Inwestycje są realizowane PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 kwiecień 2016

 
1. Znacznego tempa nabiera rozbudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Buczku. Trwają prace murarskie przy stawianiu ścian nowego skrzydła. Do istniejącego obiektu ma zostać dobudowane skrzydło w kształcie litery „L”, w którym mieścić się będzie przychodnia rehabilitacyjna oraz przychodnia dla dzieci chorych oraz zdrowych. Koszt całej inwestycji to 830 250.00, termin zakończenia prac to koniec października 2016 roku. Prace wykowywane są przez firmę z Piotrkowa Trybunalskiego.
2. Zostały zakończone prace  związane z przygotowaniem terenu oraz zostały wylane fundamenty pod nową halę sportową, która mieści się przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku. Nowy obiekt będzie miał wymiary 51 na 30 metrów. Będzie posiadała pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, nożnej oraz siatkowej z zapleczem oraz widownią na prawie 300 osób. Koszt inwestycji to 3,2 mln, prace wykonywane są przez firmę z Sieradza. Inwestycja współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w 33%. Planowy termin zakończenia inwestycji to luty 2017 roku.
Czytaj całość...
 
Wiosna w inwestycjach PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 08 kwiecień 2016

 
Wiosna za oknem a co z a tym idzie wszystkie  inwestycje w Gminie Buczek ruszyły pełna parą.
Trwają prace przy budowie oczyszczalni  ścieków w Buczku zamontowano już dach na reaktorach  biologicznych,  wykonano zbiornik osadu, zbiornik ścieków uśredniających. Trwają prace przy budowie sieci  kanalizacyjnych  wewnętrznych  i budynku  technologicznym. Koszt inwestycji wynosi 3 100 300,00 zł  brutto, kwota 600 100 zł  została pozyskana z umorzenia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w roku 2016, natomiast pozostała część finansowana będzie ze środków unijnych. Prace wykonuje firma z Piotrkowa Trybunalskiego. Termin wybudowania praktycznie nowej  oczyszczalni przewidywany jest  na miesiąc wrzesień 2016r.
Czytaj całość...
 
Nowy projekt w bibliotece  Ut Pictura Poesis PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Co nowego w Bibliotece
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 kwiecień 2016

 
Biblioteka w Buczku jako jedyna w województwie łódzkim została zaproszona przez Stowarzyszenie Eikon w Łodzi do wspólnej realizacji projektu literacko-filmowego. Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do realizacji projektu zapraszamy zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Podczas warsztatów, które odbywać się będą w bibliotece, uczestnicy na podstawie wierszy nauczą się tworzyć komiksy. Dodatkowo zostaną przeprowadzone warsztaty z animacji tzn. na podstawie jednego komiksu zostanie zrealizowany film animowany. Wszystkie komiksy zostaną wydane w formie książki elektronicznej i promowane w Internecie za pośrednictwem portali społecznościowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym interesującym projekcie. Zapisy w bibliotece w Buczku oraz drogą mailową - Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć do 12 maja.
Dla zainteresowanych podajemy numery telefonów pod którymi można uzyskać szczegółowe informację o projekcie  – 516 961 599, (43) 677 44 43
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież Zapobiega Pożarom" PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasi strażacy
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 08 kwiecień 2016

 
W dniu 31 marca br., w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwiatkowicach odbył się XVII powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W eliminacjach wzięło udział 33 uczestników w trzech kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łaskiego.
Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP w Łasku, Starostwo Powiatowe w Łasku, Gmina Wodzierady oraz Komenda Powiatowa PSP w Łasku.
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum Publicznego w Buczku – Wiktoria Dobrzańska, Wiktoria Jędryka, Piotr Czech, Błażej Krakowski, Marcel Biskupski i Agnieszka Czech.
W grupie I (szkoły podstawowe) 1 miejsce zajęła Wiktoria Dobrzańska a 4 – Wiktoria Jędryka. W grupie II (szkoły gimnazjalne) 2 miejsce zajął Piotr Czech, w grupie III (szkoły ponadgimnazjalne) 1 miejsce zajęła Izabela Szczepańska, członkini OSP w Buczku, reprezentująca I LO w Łasku.
Wiktoria Dobrzańska i Izabela Szczepańska oraz Przemysław Podemski z ZS w Kwiatkowicach, będą reprezentować powiat łaski w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbędzie się w dniu 22 kwietnia br. o godz. 9.30 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
Uczniów do w/w turnieju przygotował Włodzimierz Czech.  

 
Sukces artysty z Czestkowa PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 08 kwiecień 2016
 
Truskawka 2016 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: K.B.   
środa, 23 marzec 2016
 „Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego” DISCOpolowanie w Gminie Buczek, 25-26 czerwiec 2016 roku.
Każda niemal gmina czy miasto mają swoje święto. Ma je również gmina Buczek. To organizowane corocznie w czerwcu Święto Truskawki, które łączy w sobie różnorodne elementy tradycji i obyczajowości regionalnej i - oprócz promocji truskawek, jest elementem budowania tożsamości lokalnej, w najwyższym stopniu uwzględniając tradycje regionu.
 
Czytaj całość...
 
Tysiące rolników protestują w całej Unii Europejskiej PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Sprawy rolnicze
Napisał: Izba Rolnicza w Łodzi   
piątek, 18 marzec 2016
 
Dyktando 2016 za nami! PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Co nowego w Bibliotece
Napisał: Alicja Hans   
wtorek, 15 marzec 2016

 
Dyktando organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Buczku po raz siódmy, również w tym roku cieszyło się popularnością. Wzięli w nim udział wierni czytelnicy oraz wielu nowych sympatyków ortografii. Tekst przysporzył trudności wszystkim piszącym, i nie było pracy bezbłędnej.
Czytaj całość...
 
Powstało nowe stowarzyszenie PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Sprawy rolnicze
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 11 marzec 2016
 
 
W dniu 09.03.2016 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Buczku odbyło się spotkanie założycielskie  Buczkowskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek. Inicjatorem stowarzyszenia był Wójt Gminy Buczek - Bronisław Węglewski, któremu udało się pozyskać około 120 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi  zł na działania związane z marką i certyfikacją produktu. Instytucją wdrażającą będzie Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. Podczas spotkania wyłoniono władze Stowarzyszenia:
 
Prezes - Dariusz Walczak
Wiceprezes - Daniel Bednarek
Skarbnik – Marcin Badziak
Członek Zarządu – Monika Grącka
Członek Zarządu - Danuta Czupryniak
 
Komisja Rewizyjna
Przewodniczący - Piotr Kujawin
Sekretarz - Piotr Bednarek
Członek - Barbara Michalak
Czytaj całość...
 
Mnóstwo wrażeń w Buczku z okazji 8 Marca PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ludzie - ludziom
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 08 marzec 2016

 
W dniu 6 marca  br.  z okazji zbliżającego się  święta  Kobiet na zaproszenie  Prezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Pana  Bronisława Węglewskiego kobiety z Gminy Buczek wyjechały do Teatru Wielkiego w Łodzi na Balet „Oniegin Balet w dwóch aktach” Wasilija Miedwiediewa do muzyki Piotra Czajkowskiego. Przedstawienie trwało prawie dwie godziny a wszystkie Panie były zachwycone występem zarówno muzyków jaki i artystów występujących na scenie.
Czytaj całość...
 
Posiedzenie Rady Społecznej PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Sprawy zdrowia
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 08 marzec 2016

 
W dniu 2 marca br. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Buczku. Podczas posiedzenia  wybrano zastępcę przewodniczącego Rady Społecznej SPZPOZ w Buczku Panią Mirosławę Rejmończyk. W dalszej kolejności Rada zajęła się złożonym przez Kierownika pana Tomasza Amraszkiewicza sprawozdaniem z wykonania planu finansowego za 2015 rok, w tym  planu inwestycyjnego, planu finansowego i inwestycyjnego na rok 2016 oraz planu podziału zysku osiągniętego za rok 2015, który wyniósł 94.952,63zł. Rada Społeczna pozytywnie zaopiniowała przedłożone sprawozdania. 
 
Rodzina 500+ PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Komunikaty
Napisał: redakcja UG Buczek   
niedziela, 06 marzec 2016
 
11 Zjazd Gminny OSP w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasi strażacy
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 04 marzec 2016

 
Zwieńczeniem wszystkich zebrań sprawozdawczo - wyborczych w poszczególnych jednostkach OSP w gminie Buczek był 11 Gminny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy, który odbył się 14 lutego 2016r. w strażnicy OSP w Luciejowie. Gospodarze z prezesem Ryszardem Rzepą z wielką radością i atencją przyjęli delegatów zjazdu gminnego.
Przewodzenie obradom powierzono Prezesowi Gminnemu i Wójtowi druhowi Bronisławowi Węglewskiemu, który powitał gości zjazdu: Prezesa Zarządu Powiatowego OSP RP w Łasku druha Wojciecha Pokorę oraz z-cę dowódcy JRG PSP w Łasku st. kpt. Waldemara Kędziaka.
Po przedstawieniu i przyjęciu porządku zjazdu Sekretarz Zarządu Gminnego OSP druh Jerzy Pogocki przedstawił sprawozdanie z dokonań jednostek OSP i zarządu gminnego z okresu ostatniej kadencji.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 204 - 232 z 324

Materiały TV

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

ZAWIADOMIENIE STAROSTY

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

 Materiały i relacje TV


WYBORY

Wybory - 2018

Honorowi obywatele

malinowski-dariusz.jpg

AKCYZA 2018

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - III 2018
 
 
 
 
 
 

 
 

Wywóz śmieci - 2018


 

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

Psy do adopcji

 
 Małe urocze pieski poszukują domu!!!!
Więcej informacji pod nr 436774497 (Urząd Gminy w Buczku pok. nr 5)

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery