Samorządy starają się o drogi PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 06 listopad 2015
 
Kolejny etap budowania Lokalnej Strategii Rozwoju PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 03 listopad 2015

 
 
Lokalna Grupa Działania „Dolina rzeki Grabi” realizuje kolejny etap prac związanych
z budową Lokalnej Strategii Rozwoju. W związku z tym, 30 października br. w Urzędzie Gminy w Buczku, na zaproszenie Pana Bronisława Węglewskiego – Przewodniczącego Rady LGD oraz Anny Doliwa – Prezesa zarządu LGD, odbyło się spotkanie z przedstawicielami sektora publicznego. Wszyscy Wójtowie i Burmistrzowie gmin członkowskich zebrali się, aby wspólnie poddać dyskusji tematy związane z założeniami nowego okresu programowania na lata 2014-2020 oraz LSR, w odniesieniu do określonych celów i wskaźników.
Czytaj całość...
 
Wybory w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 26 październik 2015
25 października br w niedziele odbyły się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Spośród 4068 osób uprawnionych do głosowania  w wyborach wzięło udział 1835 . Frekwencja w Gminie Buczek wyniosła 45,10%.
Zdecydowanym zwycięzcą do Sejmu okazało się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 825 głosów co stanowi 44,95 %, drugie miejsce przypadło Platformie Obywatelskiej z wynikiem 250 głosów co daje 13,62 %. Kolejni to Kukiz 15 z 245 głosami co stanowi   13,35 %, Zjednoczona Lewica-179 głosów-9,75 %, Polskie Stronnictwo Ludowe-123 głosów -6,7%.
Do Senatu zdecydowanie wygrał przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości Pan Maciej Łuczak zdobywając 977 głosów co stanowi 53,24 %, drugie miejsce Platforma Obywatelska Pan Andrzej Owczarek 518 głosów 28,22% oraz Polskie Stronnictwo Ludowe Pan Wojciech Brzeski 316 głosów-17,22 %

 
Dla dzieci w Czestkowie PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 26 październik 2015
 
Spotkanie Starosty Łaskiego z władzami gmin PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 21 październik 2015

 We wtorek 20 października br. odbyło się kolejne spotkanie robocze Starosty Powiatu Łaskiego z Burmistrzem Łasku oraz wójtami gmin z terenu powiatu łaskiego. Tym razem, gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski.
W trakcie spotkania omówiono wspólne inicjatywy, które w najbliższych miesiącach będą realizować samorząd powiatowy oraz samorządy gminne:
 
Czytaj całość...
 
Odznaczenie dla Wójta PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 20 październik 2015
 
 
 W dniu 16 października 2015 roku Pan Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji, odznaczył kilkudziesięciu samorządowców z województwa łódzkiego oraz Polski Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Uroczystość odbyła się sali Narodowego Banku Polskiego w Łodzi, największej w Europie Sali bankowej.
 
Wśród wyróżnionych był Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego oraz Bronisław Węglewski Wójt Gminy Buczek.
 
Odznaka ta jest zaszczytnym wyróżnieniem i może być nadawana za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. Ustanowienie Odznaki w roku, w którym przypada 25. rocznica powołania do życia samorządu terytorialnego w odrodzonej, wolnej Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi także podkreślenie jego rangi i roli w rozwoju kraju.
 
Pragniemy nadmienić, ze z wnioskiem o odznaczenie  Wójta Gminy Buczek wystąpiła  Wojewoda Łódzki Pani  Jolanta Chełmińska a nie Rada Gminy Buczek.

Czytaj całość...
 
Wojewoda i Marszałek na sesji Rady Gminy Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z Rady
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 20 październik 2015

 
W dniu 15 października br. przed oficjalnym otwarciem nowo wybudowanej sali gimnastycznej i rozbudowanej Szkole Filialnej w Czestkowie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Buczek. Radni mieli zaszczyt gościć na obradach Wojewodę Łódzką Panią Jolantę Chełmińską, Marszałka Województwa  Łódzkiego Pana Witolda Stępnia, Kuratora Oświaty Pana Jana Kamińskiego, Dyrektora Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Panią Marię Kaczorowską,  Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego  Panią Barbarę Woźniak, Dyrektora Kancelarii Marszałka Pana Marcina Młynarczyka, Komendanta Powiatowego Policji Pana Piotra Bielewskiego.
Czytaj całość...
 
Zaproszenie na bezpłatne konsultacje PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 20 październik 2015
 
Finał Orlikowej Ligi Mistrzów w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 15 październik 2015

 W dniu 9 października na  boisku Orlik przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku odbył się finał Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce nożnej. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.  Władze Gminy Buczek- Wójta Gminy Bronisław Węglewskiego oraz Przewodniczący Rady Gminy Buczek Andrzej Zieliński powitali serdecznie przybyłych gości w osobach: Marcin Młynarczyk-Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa  Łódzkiego Pana Witolda Stępnia,  Bogdan Krawczyk  z Urzędu Marszałkowskiego z  Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu, Wicestarosta Powiatu Łaskiego  Marek Krawczyk, Komendant  Komendy Powiatowej Policji  w Łasku  Piotr Bielewski oraz  Mariusz Kuświk Sekretarz Łódzkiego Szkolnego Związku  Sportowego z Łodzi.
Czytaj całość...
 
Kolejna inwestycja drogowa zakończona PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 09 październik 2015

W dniu 30.09.2015  zakończone zostały prace dotyczące przebudowy drogi gminnej nr 103102E  Brodnia Dolna – Czestków  na odcinku 1km . Mieszkańcy Brodni Dolnej miejscowości  otrzymali praktycznie nową drogę. Na wybranych odcinkach oczyszczony został rów ,wyremontowano dwa przepusty poprzeczne i  zjazdy z przepustami  do posesji. Pozwoli  tona właściwe odwodnienie pasa drogi.
Czytaj całość...
 
Orkan idzie jak burza PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 09 październik 2015

Za nami połowa rundy jesiennej sieradzkiej klasy okręgowej. Po dziesięciu  rozegranych meczach GKS ORKAB Buczek wskoczył na miejsce lidera tabeli. Imponująca statystyka bramek, 39 strzelonych przy 9 straconych pokazuje, że jesteśmy skuteczni zarówno w defensywie jak i ofensywie. Równolegle do ligi okręgowej GKS bierze udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Po czterech wygranych meczach w tym z IV ligową drużyną Jutrzenki Warta (4:0) zakwalifikowaliśmy się do ćwierćfinału okręgu sieradzkiego. Od nowego sezony trenerem drużyny jest Jacek Berensztajn, były reprezentant Polski i legenda drużyny ekstraklasy GKS Bełchatów.
Czytaj całość...
 
Od wczesnych lat odrywamy świat PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 09 październik 2015
 
W okresie od 01.04.2015 r. do 31.10.2015 r. Gmina Buczek realizuje  projekt
pn.: „Od wczesnych lat odkrywamy świat!”. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości pracy w 3 oddziałach przedszkolnych (w 2 oddziałów w SP w Buczku i 1 oddziału w Filii SP w Czestkowie) w gminie Buczek poprzez ich doposażenie.  W projekcie biorą udział: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Buczku oraz szkoła filialna w Czestkowie. Dzięki pozyskanym środkom finansowym szkoły zostały doposażone między innymi w:  pomoce dydaktyczne, artykuły plastyczne, zabawki, rolety okienne, sprzęt ICT (laptop z oprogramowaniem, rzutnik krótkoogniskowy, urządzenie wielofunkcyjne, tablica interaktywna z oprogramowaniem i głośniki). Zakupiono wyposażenie wypoczynkowe, wyposażenie kuchni (zmywarka gastronomiczna z wyparzaczem, sztućce, kubki, talerze)  i komplet wyposażenia zapewniającego bezpieczne warunki opieki nad dziećmi. Przy Szkole Podstawowej w Buczku zorganizowany został nowy plac zabaw. 


 
Czytaj całość...
 
Bum inwestycyjny PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 06 październik 2015
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 320 - 348 z 390
 
 
 

ZAWIADOMIENIE STAROSTY

z 1 października 2018

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


WYBORY

Wybory - 2018

Honorowi obywatele

malinowski-dariusz.jpg

AKCYZA 2018

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - X 2018
 
 
 
 
 
 

 
 

Wywóz śmieci - 2018


 

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery