘTO TRUSKAWKI PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: Ewelina Kępa   
piątek, 01 lipiec 2011

Piotr Anrzejak sieradz.com.pl <<< Wejście do galerii 

 Jak corocznie w ostatni weekend czerwca  Gmina Buczek była  organizatorem Święta Truskawki. W tym roku odbyło się 25-26 czerwca na terenie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Buczku przy ulicy Parkowej.
       Wojewódzkie Święto truskawki podsumowuje zbiory tego szlachetnego i smacznego owocu. Patronat na tegorocznych obchodach objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
       Na tegorocznym  Wojewódzkim Święcie Truskawki, które jak w poprzednim roku trwało dwa dni, gwiazdami estrady byli: sobota- zespoły disco polo AKCENT, MILANO, TOPLES, niedziela- THE POSTMAN- POLSCY BEATELSI, NOWA ENERGIA oraz  zespół PERFECT-gwiazda wieczoru. Święto w sobotę  rozpoczęło się o godzinie 15.30 blokiem artystycznym Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku. Wystąpiły zespoły m.in. : Zespół Ludowy Buczkowiacy, Zespół Bogoria, Kabaret Cudoki, Zespół Kana. Następnie dzień  upłynął pod znakiem Wojewódzkiego Święta Ludowego oraz zespołów disco polo-AKCENT, MILANO, TOPLES. Już od godziny 900 w niedzielę na boisku sportowym Orlik przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku rozegrano finał  Orlikowej Ligi Piłki Nożnej Sołectw w Gminie Buczek. Zwycięzcą został UKS Buczek zajmując pierwsze miejsce. Na dalszych miejscach uklasyfikowali się:
       II miejsce-sołectwo Czestków B
       III miejsce- sołectwo Bachorzyn
       IV miejsce- sołectwo Czestków F
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 11 12 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 320 - 334 z 334

 Kwartalnik 8TVR IV - VI

 


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

ZAWIADOMIENIE STAROSTY

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

 Materiały i relacje TV


WYBORY

Wybory - 2018

Honorowi obywatele

j-skorek.jpg

AKCYZA 2018

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - VII 2018
 
 
 
 
 
 

 
 

Wywóz śmieci - 2018


 

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery