Informacja - zmiana numeru telefonu PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Komunikaty
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 12 sierpień 2016

Numer telefonu do pracowników Urzędu Gminy w Buczku zajmujących się inwestycjami tj. Pana Wiesława Szczepaniaka oraz Pana Andrzeja Szymczaka to: 43-677-44-78

 
Kolejne mikroinstalacje fotowoltaiczne w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 12 sierpień 2016

 
Gmina Buczek po raz kolejny stara się o pozyskanie funduszy na budowę mikroinstalacji dla mieszkańców gminy. W tej edycji planowane jest wybudowanie około 150 sztuk w indywidualnych gospodarstwach domowych. W trakcie naboru wniosków dla uczestników programu zgłosiło się ponad 200 chętnych do zamontowania instalacji. Gmina składa wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Województwa Łódzkiego. W tej chwili projektowane są instalacje i opracowywane dokumenty aplikacyjne. Wybudowane mikroinstalacje pozwolą zmniejszyć wydatki na zużytą energie elektryczną w gospodarstwach domowych uczestników programu. 
Czytaj całość...
 
Dookoła Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 sierpień 2016
Kolarze również „Dookoła Buczku”
20 sierpnia br. odbędzie się po  Buczkowskich drogach  23 Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej”. W tym roku zgodnie z kilkuletnia  tradycja planowane jest rozegranie 4 etapów ze startem i metą w : Sędziejowicach, Zduńskiej Woli, Łasku oraz Buczku.
Każdy wyścig etapowy jest ogromnym przedsięwzięciem wymagającym dużych nakładów finansowych oraz różnego rodzajów zezwoleń na szczególne wykorzystanie dróg  i uzgodnienia tras. Ta prestiżowa impreza to również promocja województwa łódzkiego, a jednocześnie całego naszego regionu. Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski jako współorganizator imprezy również przeznaczył pulę środków finansowych na wsparcie tak wielkiego przedsięwzięcia. Warto również podkreślić, że sponsorem zielonej koszulki klasyfikacji 17 lat jest Wielobranżowe Gospodarstwo Rolne Dominik i Bronisław Węglewscy.
Zachęcamy mieszkańców Gminy Buczek do  uczestnictwa w imprezie oraz do kibicowania zawodnikom, jak również przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowymi podczas wyścigu.    
E.K.
 

 
Buczkowskie półkolonie PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Szkolne wiadomości
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 05 sierpień 2016
Już po raz kolejny w wakacje odbyły się półkolonie dla dzieci z naszej gminy. Ich organizatorami byli: KRIR z Warszawy oraz Gmina Buczek. Zajęcia odbywały się od 25.07.2016r. do 03.08.2016r. Brało w nich udział 60 dzieci. Koszt za 10 dniowy pobyt  dziecka ubezpieczonych rodziców w KRUS wyniósł 50zł, a w ZUS 100zł. 
 
 
Czytaj całość...
 
Wręczenie aktu powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Szkolne wiadomości
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 05 sierpień 2016

 
3 sierpnia 2016r. w Urzędzie Gminy w Buczku odbyło się uroczyste wręczenie Aktu powierzenia stanowiska Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku na okres kolejnych 3 lat.
Powierzenie stanowiska dyrektora szkoły w drodze przedłużenia wymagało opinii Rady Pedagogicznej oraz uzgodnienia z organem sprawującym nadzór pedagogiczny tj. Łódzkim Kuratorem Oświaty.
Akt powierzenia stanowiska Pani Renacie Nowickiej osobiście wręczył Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski wraz z Panią Skarbnik Grażyną Jędryką.
Wręczając nominację Pan Wójt życzył Pani Dyrektor dalszych udanych inicjatyw i trafnych decyzji w zarządzaniu oraz owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami oraz organem prowadzącym.  Do życzeń dołączyła się również Skarbnik Gminy Pani Grażyna Jędryka

Gratulujemy!
 
 
Program TYDZIEŃ z udziałem Bronisława Węglewskiego PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Komunikaty
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 02 sierpień 2016

 
31 lipca TVP 1 wyemitowała program rolniczy TYDZIEŃ, Zaproszeni goście, wśród nich Bronisław Węglewski – Wójt Gminy Buczek a jednocześnie  Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Adam Tański - były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Andrzej Kowalski z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa, rozmawiali o aktualnej sytuacji w rolnictwie - żniwa 2016. Bronisław Węglewski przedstawił złą sytuację cenową zbóż, słabych zbiorów oraz niekontrolowanym imporcie zbóż z Ukrainy.
 
Turniej nocny na Orliku w Czestkowie PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 02 sierpień 2016

 
W dniu 28.07.16r. po raz kolejny odbył się turniej nocny w piłkę nożną na Orliku w Czestkowie. W zmaganiach wzięło udział 5 zespołów:
1. Auto Komis Czestków,
2. Junior Czestków,
3. F.C. Buczek ,
4. Łopatki,
5. Team Chlor.  
Czytaj całość...
 
Kolejna droga PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 29 lipiec 2016

 
W dniu 23.06.2016 r wybrano zwycięzcę przetargu na „Przebudowę drogi gminnej nr 103106E Wola Bachorska - Czarny Las”. Jest to firma z Piotrkowa Trybunalskiego Wykonawca zaoferował wykonanie  inwestycji  za kwotę 301 965,49 zł. Na zadanie to gmina otrzyma dotacje z  Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na modernizacje dróg  rolniczych w wysokości 50% kosztów kosztorysowych. Została już podpisana umowa z wykonawcą inwestycji.
W ramach  modernizacji  i przebudowy wykonana zostanie  nowa nawierzchnia z mieszanek mineralno-asfaltowych warstwa ścieralna o długości 0,965 km, wykonany zostanie jednostronny chodnik z kostki brukowej na podbudowie z tłucznia kamiennego. Wyremontowany zostanie przepust drogowy. Termin zakończenia prac przewidywany jest na 15 września 2016 r.
W trakcie prowadzonych  prac związanych  z przebudową drogi nastąpią częściowe utrudnienia w ruchu. Prace rozstały rozpoczęte już od 25 lipca 2016 roku.
Przepraszamy użytkowników drogi za powstałe niedogodności i liczymy  na wyrozumiałość.
W.Sz.
 
Pieniądze na sport rozdane PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 27 lipiec 2016

 
Gmina Buczek wydała  w sumie 78.000 zł na zadania z zakresu sportu na II półrocze 2016 roku. Kluby działające na terenie Gminy Buczek mogły składać wnioski do 15 lipca 2016 roku i starać się o dofinansowanie. Na terenie Gminy Buczek działają dwa kluby sportowe grające w piłkę nożną i już 13 sierpnia rozpoczną nowy sezon. GKS Orkan Buczek rozgrywać będzie mecze w klasie okręgowej grupy sieradzkiej, natomiast Klub Sportowy Tęcza Brodnia będzie rozgrywać mecze w klasie A grupy sieradzkiej II. Ludowe Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne aktualnie rozgrywa mecze tenisa stołowego w II lidze kobiet jak i mężczyzn oraz szkoli młodzież, która wywalczyła wicemistrzostwa kraju SZS szkół podstawowych. Przyznane dotacje wszystkie stowarzyszenia powinny wykorzystać na zadania opisane we wnioskach do 15 grudnia 2016 roku, zgodnie z podpisanymi umowami.
E.M.
 
 
Wakacje w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Co nowego w Bibliotece
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 05 lipiec 2016
W okresie wakacji są zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży w Gminnej Bibliotece Publicznej w Buczku. W poniedziałki są to gry, zabawy i projekcje filmowe, we wtorki i piątki zajęcia z gipsu ceramicznego, a w środy warsztaty dla grupy projektowej „Ut pictura poesis”, natomiast 12 sierpnia 2016 roku zorganizowana będzie  NOC  W BIBLIOTECE.
 
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Buczku zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne we wtorki, środy i czwartki od godz. 10.00 do 13.00. 
Działo się w Buczku! PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 01 lipiec 2016

 ZAPRASZAMY DO GALERII 

Truskawka w ostatni weekend czerwca królowała w Gminie Buczek. Smakosze truskawki oraz miłośnicy różnych gatunków muzyki przybyli do Naszej Gminy nie zważając na pogodę,  która była dla Nas łaskawa i sprawiedliwa w sobotę upał, a w niedziele pokropił przelotny deszcz.
Patronat nad tegorocznym II Krajowym Świętem Truskawki  objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Łódzki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego.
I już po raz drugi odbyło się w  randze święta krajowego. Gminę Buczek zaszczycili swoją obecnością goście nie tylko z gmin i powiatów, ale także województwa i kraju. W tym roku gościliśmy parlamentarzystów- posłów na Sejm RP w osobach: Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Bejda, Cezary Grabarczyk, Artur Dunin, Piotr Polak, Marek Matuszewski,  gościliśmy również: Karola Młynarczyka  Wicewojewodę Łódzkiego, Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego, Marka Mazura Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, Ryszarda Krawczyka Prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, Dariusza Klimczaka Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, Jolantę Zięba-Gzik Członka Zarządu Województwa Łódzkiego, gen. dyw. Jana Śliwkę  Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Katarzynę Szczepaniak Dyrektora Biura Krajowej Rady Izb Rolniczych, Jerzego  Kazańskiego  Dyrektora  Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Karolinę Kępkę z WFOŚiGW w Łodzi, Waldemara Brosia Prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, Dariusza Walichnowskiego  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, Pawła Stępnia  Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej, Krzysztofa Banasiaka Prezesa Kółek Rolniczych, Krzysztofa Andrzejewskiego  Dyrektora Łódzkiej ARiMR, płk Dariusza Łyko- Wojewódzki Sztab Wojskowy w Łodzi, Annę Lamentę Dyrektora KRUS, Grażynę Czyżak- Agencja Rynku Rolnego, płk Roberta Gurzędę Dowódcę 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Gucinie, Annę Doliwę Prezesa Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabii” oraz przedstawicieli władz powiatowych i gminnych, przedstawicieli straży pożarnej, policji i służb medycznych.  

Czytaj całość...
 
Podziękowania PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 28 czerwiec 2016
Wójt Gminy Buczek składa serdeczne podziękowania sponsorom Krajowgo Święta Truskawki:

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

KRAJOWA RADA IZB ROLNICZYCH
 
IZBA ROLNICZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
 
FUDUSZ PROMOCJI OWOCÓW I WARZYW

ANDRZEJ WŁODARCZYK - FIRMA WŁODAN  (SPECJALIZUJĄCA SIĘ W BUDOWIE DRÓG) – JEDNOCZEŚNIE WSPÓŁFINANSUJE WYSTĘP NIEDZIELNY MICHAŁA SZPAKA
MACIEJ I MAŁGORZATA STEC – WSPÓFINANSUJĄCY PATELNIĘ PLENEROWĄ
PAN MARIAN JANOWSKI - PREZES EUROPEJSKIEGO CENTRUM GOSPODARCZEGO WSPÓŁFINANSUJĄCY WYSTĘP DODY
PAN WOJCIECH I JACEK FRASZKA - FIRMA AGROMEX (FIRMA SPECJALIZUJĄCA SIĘ W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM) - WSPÓŁFINANSUJĄCY WYSTĘP ZESPOŁU DŻEM
PAN MARIUSZ TYLUŚ- FIRMA TYLUŚ TRANSPORT SPECIALIZUJĄCA SIĘ W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM
RYNEK HURTOWY „BRONISZE”
FIRMA GRENE - WSPÓŁFINANSUJĄCA JEDNOCZEŚNIE WYSTĘP DODY
PAN WOJCIECH POKORA - FIRMA LUPOL-PRODUCENT DRZWI I OKIEN
FIRMA MMER - PRODUCENT KOSZUL MĘSKICH
FIRMA GUCINEX ORAZ SPRZĘT - KOP RAJMUND KRAKOWSKI
FIRMA IND-AGRO ADAM CHROMIK
FIRMA NASIENNA GRANUM WODZIERADY
„P&M Investment"
TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH „TUW’
SZCZEPAN PAWLICKI OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW „TEST”
PRYWATNY PUNKT WETERYNARYJNY TOMASZ BŁASZCZYKIEWICZ, ANDRZEJ CHOJNACKI, JERZY GAWLIK
FIRMA IMPEX
KRAJOWY ZWIĄZEK SPÓŁDZIELNI MLECZARSKICH
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE „TWÓJ DOM” Marek Pluciński
STANISŁAW NASTAROWICZ - "DZIKIE WINO" ŁASK
BANK SPÓŁDZIELCZY W BUCZKU
ZAKŁADY MIĘSNE „KĘPA”
ZBIGNIEW BOREK FIRMA BUDOWLANA  „BUD-GIPS"
DANIEL BŁOŃSKI KAMIENIARSTWO I BETONIARSTWO
KALWINEK.NET
AGNIESZKA GRZEGORCZYK BAR „IGREK’
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE „ORTUS’
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE „ARCONBUD”
FIRMA RID RADOSŁAW I DANIEL KAPICZYŃSCY
KOWALCZYK JOLANTA I MARIUSZ FIRMA JOLTEK SZWALNIA BACHORZYN
TARCZEWSKI BOGDAN
KRZYSZTOF TOMCZYK „TOM-KOR”
TABOROWSKA DOROTA „IZII”
ZYGMUNT KRUSZEK „ALFTRONIC”
ANNA I WITOLD MODER „METERING’
OSM ŁASK
AGENCJA RYNKU ROLNEGO W ŁODZI
FINES ŁASK
GMINNA SPÓŁDZIELNIA „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” W BUCZKU
KOŁO ŁOWIECKIE  Nr 14 „Leśnik”
MBP TRANSPORT Hubert Liwiński
 
Dziękujemy również Kole Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna, Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Buczek oraz grupie motocyklowej Forever Young.
 
Dzieci z Buczku w Ustce PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ludzie - ludziom
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 01 lipiec 2016
Gmina Buczek we współpracy ze Związkiem Zawodowego Centrum Narodowego Młodych Rolników i Krajową Radą Izb Rolniczych organizuje wypoczynek letni dla dzieci rolników, uprawnionych do świadczeń KRUS w 2016 roku dofinansowanych z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego. Gmina Buczek współfinansuje 50 % kosztów rodzica na jedno dziecko z danej rodziny, tj. 220 zł. Resztę kosztów pokrywa KRUS.
W terminie 17 – 30 sierpnia 2016 roku do Ośrodka Wypoczynkowego „Bałtyk”, ul. Storczykowa 10, 76-270 Ustka, na wypoczynek letni prawdopodobnie pojedzie około 50 dzieci w wieku 7-16 lat z terenu Gminy Buczek.
Więcej informacji pod nr tel. (43) 677-44-83 lub w Urzędzie Gminy Buczek, pokój nr 6.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 175 - 203 z 324

Materiały TV

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

ZAWIADOMIENIE STAROSTY

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

 Materiały i relacje TV


WYBORY

Wybory - 2018

Honorowi obywatele

malinowski-dariusz.jpg

AKCYZA 2018

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - III 2018
 
 
 
 
 
 

 
 

Wywóz śmieci - 2018


 

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

Psy do adopcji

 
 Małe urocze pieski poszukują domu!!!!
Więcej informacji pod nr 436774497 (Urząd Gminy w Buczku pok. nr 5)

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery