Wnioski o granty sołeckie złożone PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasze sołectwa
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 27 marzec 2019
Gmina Buczek złożyła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego 3 wnioski na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Grantów Sołeckich 2019 na sołectwa Bachorzyn, Kowalew i Sycanów.
Projekty dotyczą różnych przedsięwzięć, między innymi: urządzenia terenu, zakupu wyposażenia do świetlicy wiejskiej czy też warsztatów dla mieszkańców danego sołectwa.
Czytaj całość...
 
Sezon motocyklowy w Buczku rozpoczęty PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 27 marzec 2019
17 marca po raz pierwszy w Naszej Gminie na torze Super Enduro odbyła się I runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Contry .Dzięki uprzejmości i użyczeniu pól przez Pana Wójta Bronisława Węglewskiego, Radnego Kazimierza Ratajczyka i jego synów, Pana Teodora Gawlika i Pani Marty Taborowskiej udało się ułożyć bardzo ciekawą trasę o długości trzech kilometrów .Przyjechało do nas 108 zawodników z okręgu łódzkiego jak i z dalszych miast z Kielc, Łomży, Mińska Mazowieckiego.
 
 
Czytaj całość...
 
Tężnia solankowa na rynku w centrum Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 26 marzec 2019
Inwestycja za ponad 2 mln z jest współfinansowana z funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 kwotą ponad 670 tys. zł. Środki unijne na rewitalizację targowisk lub obiektów budowlanych będą promować lokalne produkty.
W kwietniu po przeprowadzonych odbiorach  zostanie uruchomione targowisko "Mój Rynek" w  Buczku. W pobliżu  budynku  Urzędu  Gminy Buczek w centralnym punkcie rynku  została  wybudowana  4,5-metrowa tężnia solankowej w kształcie truskawki. W Buczku - "truskawkowej gminie" kształt tężni nie powinien nikogo dziwić.

Czytaj całość...
 
Dyktando 2019 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Co nowego w Bibliotece
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 26 marzec 2019

 
Już po raz 10 biblioteka gminna zorganizowała Dyktando dla dorosłych. 24 marca do napisania kolejnego tekstu zasiadło 39 osób. Najstarszy uczestnik miał 73 lata, a najmłodszy
18 i kilka dni. Większość uczestników to mieszkańcy naszej gminy, ale dotarli do nas również miłośnicy ortografii ze Śląska i Opolszczyzny.
Zwycięzcą tegorocznego dyktanda został Jarosław Jurkowski, który tekst napisał bezbłędnie.
Drugie miejsce z dwoma błędami zajęła Katarzyna Malinowska, a trzecie i z trzema błędami – Joanna Hawełek. Gratulacje wszystkim uczestnikom złożył Wójt Gminy Buczek.
 
Czytaj całość...
 
Podsumowanie dziewiątego roku działalności Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 26 marzec 2019

 
23 marca 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Bachorzynie odbyło się
IX  Walne Zgromadzenie Członków (Sprawozdawczo-Wyborcze) Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie za okres 01.01.2018r – 31.12.2018r.
Spośród zaproszonych  gości, swą obecnością zaszczycili :
Starosta Łaski p. Teresa Wesołowska, Prezes LGD „Dolina rzeki Grabi” w Łasku  p. Anna Doliwa, Sekretarz Gminy Buczek p. Zenona Romankiewicz, Sołtys Sołectwa Bachorzyn p. Mieczysław Grabarz.
W imieniu Zarządu sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie przedstawiła prezes Jadwiga Ratajczyk.
Rok 2018  na rachunku oszczędnościowym Stowarzyszenia został zamknięty saldem dodatnim – 5096,94 zł.
 
Czytaj całość...
 
Wicemarszałek Województwa Łódzkiego z wizytą w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 25 marzec 2019

 
22 marca Wicemarszałek Województwa Łódzkiego  Grzegorz Wojciechowski odwiedził 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego. Starosta Łaski Piotr Wołosz, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska, członek Zarządu Powiatu Łaskiego Robert Szczepaniak oraz Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski wspólnie z Wicemarszałkiem zwiedzieli lotnisko oraz zapoznali się z funkcjonowaniem całego obiektu. Gospodarzem lotniska a zarazem przewodnikiem  był Zastępca Dowódcy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. ppłk nawig. Krzysztof Bień.
Po zakończeniu wizyty Wicemarszałek jednoznaczni stwierdził, iż jest to jedna z najlepszych jednostek w Europie.
 
 
 
Honorowy patronat PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 22 marzec 2019
 Miło na poinformować, iż Krajowe Święto Truskawki „Buczkowska Truskawka-marka województwa łódzkiego”  zostało objęte patronatem przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jan Krzysztofa Ardanowskiego.
Jest to ogromne wyróżnienie dla Naszej Gminy a zarazem wielka promocja tego Święta.
 

 
II Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny - Nasza mowa ojczysta PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Szkolne wiadomości
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 22 marzec 2019

 
Wzorem lat ubiegłych w Szkole Podstawowej w Czestkowie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego został zorganizowany konkurs polonistyczny. Jego głównym celem jest wyrabianie w uczniach nawyku dbania o nasz język ojczysty, ale również zachęta do zdrowej rywalizacji międzyszkolnej oraz integracja zarówno uczniów jak i nauczycieli z sąsiadujących szkół. W tym roku szkolnym objęli go swoim patronatem Wójt Gminy Buczek – Pan Bronisław Węglewski oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, który reprezentowała Pani Ilona Lewandowska, przewodnicząca jednocześnie obradom jury. Do prac w komisji konkursowej zostały również zaproszone: Sekretarz Gminy Buczek – Pani Zenona Romankiewicz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach- Pani Beata Magdziak oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Buczku – Pani Alicja Hans.
 
Czytaj całość...
 
Kolejny sukces Natalii PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 22 marzec 2019

 
Pierwsza runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w cross country w Buczku  Natalia zakończyła na pierwszym miejscu. Na starcie miała problemy techniczne z motocyklem i wystartowała jako ostatnia, ale szybko nadrobiłam stratę i znalazła się na pierwszej pozycji. Trasa nie była wymagająca.
 
Czytaj całość...
 
Panie z Gminy Buczek w Uniejowie PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 21 marzec 2019

 
Sauny ,baseny oraz tężnia - to niektóre atrakcje z których miały okazję skorzystać Panie z Gminy Buczek podczas wyjazdu do Uniejowa, który odbył się 18 marca br. Pobyt na basenach termalnych  okazał się świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Panie relaksowały się w cieple termalnych wód czerpiąc z nich to co najlepsze.
Wyjazd był  prezentem od Pana Burmistrza Miasta Uniejów Józefa Kaczmarka oraz Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego z okazji Święta Kobiet.
 
 
 
Święto Truskawki - 2019 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 19 marzec 2019
Nadchodzi wiosna. A jak wiosna, to pikniki, festyny i oczywiście Święto Truskawki. Tegoroczną, 21. już edycję Święta Truskawki w Buczku zaplanowano na sobotę i niedzielę 15-16 czerwca Impreza będzie jednocześnie V Ogólnopolskim Świętem Truskawki. Organizatorzy zapowiadają świetną zabawę, ciekawe konkursy, a przede wszystkim mnóstwo truskawek i koncerty gwiazd (zobacz galerię).
 
Dzień Kobiet w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ludzie - ludziom
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 marzec 2019
 
 
9 marca 2019 roku w Hali Sportowej w Buczku odbył się uroczysty koncert z okazji Święta Kobiet. Panie przywitał Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Zieliński. Życzenia dla wszystkich Pań złożył Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski oraz Wicestarosta Łaski Teresa Wesołowska.
Pierwsza wystąpiła orkiestra dęta z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku. Zagrała utwory : New York, New York, Raindrops keep falling on my head, May Way, What a wonderful world, Hey Jude, You raise me up, Samba for Band. Program orkiestry przygotował kapelmistrz Adam Kobalczyk. 
 
Czytaj całość...
 
Zebranie sprawozdawcze OSP w Maleni PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasi strażacy
Napisał: Andrzej Zieliński   
wtorek, 12 marzec 2019

 
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Maleni  w dniu 2 marca 2019r. podsumowała swoją działalność z minionego roku.  Jak co roku w zebraniu wzięła udział Pani  Teresa Wesołowska – Wicestarosta Łaski i Honorowy Obywatel Gminy Buczek, wśród gości był również gospodarz Gminy Wójt Bronisław Węglewski z małżonką, Sekretarz Gminy Zenona Romankiewicz,  radni  i mieszkańcy sołectwa.
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 30 - 58 z 460

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 

BADANIE STÓP

 

 

 Zbiórkamakulatury

 

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

artur-bieganski.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery