Pierwszy etap utworzenia nowego centrum miejscowości Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 maj 2015

 Tego budynku wkrótce już nie będzie ;)
Gmina Buczek do tej pory inwestowała w infrastrukturę wiejską na terenie całej gminy z uwagi na najpilniejsze potrzeby mieszkańców takie jak budowa wodociągów i kanalizacji, poprowadzenie dróg gminnych o nawierzchni utwardzonej przez niemal wszystkie miejscowości, dotacji do przydomowych oczyszczalni ścieków oraz urządzeń do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w postaci pomp ciepła lub zestawów solarnych. Następnym krokiem jest poprawa wizerunku i podniesienie atrakcyjności centrum miejscowości Buczek.
W dniu 14 maja 2015 r. zostały otwarte oferty na przebudowę i rozbudowę budynku urzędu gminy oraz budynku gospodarczo – garażowego. W ramach zadania będzie rozebrany drewniany budynek, rozbudowany budynek  Urzędu Gminy wraz z poprawieniem elewacji istniejącego budynku, przebudowany budynek garaży wraz z wydzieleniem nowej kotłowni oraz zagospodarowanie terenu wokół budynków. Przyczyni się to do poprawy jakości usług i ułatwi to mieszkańcom załatwianie wszelkich formalności.
Następnym etapem będzie utworzenie parkingu w centrum Buczku, który zwiększy bezpieczeństwo użytkowników drogi wojewódzkiej gdzie często zaparkowane samochody wzdłuż ulicy i na chodnikach stwarzają zagrożenie. Parking pozwoli na bezpieczną komunikację do placówek handlowych, kościoła parafialnego oraz urzędu gminy.
 
Rozliczenie projektu - zmiana operatora PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: Renata Stasiak   
wtorek, 12 maj 2015
 
Gmina Buczek z zbliża się do rozliczenia projektu pn.: „Internet w gminie Buczek oknem na świat” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś Priorytetowa 8. Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion, które nastąpi pod koniec czerwca. Warunkiem utrzymania projektu jest dostarczenie beneficjentom przez Gminę Internetu przez okres 5 lat liczonych od momentu rozliczenia projektu. W związku z powyższym informujemy Beneficjentów Ostatecznych, że  został wyłoniony w przetargu nowy operator: TOYA Systemy Komputerowe Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Telefoniczna 46F, 92-016 Łódź, który w pierwszej połowie czerwca rozpocznie instalacje urządzeń niezbędnych do odbioru sygnału internetowego. Więcej informacji na temat zmiany operatora można uzyskać w pokoju nr 3 lub pod nr telefonu: 43 67 74 493 u kondynatora informatycznego Tomasza Kubickiego.
                                                                                                T. Kubicki
 
_______________________________________________
 „Dotacje na innowacje” „Inwestujemy w waszą przyszłość”
Projekt pn.: „Internet w gminie Buczek oknem na świat” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Czytaj całość...
 
Fotowoltaika w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 04 maj 2015
 Deklaracja uczestnictwa w projekcie „Budowy  mikroinstalacji  fotowoltaicznych  w Gminie Buczek" w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 
 
 Regulamin udziału właścicieli nieruchomości w projekcie „Budowy  mikroinstalacji  fotowoltaicznych  w Gminie Buczek" w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
 
Słowa uznania należą się władzom Buczka PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 07 kwiecień 2015
 Na stronach Strefy Biznesu ukazał się artykuł o działaniach władz Gminy Buczek.
 
"Słowa uznania należą się władzom Buczka z pow. łaskiego. Ta rolnicza gmina przebojem wdarła się do pierwszej dziesiątki tego notowania Dziennikowej Ligi (przed czterema laty zajęła 38. pozycję).

Buczek, jak mało która gmina, potrafił wykorzystać możliwości, jakie dają unijne fundusze. Dzięki nim poczyniono tu wiele inwestycji- wybudowano kanalizację w kilku wsiach i zmodernizowano sześć strażnic OSP, w których urządzono wiejskie świetlice środowiskowe. Do  mieszkańców i szkół trafiło 200 komputerów z dostępem do internetu. Inwestycje w Buczku w latach 2011- 2013 były o 70 proc. wyższe niż w latach 2007--2009 i to przy zerowym zadłużeniu gminy!

- Ale były też inwestycje, w których wspieraliśmy się pieniędzmi z krajowych źródeł - podkreśla wójt Bronisław Węglewski. - Tak powstały trzy schetynówki, a do zmodernizowanej szkoły dobudowaliśmy skrzydło, w którym są klasy I-III i przedszkole. Co do planów na najbliższe lata, to zaczęliśmy rozbudowę szkoły w Czestkowie i budowę sali gimnastycznej, a przy szkole w Buczku powstanie hala sportowa. Zakończymy kanalizowanie gminy i zmodernizujemy oczyszczalnię ścieków. Chcę, by przy wszystkich drogach przelotowych w gminie powstały ciągi pieszo-rowerowe - zapowiada wójt Węglewski.
Wójt Buczka w ostatnich wyborach nie miał kontrkandydatów."

 
Buczkowskie święto truskawki - 2015 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 03 kwiecień 2015

Wszystkich miłośników truskawek zapraszamy do gminy Buczek na święto truskawki pn.: „Buczkowska truskawka marką województwa łódzkiego”, które odbędzie
się w dniach 27-28 czerwca 2015r. w Buczku. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy przygotowali mnóstwo truskawkowych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza będzie okazją do posłuchania koncertów muzycznych i obejrzenia występów tanecznych oraz występu kabaretu. Również na najmłodszych smakoszy truskawek będzie czekało sporo niespodzianek, w tym przedstawienie dla dzieci - kącik malucha,  wesołe miasteczko i przejażdżki konne. Ci którzy wolą spędzać czas aktywnie będą mogli wziąć udział w potyczkach sportowych  zaś kibice będą mieli możliwość dopingować drużyny piłkarskie w finale truskawkowej ligi gminy Buczek. Podczas święta truskawki odbywać się będzie Truskawkowy wyścig rowerowy oraz Mistrzostwo Polski i Puchar Polski Super Enduro. Impreza gromadzić będzie liczne stoiska handlowe, gastronomiczne i rękodzieła ludowego. W programie przewidziano konkursy związane z truskawką  oraz prezentację kulinarną potrawy z truskawką w roli głównej na ogromnej patelni plenerowej. Jeżeli dodamy do tego stoły uginające się od rozmaitych truskawkowych pyszności, to mamy najsmaczniejszy przepis na spędzenie ostatniego czerwcowego weekendu u nas w Buczku.  W sobotę na buczkowskiej scenie wystąpią zespoły: Calibra, MiG, After Party, B-qll, Róże Europy, Ira. W niedzielę dołączą do nich zespół Piękni i Młodzi, Margaret i Pectus.
Dla wszystkich miłośników truskawek obecność obowiązkowa! Do zobaczenia w Buczku!

 


Projekt pn.: „Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego”
 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
 III Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO


 
 
 
Bronisław Węglewski w 10 najbardziej wpływowych osób w regionie PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 02 kwiecień 2015
 
Gmina Buczek na targach turystycznych Na Styku Kultur PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 17 marzec 2015
 
W dniach 13- 15 marca 2015 r. odbyły się w Łodzi
XXI Targi pt.: „Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR”,  podczas których spotykają się miłośnicy podróży - tych dalekich i tych bliskich. Podczas trzydniowych targów można się było spotkać z wystawcami z całej Polski i zagranicy, dowiedzieć się o wielu ciekawych miejscach a także spróbować potraw regionalnych z Polski i innych części świata.
  
 
Czytaj całość...
 
Nowy Starosta na Sesji Rady gminy w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z Rady
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 06 marzec 2015
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Buczek władze gminy i radni mieli zaszczyt gościć Panią Teresę Wesołowską, która od dnia 24 lutego br. pełni funkcję Starosty Łaskiego. Gość został powitany przez obecnych kwiatami, gromkimi brawami oraz gratulacjami i życzeniami wielu sukcesów i dobrej współpracy Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady. Witając się z obecnymi na sesji Pani Starosta zapewniła, że zrobi wszystko aby współpraca z gminami w powiecie łaskim układała się poprawnie.
Mamy nadzieję, iż współpraca Gminy Buczek z Powiatem Łaskim będzie owocniejsza niż w minionych latach.
 
Główne kierunki inwestycji PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 19 grudzień 2014
 
SZCZĘŚLIWA "6" DLA GMINY BUCZEK PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 16 grudzień 2014
  W dniu 15 grudnia w Dzienniku Łódzkim ukazał się ranking „Dziennikowa liga gmin, część trzecia-gminy miejsko-wiejskie”. Gmina Buczek znalazła się na 6 miejscu wśród wszystkich gmin województwa łódzkiego awansując z miejsca 38 w roku 2010. Wielkim osiągnieciem gminy jest również „0” zadłużenie i 7 miejsce w pozyskiwaniu środków unijnych na jednego mieszkańca z kwotą 30.439,80 zł  i 9 miejsce w uzyskanych dochodach. W porównaniu z rokiem 2002 w którym gmina plasowała się na miejscu ponad 100, stwierdzić należy, że nastąpił ogromny rozwój przez te lata o czym świadczą osiągnięte wyniki.
 
 
 
 
Wycinek z tabeli zawierającej 132 pozycje.
 
Pasowanie na przedszkolaka - 2014 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: Monika Kochanek   
środa, 03 grudzień 2014

 
 21 listopada 2014r. w Gminnym Przedszkolu w Buczku odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która była  niezwykłym momentem nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców oraz nauczycieli.
Po serdecznym  powitaniu wszystkich gości odbyło się wręczenie nagród dla nauczycieli i pracowników obsługi za sumienną i rzetelną pracę. Pani Sekretarz Gminy, Zenona Romankiewicz,  wręczyła nagrody Wójta Gminy dla pani dyrektor  Moniki Kochanek oraz wychowawcy Mirosławy Stawskiej, a następnie  dyrektor wręczyła podziękowania i nagrody dla Moniki Mikołajewskiej, Sylwii Goździk, Agnieszki Walczak oraz Doroty Gajdy. Rodzice zaś podarowali kwiaty Pani Sekretarz jako wyraz wdzięczności dla organu prowadzącego za możliwość uczęszczania ich pociech do nowego przedszkola i udziału w projekcie „Dobry start z przedszkolem”.
Czytaj całość...
 
Przedszkolaki z Buczku biją rekord PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 24 październik 2014

Gminne Przedszkole w Buczku, które już ponad rok realizuje projekt „Dobry start z przedszkolem”,  30 września wzięło udział w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Dzięki udziałowi w akcji przedszkolaki mają szanse otrzymać atrakcyjne nagrody.
Aby zagłosować na nasze przedszkole należy kliknąć na poniższy link:
Po wpisaniu w wyszukiwarkę prac konkursowych hasła: Buczek ukaże się prezentacja i będzie można oddać głos na przedszkolaków z naszej miejscowości.
 Codziennie do 28 października można oddać 1 głos z 1 adresu IP.
Bardzo dziękujemy za oddane głosy !
 
Buczek nie ma długów PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 08 październik 2014
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 262 - 285 z 285

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

maria-kaczorowska.jpg

Panorama

   
 
Panorama Łaska - październik 2017
 
 
 
 
 
 

 
 

Psy do adopcji

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży

Wywóz śmieci - 2017

ZBIÓRKA ODPADÓW

STAŁYCH

LISTOPAD 2017

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2017 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery