Dzieci z Buczku w Ustce PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ludzie - ludziom
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 01 lipiec 2016
Gmina Buczek we współpracy ze Związkiem Zawodowego Centrum Narodowego Młodych Rolników i Krajową Radą Izb Rolniczych organizuje wypoczynek letni dla dzieci rolników, uprawnionych do świadczeń KRUS w 2016 roku dofinansowanych z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego. Gmina Buczek współfinansuje 50 % kosztów rodzica na jedno dziecko z danej rodziny, tj. 220 zł. Resztę kosztów pokrywa KRUS.
W terminie 17 – 30 sierpnia 2016 roku do Ośrodka Wypoczynkowego „Bałtyk”, ul. Storczykowa 10, 76-270 Ustka, na wypoczynek letni prawdopodobnie pojedzie około 50 dzieci w wieku 7-16 lat z terenu Gminy Buczek.
Więcej informacji pod nr tel. (43) 677-44-83 lub w Urzędzie Gminy Buczek, pokój nr 6.
 
Przebudowa kolejnej drogi w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 01 lipiec 2016
W dniu 23.06.2016 r wybrano zwycięzcę przetargu na  „Przebudowę drogi gminnej nr 103106E Wola Bachorska - Czarny Las”. Jest to firma z Piotrkowa Trybunalskiego. Wykonawca zaoferował wykonanie inwestycji za kwotę 301 965,49 zł.  Na zadanie to gmina otrzyma  dotacje z  UM w Łodzi na modernizacje dróg  rolniczych w wysokości 50% kosztów kosztorysowych.
W najbliższych dniach  zostanie podpisana umowa  z wykonawcą inwestycji.
W ramach  modernizacji  i przebudowy wykonana zostanie  nowa  nawierzchnia z mieszanek mineralno-asfaltowych warstwa ścieralna o długości 0,965 km , wykonany zostanie jednostronny chodnik z kostki brukowej na podbudowie z tłucznia kamiennego. Wyremontowany  zostanie przepust  drogowy.Termin zakończenia prac przewidywany  jest  na 15 września 2016 r.
W trakcie prowadzonych  prac związanych  z przebudową drogi nastąpią częściowe utrudnienia w ruchu. Przewidywany termin  rozpoczęcia prac - 6  lipca br.
Przepraszamy użytkowników drogi za powstałe niedogodności i liczymy na wyrozumiałość.
 
Nowy sprzęt dla strażaków PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasi strażacy
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 30 czerwiec 2016
Gmina Buczek złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w sprawie udzielenia pomocy finansowej z przeznaczeniem na
dofinansowanie zadań w zakresie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.
Wniosek nasz został pozytywnie rozpatrzony i podpisano umowę na udzielenie pomocy finansowej w wysokości 10 000,00 zł.
 
Piknik Ekologiczny PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 17 czerwiec 2016

 
Program Pikniku Ekologicznego Rodzinnego „Segregujesz-świat ratujesz”
realizowanego w ramach zadania:  Akcja recyklingowo-informacyjna pod hasłem „Segregujesz-świat ratujesz ” dla mieszkańców Gminy Buczek dofinansowanego z WFOŚiGW w Łodzi w ramach projektu, którego ogólna wartość wynosi 27 995 zł, w tym wysokość dotacji 21 095 zł. W ramach zadania zostaną przeprowadzone:
Szkolenia z racjonalnej gospodarki odpadami, wraz z konkursem testowym z wiedzy z nagrodami-8 edycji
Konkurs ekologiczny plastyczny z nagrodami  pod hasłem „Segregujesz - świat ratujesz”- 3 edycje (z podziałem na kategorie wiekowe). Konkurs odbędzie się podczas pikniku.
Konkurs ekologiczny muzyczny z nagrodami   pod hasłem „Segregujesz-świat ratujesz”-3 edycje (z podziałem na kategorie wiekowe). Zgłoszenia do GOKIS w Buczku przy ul. Szkolnej-do 15 czerwca 2016 r.
Piknik ekologiczny rodzinny (program poniżej).
 
26 czerwca 2016 r.
 
11.00 - Otwarcie pikniku (powitanie zaproszonych gości, informacja o zadaniu z zakresu edukacji ekologicznej, źródle jego dofinansowania, celach projektu itp.).
11.30-Występ grupy teatralnej „Buczek Story”
12.00- Występ zespołu ludowego Pieśni i Tańca „Buczkowiacy”
12.30 –Podsumowanie konkursu ekologicznego muzycznego i zaprezentowanie finalistów
14.00 -Wręczenie nagród w konkursie ekologicznym muzycznym i plastycznym
14.30-Warszaty i animacje sceniczne z zakresu ekologicznej gospodarki odpadami
16.30-Spektakl ekologiczny
17.30- Pokaz EKO-mody
18.00- Prezentacja multimedialna z zakresu gospodarki odpadami
18.30- Występ  ZESPOŁU TAŃCA NOWOCZESNEGO „SMALL DANCE SQUARE”
Nagrody dla uczestników : podczas pikniku osoby, które odpowiedzą prawidłowo na 2 zadane pytania z zakresu prawidłowej gospodarki odpadami otrzymają kubek, natomiast na 1 pytanie eko-torbę.
Liczne atrakcje dla najmłodszych: wesołe miasteczko, karuzele, dmuchane zamki, Warszaty: Decoupage na butelkach czyli „drugie życie ekobutelki”, biżuteria eko
Gry i zabawy  propagujące podejście pro –eko realizowane w atrakcyjnej formie zmieniające oblicze recyclingu (segregacja odpadów na czas, łamisłówka, mega-jenga, eko-memory)
Stoiska z produktami tradycyjnymi Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie
 
 

 
 
Samorządowcy na boisku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 07 czerwiec 2016

 
W dniu 2 czerwca 2016r. na boisku Orlik w Czestkowie odbył się I Samorządowy Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Starosty Łaskiego. Drużyny stworzone z wójtów, radnych, sołtysów, pracowników jednostek samorządowych  w reprezentacyjnych strojach  swoich jednostek  odliczyły się niemal  w komplecie.
Turniej otworzyła Starosta Łaski Pani Teresa Wesołowska, życząc  zespołom dobrych wyników, wspaniałej zabawy i przede wszystkim zdrowej rywalizacji, bez kontuzji. Również Wójt Bronisław Węglewski życzył samorządowcom miłego pobytu na terenie gminy Buczek i gry „fair play”.
O oprawę muzyczną i obsługę konferansjerską  zadbał przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice i zarazem pracownik Starostwa Pan Dariusz Cieślak. Natomiast organizację Turnieju z ramienia Starostwa Powiatowego w Łasku wsparł  MOS Łask.
Czytaj całość...
 
Wędkarski Puchar Wójta w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ludzie - ludziom
Napisał: Andrzej Zieliński   
wtorek, 07 czerwiec 2016

 
Każdego roku w początkach czerwca Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Buczek liczące 36 członków  organizuje zawody o Puchar Wójta Gminy Buczek.
Zawody skupiają liczne grono nie tylko dorosłych wędkarzy, ale także dzieci. W niedzielę 5 czerwca 2016r. już od godz. 5.00 prawie 30 wędkarzy Stowarzyszenia wraz z prezesem Pawłem Rękiewiczem zajęło miejsca wokół zbiornika retencyjnego w Buczku, chcąc wziąć udział w zawodach o Puchar Wójta.
Ciepły dzień nie sprzyjał połowom, ale coroczne zarybianie zbiornika i fakt, że woda jest czysta z bogatą florą roślinną powoduje, że ryby mają dobre środowisko rozwoju.
Czytaj całość...
 
Festyn rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: Monika Kochanek   
wtorek, 31 maj 2016

 
20 maja  trzeci raz na terenie naszej placówki odbył się Festyn Rodzinny. Impreza na stałe weszła do naszego kalendarza przedszkolnego.  I tym razem nie zabrakło niespodzianek. Festyn rozpoczęły występy przedszkolaków z okazji Dnia Mamy i Taty. W programie pojawiały się piosenki, wiersze, życzenia i prezenty własnoręcznie wykonane przez dzieci. Na dworze czekał na dzieci  Park Rozrywki: dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny  oraz wata cukrowa. Dzieci podczas festynu zabawiali animatorzy,  którzy zaprosili przedszkolaków do wspólnych pląsów  i tańców, robienia baniek mydlanych i  balonowych zwierzątek. Można było  zrobić sobie zdjęcia z bajkowymi postaciami lub w kolorowych przebraniach. 
Czytaj całość...
 
Kolejna inwestycja zakończona PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: W.Sz.   
środa, 25 maj 2016

 
 PRZEBUDOWA  DROGI  GMINNEJ NR 108119E  BUCZEK - WOLA BUCZKOWSKA
 
Firma z gm. Błaszki  zakończyła prace budowlane przy  przebudowie drogi  gminnej  Buczek -  Wola Buczkowska. Wartość  wykonywanych  prac wyniesie 886 931,50 zł brutto. Inwestycja  ta zrealizowana jest w ramach  programu  przebudowy dróg  lokalnych ( tzw. „Schetynówka”), gmina uzyska zwrot 50% kosztów budowy . Zrealizowano przebudowę istniejącej  drogi  na długości 2,6 km  wzmocniono istniejącą  nawierzchnię dywanikiem  asfaltowym i geosiatką do szerokości 5,7 m oraz pobocza po 50 cm z mielonego asfaltu.. Poszerzono jezdnię ,wyznaczono ciąg  pieszo-jezdny. Wykonane zostało nowe oznakowanie poziome  i pionowe drogi. W obrębie ulicy  Szadek  wybudowano  zatokę  autobusową. Wykonana droga w znacznym  stopniu  usprawni dojazd mieszańców Luciejowa do  Łasku ,poprawi bezpieczeństwo  dowozu  dzieci  do  szkoły  w Buczku. Mieszkańcy  Woli  Buczkowskiej poruszający  się jednośladami będą mogli  bezpiecznie dojechać do  Buczku z pominięciem  zatłoczonej  drogi  wojewódzkiej nr  483.
      W.Sz.
 
Buczek wicemistrzem Polski PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: trenerlongin   
wtorek, 24 maj 2016

 
Dziewczęta ze szkoły podstawowej w Buczku zajęły drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski SZS Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Fantastyczny i niespodziewany sukces podopieczne trenera Longina Wróbla osiągnęły podczas zawodów rozegranych w dniach 20-21 maja 2016 roku w Rawie Mazowieckiej. Złoty medal wywalczyła SP Nr 6 w Brzegu Dolnym (dolnośląskie), a brązowy      SP Nr 4 w Przemyślu (podkarpackie). Zespół z Buczku grający w składzie: Wiktoria Weronika Wróbel, Zuzanna Niciak i Marta Holak w fazie grupowej mistrzostw pokonały: SP Łosiowo (opolskie) 3:0, SP Słońsk (Lubuskie) 3:2, SP Luboń (wielkopolskie) 3:1.
W ćwierćfinale nasza drużyna wygrała 3:1 z SP Nr 20 Płock (mazowieckie), a w półfinale 3:2 z SP Nr 4 Przemyśl (podkarpackie). Warto nadmienić, że uczennice z Buczku były rozstawione dopiero z 7 numerem, a 10-letnia Wiktoria Wróbel była zdecydowanie najmłodszą uczestniczką mistrzostw.
-"Nawet przez myśl mi nie przeszło, że będą to tak cudowne dla nas zawody. To przecież historyczny sukces sportu szkolnego gminy Buczek - mówi szkoleniowiec LTSR Buczek Longin Wróbel".
 
Kolejny wyjazd turystyczny i kolejne spotkanie integracyjne PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: Jadwiga Ratajczyk   
wtorek, 10 maj 2016

 
Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna ciężko pracują na każdy sukces, ale też potrafią się bawić i czerpać przyjemności z turystyki. Przynajmniej dwa razy w roku wyjeżdżają na wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Będąc  na takich  wyjazdach spotykają się również z koleżankami z tamtejszych kół gospodyń. Takie spotkania odbyły się już we Władysławowie, Wiśle, Rewalu, Śliwinie,  Krępie Kaszubskiej.
W pierwszy weekend maja br. członkinie przebywając na terenie Kotliny Jeleniogórskiej, spotkały się z właścicielami Ośrodka Wczasowego „Horyzont”  w Szklarskiej Porębie-Piechowicach oraz grupą turystów przebywających w tymże  Ośrodku.
Podczas spotkania Prezes Jadwiga Ratajczyk promowała nie tylko Bachorzyn, ale również gminę, powiat i województwo.
Najpierw w swojej wypowiedzi nawiązała do naszego województwa, następnie do powiatu podkreślając, że znany jest nie tylko w Polsce ale również za granicą, ze względu na zlokalizowane w powiecie, na terenie Gminy Buczek  lotnisko 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, które obok Krzesin pod Poznaniem jest jednym z najważniejszych baz powietrznych NATO w Europie Środkowej.
Czytaj całość...
 
Mlekomat w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 10 maj 2016

 
Od połowy kwietnia w Gminie Buczek funkcjonuje Mlekomat. Urządzenie z mlekiem mieści się na posesji Państwa Drewiczów w miejscowości Bachorzyn ( przy drodze wojewódzkiej 484).
Mlekomaty można spotkać w niemal całej Europie, gdzie cieszą się nie tylko wielką popularnością ale i wieloletnim zaufaniem klientów.
Jedyny Mlekomat w Gminie Buczek cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców ale i również przejezdnych.
 
 
O bibliotece w Dzienniku PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 06 maj 2016
 
Dzień Strażaka - 2016 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasi strażacy
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 04 maj 2016
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 262 - 290 z 399
 
 
 

ZAWIADOMIENIE STAROSTY

z 1 października 2018

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


WYBORY

Wybory - 2018

Honorowi obywatele

wieslaw-golanski.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - XII 2018
 
 
 
 
 
 

 
 

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery