O bibliotece w Dzienniku PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 06 maj 2016
 
Dzień Strażaka - 2016 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasi strażacy
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 04 maj 2016
 
Dzieci z wizytą u Wójta Gminy PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 29 kwiecień 2016

 
W dniu 29 kwietnia 2016 roku (piątek) w godzinach porannych, a więc w godzinach urzędowania Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego odwiedziła grupa  dzieci   z oddziału przedszkolnego „0” w Buczku.
Dzieci zostały przyjęte na nowej sali konferencyjnej, na której  w przystępny sposób Wójt opowiedział im o swojej działalności. Dzieci rozpierała energia, a więc wchodziły wszędzie i przyglądały się nieznanym miejscom podczas zwiedzania Urzędu.
Na zakończenie spotkania Wójt obdarował każde dziecko prezentami: czapeczka z logiem gminy, książka, przybory szkolne, kamizelka odblaskowa ,słodycze.
Milusińscy uśmiechnięci i zadowoleni opuścili gmach Urzędu Gminy.
 
Czytaj całość...
 
Coca  Cola Cup PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 29 kwiecień 2016

Dziewczęta z Gimnazjum w Buczku, jak co roku, przystąpiły do rozgrywek w piłkę nożną w 18 edycji Coca – Cola Cup. W tym roku w samym województwie łódzkim zgłosiło się 90 gimnazjów.
W pierwszej rundzie eliminacyjnej dziewczęta z Buczku rozegrały swoje mecze w Bełchatowie. Pokonały w swojej grupie kolejno zespoły z Zelowa i Kluk. W półfinale zwyciężyły gospodarzy z Bełchatowa i w finale Gimnazjum nr 2 z Łasku. Do dalszych rozgrywek awansowały dwa najlepsze zespoły – Gimnazjum z Buczku oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 z Łasku.
27 kwietnia na orliku w Buczku odbyła się druga runda eliminacyjna, w której wzięły udział cztery zespoły – Gimnazjum w Buczku, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku, Gimnazjum w Ksawerowie oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny z Buczku zajmując drugie miejsce, które dało awans do 16 najlepszych drużyn z terenu województwa łódzkiego.
Kolejność drużyn:
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi       -     7 pkt.
Gimnazjum Publiczne w Buczku                    -     7 pkt.
Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku               -     3 pkt.
Gimnazjum w Ksawerowie                             -     0 pkt.
Drużyna z Buczku wystąpiła w składzie: Paulina Badowska, Sylwia Biskupska, Justyna Bordowicz, Karolina Frankiewicz, Anita Kłos, Martyna Kostrzewa, Joanna Kuźniak, Dominika Pokorska, Aleksandra Rejmonczyk oraz Paulina Surowa. Opiekunem drużyny był Włodzimierz Czech. 
 
 
Sesja Rady Gminy w nowej sali konferencyjnej PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z Rady
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 19 kwiecień 2016

 
W dniu 18 kwietnia br. Rada Gminy Buczek obradowała na XVI w tej kadencji sesji, która po raz pierwszy odbyła  się w nowo oddanej do użytku sali konferencyjnej. W związku z tym faktem zaproszony został proboszcz miejscowej parafii ks. Zbigniew Dawidowicz, który dokonał poświęcenia.  W dalszej kolejności Radni pochylili się nad przyjęciem sprawozdań z jednostek organizacyjnych Gminy tj. Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ponadto Radni przyjęli sprawozdanie z wykonania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Narkomanii.
 
 
Czytaj całość...
 
Motorowy weekend PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 19 kwiecień 2016

 W miniony weekend w Gminie Buczek odbyły się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Enduro. Do Buczku zjechało się  około 200 zawodników ( motocrossy oraz kłady) kochających ten sport. Nie zabrakło również kibiców, którzy przez dwa dni podziwiali spektakularny wyścig motocyklowy.
 
Następne zawody odbędą się podczas Krajowego Święta Truskawki  w dniach 25-26 czerwca 2016 roku.  Mistrzostwa Polski w Superenduro odbędą się na torze motorowym w Buczku.

Czytaj całość...
 
Inwestycje są realizowane PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 kwiecień 2016

 
1. Znacznego tempa nabiera rozbudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Buczku. Trwają prace murarskie przy stawianiu ścian nowego skrzydła. Do istniejącego obiektu ma zostać dobudowane skrzydło w kształcie litery „L”, w którym mieścić się będzie przychodnia rehabilitacyjna oraz przychodnia dla dzieci chorych oraz zdrowych. Koszt całej inwestycji to 830 250.00, termin zakończenia prac to koniec października 2016 roku. Prace wykowywane są przez firmę z Piotrkowa Trybunalskiego.
2. Zostały zakończone prace  związane z przygotowaniem terenu oraz zostały wylane fundamenty pod nową halę sportową, która mieści się przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku. Nowy obiekt będzie miał wymiary 51 na 30 metrów. Będzie posiadała pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, nożnej oraz siatkowej z zapleczem oraz widownią na prawie 300 osób. Koszt inwestycji to 3,2 mln, prace wykonywane są przez firmę z Sieradza. Inwestycja współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w 33%. Planowy termin zakończenia inwestycji to luty 2017 roku.
Czytaj całość...
 
Wiosna w inwestycjach PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 08 kwiecień 2016

 
Wiosna za oknem a co z a tym idzie wszystkie  inwestycje w Gminie Buczek ruszyły pełna parą.
Trwają prace przy budowie oczyszczalni  ścieków w Buczku zamontowano już dach na reaktorach  biologicznych,  wykonano zbiornik osadu, zbiornik ścieków uśredniających. Trwają prace przy budowie sieci  kanalizacyjnych  wewnętrznych  i budynku  technologicznym. Koszt inwestycji wynosi 3 100 300,00 zł  brutto, kwota 600 100 zł  została pozyskana z umorzenia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w roku 2016, natomiast pozostała część finansowana będzie ze środków unijnych. Prace wykonuje firma z Piotrkowa Trybunalskiego. Termin wybudowania praktycznie nowej  oczyszczalni przewidywany jest  na miesiąc wrzesień 2016r.
Czytaj całość...
 
Nowy projekt w bibliotece  Ut Pictura Poesis PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Co nowego w Bibliotece
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 kwiecień 2016

 
Biblioteka w Buczku jako jedyna w województwie łódzkim została zaproszona przez Stowarzyszenie Eikon w Łodzi do wspólnej realizacji projektu literacko-filmowego. Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do realizacji projektu zapraszamy zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Podczas warsztatów, które odbywać się będą w bibliotece, uczestnicy na podstawie wierszy nauczą się tworzyć komiksy. Dodatkowo zostaną przeprowadzone warsztaty z animacji tzn. na podstawie jednego komiksu zostanie zrealizowany film animowany. Wszystkie komiksy zostaną wydane w formie książki elektronicznej i promowane w Internecie za pośrednictwem portali społecznościowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym interesującym projekcie. Zapisy w bibliotece w Buczku oraz drogą mailową - Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć do 12 maja.
Dla zainteresowanych podajemy numery telefonów pod którymi można uzyskać szczegółowe informację o projekcie  – 516 961 599, (43) 677 44 43
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież Zapobiega Pożarom" PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasi strażacy
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 08 kwiecień 2016

 
W dniu 31 marca br., w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwiatkowicach odbył się XVII powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W eliminacjach wzięło udział 33 uczestników w trzech kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łaskiego.
Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP w Łasku, Starostwo Powiatowe w Łasku, Gmina Wodzierady oraz Komenda Powiatowa PSP w Łasku.
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum Publicznego w Buczku – Wiktoria Dobrzańska, Wiktoria Jędryka, Piotr Czech, Błażej Krakowski, Marcel Biskupski i Agnieszka Czech.
W grupie I (szkoły podstawowe) 1 miejsce zajęła Wiktoria Dobrzańska a 4 – Wiktoria Jędryka. W grupie II (szkoły gimnazjalne) 2 miejsce zajął Piotr Czech, w grupie III (szkoły ponadgimnazjalne) 1 miejsce zajęła Izabela Szczepańska, członkini OSP w Buczku, reprezentująca I LO w Łasku.
Wiktoria Dobrzańska i Izabela Szczepańska oraz Przemysław Podemski z ZS w Kwiatkowicach, będą reprezentować powiat łaski w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbędzie się w dniu 22 kwietnia br. o godz. 9.30 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
Uczniów do w/w turnieju przygotował Włodzimierz Czech.  

 
Sukces artysty z Czestkowa PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 08 kwiecień 2016
 
Truskawka 2016 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Święta Truskawki
Napisał: K.B.   
środa, 23 marzec 2016
 „Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego” DISCOpolowanie w Gminie Buczek, 25-26 czerwiec 2016 roku.
Każda niemal gmina czy miasto mają swoje święto. Ma je również gmina Buczek. To organizowane corocznie w czerwcu Święto Truskawki, które łączy w sobie różnorodne elementy tradycji i obyczajowości regionalnej i - oprócz promocji truskawek, jest elementem budowania tożsamości lokalnej, w najwyższym stopniu uwzględniając tradycje regionu.
 
Czytaj całość...
 
Tysiące rolników protestują w całej Unii Europejskiej PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Sprawy rolnicze
Napisał: Izba Rolnicza w Łodzi   
piątek, 18 marzec 2016
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 175 - 203 z 301

 Promocja działek

budowlanych

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

j-skorek.jpg

Panorama

   
 
Panorama Łaska - XII 2017
 
 
 
 
 
 

 
 

Psy do adopcji

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży

Wywóz śmieci - 2018


 

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery