Bal gimnazjalny za nami PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Szkolne wiadomości
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 10 luty 2016

 
23 stycznia 2016r. odbył się w iście gwiazdorskim stylu bal gimnazjalny w Gimnazjum Publicznym w Buczku. Licznie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice, kroczyli po czerwonym dywanie wchodząc do pięknie udekorowanej sali. Gimnazjaliści powitali wszystkich polonezem i tangiem, do których choreografię przygotowała pani Agata Pinar. Uczniowie wyglądali bardzo dostojnie i dorosło, w końcu to ich pierwszy tak poważny bal w życiu. Wszyscy bawili się doskonale. Radosne pląsy zakończyli dopiero po północy. Wychowawczynie klas III - A. Kondratiuk i E. Jędryka serdecznie dziękują rodzicom za pomoc i zaangażowanie.
Czytaj całość...
 
Ferie zimowe tuż tuż PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z kultury
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 10 luty 2016
Uczniowie województwa łódzkiego rozpoczynają w tym roku ferie jako ostatni. Przerwa w zajęciach trwać będzie dopiero od 13 do 28 lutego.
Już dziś serdecznie zapraszamy  wszystkie dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne, taneczne oraz gry i zabawy zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Buczku. Zajęcia odbędą się w godzinach 10.30 – 14.00.
     
Gminna Biblioteka Publiczna w Buczku również przygotowała wiele atrakcji:
1. Poniedziałki  - od godz.10.00 – do 13.00 - Gry planszowe dla każdego

2. Wtorki i środy – od 10.00 – do 13.00 - Tworzenie obrazów z filcu – warsztaty artystyczne

3. Piątki  -  od godz. 10.00 – do 13.00 - Kulinarne fascynacje – wspólne pieczenie ciastek

4. Wtorek  23 luty godz. 13.00 – Przedstawienie Teatralne Hece w bibliotece – wstęp wolny dla wszystkich.
   Miejsce – Sala w Ośrodku Kultury 
 
Orkan trenuje PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 luty 2016
 
GKS Orkan Buczek od stycznia wznowił treningi. Drużyna pod okiem trenera Jacka Berensztajna ostro trenuje, w drużynie dobra atmosfera i duch rywalizacji. Z kadry nikt nie ubył, a szykują się jeszcze wzmocnienia. Z drużyną trenuje dwóch nowych piłkarzy, którzy mogą dużo wnieść dobrego do gry naszej drużyny. Orkan ma za sobą dwa sparingi. W pierwszym zremisował z GKS Bełchatów 3:3 [Kopa, Liśkiewicz, Płuciennik], a w drugim wysoko pokonał Pogoń Zduńska Wola 6:2. Przed rozpoczęciem rundy jeszcze próba siły w meczach sparingowych z Astorią Szczerców, GKS II Bełchatów, Świtem Kamieńsk, GKS js Bełchatów i Jutrzenką Warta. Start rundy wiosennej przewidziany jest na 13 marca Mecz w Buczku z drużyną z Galewic. Ta konfrontacja zapowiada się bardzo ciekawie, podobnie jak cała runda rewanżowa. Najważniejsze, że wszyscy zdrowi i pełni zapału do pracy. Trener ma wizje drużyny, pomysł na nią i wszyscy wiedzą, że jest praca do wykonania. Forma na inaugurację musi być jak najwyższa. Więcej aktualnych informacji o drużynie na stronie http://buczek.futbolowo.pl/.
 
Plany, cele i marzenia KS Tęcza Brodnia PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 luty 2016
 
 Klub Sportowy Tęcza Brodnia aktualnie występuje w II grupie sieradzkiej "A" klasy. Po rundzie jesiennej sezonu rozgrywkowego 2015/2016 zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 25 punktów. Do lidera rozgrywek traci 12 punktów, jednak do 5 miejsca w tabeli już tylko 7. Celem na rewanżową rundę jest osiągnięcie minimum 5 miejsca w tabeli, straty są do odrobienia.
Drużyna przygotowania do "wiosny" rozpoczęła 18 stycznia. Zawodnicy trenują 3 razy w tygodniu korzystając z sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Czestkowie oraz siłowni w Łasku, a w wekendy rozgrywają mecze sparingowe których zaplanowano 7. Drużynę od ponad roku prowadzi grający trener Wojciech Watała, to ambitny człowiek. Sumiennie podchodzi do swoich obowiązków i z wielkim zapałem oraz werwą przygotowuje treningi. Posiadającą wiedzę na temat szkolenia, taktyki i gry w piłkę przekazuje zawodnikom podczas meczy i treningów. Kadra drużyny składa się z wielu doświadczonych grających od kilkunastu lat w piłkę zawodników, ale jest też sporo młodych pełnych zapału i sportowych umiejętności chłopaków którzy z każdym meczem nabierają niezbędnego doświadczenia. Całość stanowi niezwykłą grupę ludzi, którzy w sercach mają piłkę nożną.
Czytaj całość...
 
Bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 luty 2016

 
W imieniu zespołu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu zapraszam na bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Konsultacje odbędą się 16 lutego br. w godzinach 09:00-11:30 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku (sala plastyczna, II piętro). W załączeniu przesyłam plakat z informacją o spotkaniu oraz formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego można dokonać zgłoszenia i ustalić indywidualną godzinę konsultacji. Zwracam się z prośbą o rozpropagowanie informacji o spotkaniu wśród klientów Urzędu.Czytaj całość...
 
Spotkanie karnawałowe w bibliotece PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Co nowego w Bibliotece
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 02 luty 2016
 
Zapoczątkowane jesienią sobotnie spotkania w bibliotece mają swój ciąg również zimą. Bo również „Zimą w Buczku nie musi być nudno” – takie hasło stało się naszym mottem. W minioną sobotę zaprosiliśmy do biblioteki  sympatyków karnawału.
Gościem spotkania była Pani Aldona Plucińska etnograf z Muzeum Etnograficznego w Łodzi, która w niezwykle barwny sposób opowiadała o zapustach, czyli współcześnie przez nas nazywanym karnawale. Nie zabrakło symboli karnawałowych w postaci masek i strojów.
Czytaj całość...
 
Człowiek roku powiatu łaskiego PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 26 styczeń 2016
 Na stronach internetowych Dziennika Łódzkiego rozpoczął się plebiscyt na "Człowieka Roku powiatów województwa łódzkiego". 
Wśród zgłoszonych jest Wójt Gminy Buczek - Bronisław Węglewski.
 
Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło  się 22 stycznia i potrwa do 12 lutego do północy.

Głosować można na trzy sposoby:
• Za pomocą SMS Premium – 22.01.2016 od godz. 9.00 do 12.02.2016 do godz. 23.59.59, 1 SMS to 10 głosów oddanych na wybranego kandydata.
• Za pomocą strony www.dzienniklodzki.pl – 22.01.2016 od godz. 9.00 do 29.01.2016 do godz.16.00, 1 klik to jeden głos oddany na wybranego kandydata. Dziennie można oddać 3 głosy na wybranego kandydata.
• Za pomocą aplikacji Facebook - 22.01.2016 od godz. 9.00 do 12.02.2016 do godz.16.00. 1 klik to 3 głosy na wybranego kandydata. Dziennie można oddać jeden klik na wybranego kandydata.
 

Szczegółowe metody postępowania opisane są w regulaminie dostępnym pod niżej umieszczonym linkiem

 
 
Dotacje na sport PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: Ewelina Malinowska   
piątek, 22 styczeń 2016
Zgodnie uchwałą Nr XII/88/2011 Rady Gminy Buczek z dnia 4 listopada 2011r. w sprawie określenia warunków i trybu wspierania finansowego zadania własnego Gminy Buczek w zakresie tworzenia warunków sprzyjajˆąych rozwojowi sportu informuję, że istnieje możliwość uzyskania dotacji na zadania z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu na I półrocze 2016 r.

Wniosek wraz z załˆcznikami należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy w Buczku w terminie od 01.02.2016 roku do 4.02.2016 roku.

 
Bum inwestycyjny trwa PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 styczeń 2016

 
Na ukończeniu są prace przy budowlane przy budowie budynku Urzędu Gminy. Wykonano stan zamknięty nowego budynku, zakończono prace przy utwardzeniu placu kostką brukową, wykonywane są tynki ,prace instalacyjne i wykończeniowe. Przewidywany termin wykonania do końca lutego 2016r.

Na budowie oczyszczalni ścieków w Buczku wykonano część prac przy betonowaniu reaktorów biologicznych. Trwają prace budowlane na zbiorniku osadu , zbiorniku ścieków uśredniających. Wykonywane jest zbrojenie fundamentów budynku technologicznego.
Koszt inwestycji wynosi 3 345 600,00 zł brutto. Prace wykonuje firma z Piotrkowa Trybunalskiego. Termin wybudowania praktycznie nowej oczyszczalni przewidywany jest na miesiąc wrzesień 2016 r.

Przekazany został wykonawcy plac budowy i rozpoczęte zostały roboty na budowie nowej części ośrodka zdrowia w Buczku. Wykonano prace ziemne przy wykopach fundamentów, ogrodzony został plac budowy, rozebrano budynki starych garaży.
Termin wykonania zamówienia do 28.10.2016r.

Ogłoszony został przetarg na budowę hali sportowej w Buczku. Nowy obiekt hali sportowej powstanie przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku. Hala o wymiarach 51 m na 30 m będzie posiadała boisko do piłki ręcznej, nożnej i siatkowej z zapleczem widownię na prawie 300 miejsc.
Przewidywany termin wykonania obiektu do końca lutego 2017 roku.

 
Mieszkańcy z Buczku wyróżnieni PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 styczeń 2016

 
Tegoroczne Spotkanie Noworoczne Powiatu Łaskiego odbyło się 12 stycznia w Łaskim Domu Kultury w Łasku. Na spotkanie przybyli samorządowcy z Powiatu Łaskiego oraz wielu zaproszonych gości. Starosta Łaski Teresa Wesołowska przedstawiła zrealizowanie i zamierzone plany inwestycje  przez Powiat Łaski.
Czytaj całość...
 
Koncert noworoczny PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z kultury
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 styczeń 2016
 
Mimo mroźnej pogody za oknem, jak zwykle z początkiem nowego roku odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku Koncert Noworoczny 2016. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania wszystkich form artystycznych w placówce. Wystąpiły: ORKIESTRA DĘTA, ZESPÓŁ „KANA”, „BOGORIA”, ZESPÓŁ LUDOWY PIEŚNI I TAŃCA „BUCZKOWIACY”, GRUPA TEATRALNA „BUCZEK STORY”, ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO HIP-HOP, KABARET „CUDOKI”. Orkiestra dęta zagrała : „The Call Of Christmas”,  „White Christmas”, „ Tingle Bells”, „Tears In Heaven”, „Pennsylvania”, „Bony M Super Hits”.
Dziecięcy zespół wokalny „Kana” zaśpiewał kolędy : „ Józefie nie szukaj stajenki” oraz „ Mikołaj Święty”.
Zespół „Bogoria” wykonał utwory : „Tak daleko”, „Gdy zapada grudniowa noc”, „ Spokój w głębi nas”, „Zielone oczy”. Nie zabrakło tańców i przyśpiewek ludowych zaprezentowanych przez Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Buczkowiacy”. Grupa teatralna „Buczek Story” złożyła wszystkim „Noworoczne życzenia 12 miesięcy”.
Na zakończenie rozweselał widownię Kabaret „Cudoki”.

J.N.

 
Gminny Klub Motorowy dla WOŚP PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 styczeń 2016

Gminny Klub Motorowy - Buczek zbierał pieniądze dla WOŚP na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Pokazy naszych zawodników przyciągnęły tłumy kibiców którzy brawami nagradzali ich występ. Dodatkową atrakcją były wyścigi na rowerkach biegowych dla maluchów. Zebraliśmy ok 7 tys zł.
 

 
Czytaj całość...
 
Druga runda Mistrzostw Świata w Super Enduro PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 styczeń 2016
 Drugiego stycznia w Rise (Niemcy ) odbyła się druga runda Mistrzostw Świata w Super Enduro. Zawody dostarczyły niezwykłych emocji. Walka o zwycięstwo  toczyła się do ostatniego biegu. W klasie open zwyciężył Coddy Webb przed Wolkerem i Coltonem ,Tadek Błażusiak po raz pierwszy od sześciu lat był poza podium na czwartej pozycji ale widać że po ciężkiej kontuzji wraca do formy .Gminny Klub Motorowy Buczek  miał podczas tej rundy dwóch reprezentantów Oskara Kaczmarczyka i Adriana Andrzejaka .Obaj weszli do finałów Oskar zajął w klasyfikacji generalnej 10 miejsce Adrian 15 . Po drugiej rundzie widać zwyżkę formy i mamy nadzieję że podczas kolejnej rundy która odbędzie się 12 marca w Pradze zawodnicy pojadą jeszcze lepiej.
 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 204 - 232 z 301

 Promocja działek

budowlanych

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

wieslaw-golanski.jpg

Panorama

   
 
Panorama Łaska - XII 2017
 
 
 
 
 
 

 
 

Psy do adopcji

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży

Wywóz śmieci - 2018


 

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery