Droga Buczek-Luciejów oficjalnie otwarta PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 15 listopad 2016

 
W dniu 10 listopada 2016 roku odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi na nowo przebudowanej drodze powiatowej  Buczek-Luciejów.
W uroczystości zorganizowanej  z inicjatywy mieszkańców udział wzięli: Starosta Łaski Pani Teresa Wesołowska, Przewodniczący Rady  Powiatu Łaskiego Pan Marek Aulak, Wicestarosta Pan Marek Krawczyk, radni powiatu: Pan Jerzy Gawlik, Grzegorz Dębkowski, Marek Krawczyk,  Piotr Polak, Stanisław Manias, Skarbnik Powiatu Łaskiego Pani Dorota Cieślak,  Kierownik Powiatowego Zarządu Dróg Pan Bartosz Wojtas. Gminę Buczek reprezentowali: Wójt Gminy Pan Bronisław Węglewski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Zieliński, Sekretarz Gminy Buczek Pani Zenona Romankiewicz oraz radny i prezes OSP w Luciejowie Pan Ryszard Rzepa, sołtys wsi Luciejów Pan Lucjan Malec oraz wykonawca inwestycji Pan Andrzej Włodarczyk, nie zabrakło również mieszkańców wsi Luciejów.
 
Czytaj całość...
 
Kolejne podium dla Wiktorii PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 18 listopad 2016

Wiktoria Wróbel przed grą półfinałową
 
Po zwycięstwie w ubieglym tygodniu podczas I GPP w tenisie stołowym żaczek  (do  lat 11), rozegranym w Lidzbarku Warmińskim, 10-letnia Wiktoria Wróbel z LTSR Buczek startowała  w Limanowej k/Nowego Sącza, gdzie rozegrano II Grand Prix Polski młodziczek (do lat 13). Tym razem startująca o kategorię wyżej tenisistka z Buczku, zajęła trzecie miejsce. Najniższy stopień podium jednak wystarczył aby utrzymać pierwsze miejsce w kraju. Przynajmniej do końca 2016 roku, Wiktoria Wróbel będzie liderką 2-ch list rankingowych (żaczek i młodziczek) Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
 
 
105 rocznica urodzin druha Józefa Woźniaka PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ludzie - ludziom
Napisał: Andrzej Zieliński   
wtorek, 15 listopad 2016
 
 
 Pierwszy Honorowy Obywatel Gminy Buczek, druh OSP i podporucznik WP Józef Wożniak rocznicę Święta Niepodległości obchodzi, jak co roku urodziny, w br. jest to już 105 rocznica. W intencji zdrowia jubilata odprawiona została w dniu 11 listopada uroczysta msza św.  z udziałem m.in. rodziny, wszystkich jednostek OSP i władz samorządowych.  Przedstawiciele samorządu z wójtem Bronisławem Węglewskim, druhowie z jednostek  OSP w Woli Buczkowskiej i Czestkowa w progach rodzinnego domu odśpiewali jubilatowi 200 lat, podarowali też w imieniu społeczności lokalnej i wszystkich strażaków kwiaty oraz złożyli serdeczne życzenia.
Druh Józef Woźniak w otoczeniu najbliższej rodziny nie krył radości i wzruszenia z wizyty gości.
Czytaj całość...
 
Kolejna wielka inwestycja w Gminie Buczek zakończona PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 listopad 2016

 
W  dniu  30.09.2016 r  zostały protokolarnie odebrane prace budowlane i zakończono rozruch technologiczny  rozbudowanej  oczyszczalni ścieków  w Buczku.  Za kwotę trzy miliony trzysta czterdzieści pięć tysięcy sześćset złotych brutto wybudowano obok starej oczyszczalni stawowej praktycznie nowy obiekt  oparty o nową technologię oczyszczania ścieków pozwalającą na uzyskanie optymalnych parametrów oczyszczonych ścieków  odprowadzanych do rzeczki Końskiej.
Oddana inwestycja składała następującego zakresu robót:
 
Czytaj całość...
 
Nasza biblioteka PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Co nowego w Bibliotece
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 listopad 2016

 
Każdy miesiąc działalności biblioteki przynosi nowe doświadczenia. To nie tylko nowe książki, które regularnie wzbogacają księgozbiór i zachwycają czytelników, ale różnorodne formy działalności dla mieszkańców naszej gminy.
W październiku odbyły się trzy działania, o których warto wspomnieć. Dla wszystkich chcących zadbać o swoją sylwetkę w  ramach ogólnopolskiej akcji „Uwaga nadwaga” w bibliotece odbyło się spotkanie z dietetykiem z firmy Naturhouse w Zduńskiej Woli. Podczas spotkania promującego zdrowe żywienie można było uzyskać szczegółowe informacje na temat diety, odchudzania.
Niezwykłą podróż w czasie odbyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Buczku uczestnicząc w warsztatach czerpania papieru. W średniowiecznej scenerii odbyły się zajęcia ręcznego wytwarzania papieru. Warsztaty miały na celu przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z zabawą, tak, aby uświadomić uczniom jaka rolę wciąż odgrywa papier.
 
Czytaj całość...
 
Mistrzyni dała radę PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: Longin Wróbel   
środa, 09 listopad 2016

 
Zwycięstwem Wiktorii Wróbel (LTSR Buczek) zakończył się 1 GRAND PRIX POLSKI w tenisie stołowym żaczek, rozegrany na obiektach Hali Widowiskowo-Sportowej w Lidzbarku Warmińskim. W klasyfikacji końcowej 10-letnia uczennica szkoły podstawowej z Buczku wyprzedziła Malwinę Jarecką ( MLKS Viktoria Jelcz Laskowice), którą w finale ograła 3:0 oraz Zofię Śliwkę (KS Bogoria Grodzisk Maz.) - w półfinale również 3:0. Wiktoria Wróbel, która kilka tygodni wcześniej wygrała w Jarosławiu I GPP młodziczek (do lat 13), była zdecydowaną faworytką tego turnieju i pomimo ogromnej presji, pokazała klasę i dała radę.
Zawody z cyklu GPP to zawody krajowe najwyższej rangi (3 turnieje w sezonie), w których startuje 64 najlepszych zawodników/czek z całego kraju wyłonionych w drodze wieloetapowych eliminacji. Na ich podstawie ustala się krajowe listy rankingowe w poszczególnych kategoriach wiekowych.
 
 
Szkolenie LGD PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Miesięczne migawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 04 listopad 2016

 
W połowie października br. rozpoczęły się  szkolenia w dziewięciu gminach członkowskich LGD „Dolina rzeki Grabi”. Szkolenia dotyczyły wypełniania wniosków o dofinansowanie oraz biznesplanów w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", szkolenie prowadzone były przez p.  Annę Doliwa - Prezesa Zarządu LGD "Dolina rzeki Grabi". W/w szkolenie odbyło się również w gminie Buczek. Mieszkańcy gminy spotkali się 27 października w GOKiS w Buczku.  Uczestnicy zapoznali się również z założeniami PROW na lata 2014 – 2020 oraz poznali szczegółowe warunki przyznania pomocy w ramach podejmowania lub rozwijania działalności gospodarczej.
 
 
INFORMACJA PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ogłoszenia
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 26 październik 2016
Przeglądy gwarancyjne pomp ciepła zakupionych przez Gminę Buczek od BK Business Krzysztof Białkowski wykonuje uprawniony serwisant tj.: Tomasz Kossakowski 501 632 850.
Cena przeglądu gwarancyjnego wynosi 100,00 zł brutto bez kosztów zużytych materiałów.

 
Pasowanie na Przedszkolaka - 2016 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 21 październik 2016

 

14 października 2016r. był dniem szczególnym w Gminnym Przedszkolu w Buczku, ponieważ odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”, która jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i jego rodziców.  Część dzieci stała się prawdziwymi przedszkolakami, część awansowała z malucha na średniaka oraz z średniaka na starszaka.
Podczas uroczystości doceniona została praca nauczycieli i wszystkich tych , którzy oddają serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. W związku z Dniem Edukacji Narodowej ciepłe i serdeczne słowa skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi i administracji Pani  Dyrektor Przedszkola- Monika Kochanek, wręczyła podziękowania oraz nagrody dla Pani Sylwii Goździk, Janiny Tyc i Nadii Romankiewicz. Następnie życzenia i słowa uznania  przekazała  Pani Sekretarz Gminy – Zenona Romankiewicz obecna na uroczystości, która wręczyła Nagrodę Wójta Gminy Buczek Pani Monice Kochanek. Wydarzenie to uświetniły również czerwone różyczki wraz z życzeniami przekazanymi przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Martę Maciąg. Złożone życzenia dodały wszystkim pracownikom dużo otuchy i sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają w pracy z dziećmi.
 
Czytaj całość...
 
Wojewódzki finał Ligi Orlikowej w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 21 październik 2016

 
15 października 2016 roku na boiskach Orlik w Buczku i Czestkowie rozegrane zostały finały wojewódzkie w piłce nożnej Ligi Orlikowej organizowane przez Łódzki SZS przy współpracy z Urzędem Marszałkowski.
Po dokonaniu weryfikacji zespołów i prezentacji artystycznej  zespołu z SP Czestków, uroczystego rozpoczęcia turnieju Finału Ligi Orlikowej dokonał w imieniu patrona zawodów Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia Dyrektor Kancelarii Marszałka Pan Marcin Młynarczyk w towarzystwie Starosty Łaskiego Teresy Wesołowskiej i Wójta Buczku Bronisława Węglewskiego. W wyniku losowania podzielono zespoły każdej kategorii na 2 grupy. Rozgrywki eliminacyjne prowadzono równocześnie w każdej grupie na boisku Orlika w Buczku  i w Czestkowie.
 
Czytaj całość...
 
Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Czestkowie PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Szkolne wiadomości
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 19 październik 2016

 
 
14 października 2016 roku społeczność szkolna świętowała jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Czestkowie połączony z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Historia szkoły jest oczywiście dużo wcześniejsza. Prawdopodobnie sięga ona roku 1916-1917. Dopiero jednak w roku 1960 szkoła doczekała się nowego - niezwykle pięknego jak na tamte czasy - budynku. W ubiegłym roku szkoła doczekała się rozbudowy i właśnie w nowej części odbyły się obchody jubileuszu.
Jeszcze przed rozpoczęciem części oficjalnej przybyli goście mieli okazję obejrzeć historię szkoły na fotografii w formie prezentacji multimedialnej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa fotografii absolwentów szkoły, na której uczniowie próbowali odszukać swoich najbliższych, a absolwenci ze wzruszeniem odnajdywali siebie oraz swoich wychowawców. Wystawa w całości została opracowana i wykonana przez absolwentkę szkoły Justynę Lis. Wielu pozytywnych emocji dostarczyło również wszystkim przeglądanie starych kronik klasowych.
Czytaj całość...
 
Dzień Edukacji Narodowej - 2016 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Szkolne wiadomości
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 19 październik 2016

 
14 października 2016r w ZSPiGP w Buczku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Serdeczne podziękowania i słowa uznania za odpowiedzialną pracę do wszystkich pracowników szkoły skierowała dyr. szkoły Renata Nowicka oraz sekretarz gminy Zenona Romankiewicz. Panie złożyły życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.
Nagrody Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego otrzymali: dyr. szkoły mgr Renata Nowicka, mgr Jadwiga Rojszczak, mgr Ewa Ignaczak oraz mgr Danuta Klemczak.
Nagrody Dyrektora Szkoły trafiły do rąk mgr Anny Truskowskiej, mgr Małgorzaty Kilańczyk, mgr Ewy Wlazłowskiej, mgr Włodzimierza Czecha, mgr Agaty Pinar oraz pracowników obsługi Elżbiety Kaźmierczak i Katarzyny Walczak. 
 
Czytaj całość...
 
Mocni w biznesie 2016 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Komunikaty
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 18 październik 2016

 
 
Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Nagrodzie Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2016”.
Organizatorem tegorocznej edycji nagrody są Województwo Łódzkie oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2016” ma charakter regionalny i stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorców osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty oraz cieszących się uznaniem w województwie łódzkim, kraju i za granicą.
Uroczystość wręczenia nagród nastąpi podczas Gali IX Europejskiego Forum Gospodarczego, która odbędzie się w dniu 14 listopada 2016 r., godz. 20.00 w andel’s Hotel Łódź, ul. Ogrodowa 17.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 233 - 261 z 422
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

jan-jambrozek.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery