Człowiek roku powiatu łaskiego PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 26 styczeń 2016
 Na stronach internetowych Dziennika Łódzkiego rozpoczął się plebiscyt na "Człowieka Roku powiatów województwa łódzkiego". 
Wśród zgłoszonych jest Wójt Gminy Buczek - Bronisław Węglewski.
 
Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło  się 22 stycznia i potrwa do 12 lutego do północy.

Głosować można na trzy sposoby:
• Za pomocą SMS Premium – 22.01.2016 od godz. 9.00 do 12.02.2016 do godz. 23.59.59, 1 SMS to 10 głosów oddanych na wybranego kandydata.
• Za pomocą strony www.dzienniklodzki.pl – 22.01.2016 od godz. 9.00 do 29.01.2016 do godz.16.00, 1 klik to jeden głos oddany na wybranego kandydata. Dziennie można oddać 3 głosy na wybranego kandydata.
• Za pomocą aplikacji Facebook - 22.01.2016 od godz. 9.00 do 12.02.2016 do godz.16.00. 1 klik to 3 głosy na wybranego kandydata. Dziennie można oddać jeden klik na wybranego kandydata.
 

Szczegółowe metody postępowania opisane są w regulaminie dostępnym pod niżej umieszczonym linkiem

 
 
Dotacje na sport PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: Ewelina Malinowska   
piątek, 22 styczeń 2016
Zgodnie uchwałą Nr XII/88/2011 Rady Gminy Buczek z dnia 4 listopada 2011r. w sprawie określenia warunków i trybu wspierania finansowego zadania własnego Gminy Buczek w zakresie tworzenia warunków sprzyjajˆąych rozwojowi sportu informuję, że istnieje możliwość uzyskania dotacji na zadania z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu na I półrocze 2016 r.

Wniosek wraz z załˆcznikami należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy w Buczku w terminie od 01.02.2016 roku do 4.02.2016 roku.

 
Bum inwestycyjny trwa PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 styczeń 2016

 
Na ukończeniu są prace przy budowlane przy budowie budynku Urzędu Gminy. Wykonano stan zamknięty nowego budynku, zakończono prace przy utwardzeniu placu kostką brukową, wykonywane są tynki ,prace instalacyjne i wykończeniowe. Przewidywany termin wykonania do końca lutego 2016r.

Na budowie oczyszczalni ścieków w Buczku wykonano część prac przy betonowaniu reaktorów biologicznych. Trwają prace budowlane na zbiorniku osadu , zbiorniku ścieków uśredniających. Wykonywane jest zbrojenie fundamentów budynku technologicznego.
Koszt inwestycji wynosi 3 345 600,00 zł brutto. Prace wykonuje firma z Piotrkowa Trybunalskiego. Termin wybudowania praktycznie nowej oczyszczalni przewidywany jest na miesiąc wrzesień 2016 r.

Przekazany został wykonawcy plac budowy i rozpoczęte zostały roboty na budowie nowej części ośrodka zdrowia w Buczku. Wykonano prace ziemne przy wykopach fundamentów, ogrodzony został plac budowy, rozebrano budynki starych garaży.
Termin wykonania zamówienia do 28.10.2016r.

Ogłoszony został przetarg na budowę hali sportowej w Buczku. Nowy obiekt hali sportowej powstanie przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku. Hala o wymiarach 51 m na 30 m będzie posiadała boisko do piłki ręcznej, nożnej i siatkowej z zapleczem widownię na prawie 300 miejsc.
Przewidywany termin wykonania obiektu do końca lutego 2017 roku.

 
Mieszkańcy z Buczku wyróżnieni PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 styczeń 2016

 
Tegoroczne Spotkanie Noworoczne Powiatu Łaskiego odbyło się 12 stycznia w Łaskim Domu Kultury w Łasku. Na spotkanie przybyli samorządowcy z Powiatu Łaskiego oraz wielu zaproszonych gości. Starosta Łaski Teresa Wesołowska przedstawiła zrealizowanie i zamierzone plany inwestycje  przez Powiat Łaski.
Czytaj całość...
 
Koncert noworoczny PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z kultury
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 styczeń 2016
 
Mimo mroźnej pogody za oknem, jak zwykle z początkiem nowego roku odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku Koncert Noworoczny 2016. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania wszystkich form artystycznych w placówce. Wystąpiły: ORKIESTRA DĘTA, ZESPÓŁ „KANA”, „BOGORIA”, ZESPÓŁ LUDOWY PIEŚNI I TAŃCA „BUCZKOWIACY”, GRUPA TEATRALNA „BUCZEK STORY”, ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO HIP-HOP, KABARET „CUDOKI”. Orkiestra dęta zagrała : „The Call Of Christmas”,  „White Christmas”, „ Tingle Bells”, „Tears In Heaven”, „Pennsylvania”, „Bony M Super Hits”.
Dziecięcy zespół wokalny „Kana” zaśpiewał kolędy : „ Józefie nie szukaj stajenki” oraz „ Mikołaj Święty”.
Zespół „Bogoria” wykonał utwory : „Tak daleko”, „Gdy zapada grudniowa noc”, „ Spokój w głębi nas”, „Zielone oczy”. Nie zabrakło tańców i przyśpiewek ludowych zaprezentowanych przez Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Buczkowiacy”. Grupa teatralna „Buczek Story” złożyła wszystkim „Noworoczne życzenia 12 miesięcy”.
Na zakończenie rozweselał widownię Kabaret „Cudoki”.

J.N.

 
Gminny Klub Motorowy dla WOŚP PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 styczeń 2016

Gminny Klub Motorowy - Buczek zbierał pieniądze dla WOŚP na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Pokazy naszych zawodników przyciągnęły tłumy kibiców którzy brawami nagradzali ich występ. Dodatkową atrakcją były wyścigi na rowerkach biegowych dla maluchów. Zebraliśmy ok 7 tys zł.
 

 
Czytaj całość...
 
Druga runda Mistrzostw Świata w Super Enduro PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 styczeń 2016
 Drugiego stycznia w Rise (Niemcy ) odbyła się druga runda Mistrzostw Świata w Super Enduro. Zawody dostarczyły niezwykłych emocji. Walka o zwycięstwo  toczyła się do ostatniego biegu. W klasie open zwyciężył Coddy Webb przed Wolkerem i Coltonem ,Tadek Błażusiak po raz pierwszy od sześciu lat był poza podium na czwartej pozycji ale widać że po ciężkiej kontuzji wraca do formy .Gminny Klub Motorowy Buczek  miał podczas tej rundy dwóch reprezentantów Oskara Kaczmarczyka i Adriana Andrzejaka .Obaj weszli do finałów Oskar zajął w klasyfikacji generalnej 10 miejsce Adrian 15 . Po drugiej rundzie widać zwyżkę formy i mamy nadzieję że podczas kolejnej rundy która odbędzie się 12 marca w Pradze zawodnicy pojadą jeszcze lepiej.
 
 
 
Święta Bożego Narodzenia - 2015 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 18 grudzień 2015
 
Buczek był pierwszy z budżetem PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 18 grudzień 2015
 
Budżet na rok 2016 uchwalony PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z Rady
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 11 grudzień 2015

 
W dniu 10 grudnia br.  odbyły się XIII obrady Rady Gminy Buczek, na których Radni debatowali nad uchwaleniem Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Buczek na lata 2016-2021 oraz budżetu Gminy Buczek na rok 2016, w którym zaplanowano aż 11 mln zł  na inwestycje, jest to prawie dwukrotnie węcej niż budżet na inwestycje w ciągu minionych trzech lat. Ponadto Radni uchwalili Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii oraz udzielili dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczku w wysokości 4000 zł na zakup motopompy. 
 
 
 
Pierwszoklasiści na Mistrzostwach Świata w Super Enduro PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 08 grudzień 2015

 
 W dniu 5 grudnia 2015 w Atlas Arenie w Łodzi odbyły się już po raz piąty Mistrzostwa Świata oraz Puchar Europy Super Enduro. Na tym niesamowitym wydarzeniu, którym określano mianem starcie tytanów w nie mogło zabraknąć małych fascynatów sportów motorowych z naszej Gminy. Na zaproszenie Pana Marka Brygider Prezesa Łódzkiego Związku Motorowego chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Buczku brali udział w wyścigu na rowerkach biegowych na torze zbudowanym z ziemi,
Czytaj całość...
 
Posiedzenie Komisji Budżetu, Finansów i Infrastruktury PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z Rady
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 04 grudzień 2015
 
 W dniu 4 grudnia 2015 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Buczku odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu, Finansów i Infrastruktury w składzie: Pan Wojciech Kłos, Pan Mariusz  Kowalczyk oraz Pan Mieczysław Pawlak, w posiedzeniu uczestniczył również Pan Wójt Bronisław Węglewski oraz Pani Skarbnik Grażyna Jędryka. Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu na rok 2016.
 
Rusza kolejna inwestycja PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Sprawy zdrowia
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 04 grudzień 2015
 Został rozstrzygnięty kolejny przetarg na dużą inwestycje w naszej Gminie - Rozbudowa i przebudowa ośrodka zdrowia w Buczku.
Wpłynęło 15 ofert. W dniu  30.11.2015  roku wybrano  najkorzystniejszą ofertę - firmy  budowlanej z Piotrkowa Trybunalskiego.
Cena  wybranej oferty wynosi 830 250,00 zł brutto, udzielona gwarancja na wykonane zamówienie 50 miesięcy. Termin wykonania zamówienia  do 28.10.2016r. Powierzchnia użytkowa zaprojektowanego budynku będzie wynosić 247,31 m kwadratowych. Podpisanie umowy z wykonawcą w najbliższym czasie.
 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 233 - 261 z 324

Materiały TV

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

ZAWIADOMIENIE STAROSTY

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

 Materiały i relacje TV


WYBORY

Wybory - 2018

Honorowi obywatele

j-skorek.jpg

AKCYZA 2018

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - III 2018
 
 
 
 
 
 

 
 

Wywóz śmieci - 2018


 

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

Psy do adopcji

 
 Małe urocze pieski poszukują domu!!!!
Więcej informacji pod nr 436774497 (Urząd Gminy w Buczku pok. nr 5)

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery