Wędkarski Puchar Wójta w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Ludzie - ludziom
Napisał: Andrzej Zieliński   
wtorek, 07 czerwiec 2016

 
Każdego roku w początkach czerwca Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Buczek liczące 36 członków  organizuje zawody o Puchar Wójta Gminy Buczek.
Zawody skupiają liczne grono nie tylko dorosłych wędkarzy, ale także dzieci. W niedzielę 5 czerwca 2016r. już od godz. 5.00 prawie 30 wędkarzy Stowarzyszenia wraz z prezesem Pawłem Rękiewiczem zajęło miejsca wokół zbiornika retencyjnego w Buczku, chcąc wziąć udział w zawodach o Puchar Wójta.
Ciepły dzień nie sprzyjał połowom, ale coroczne zarybianie zbiornika i fakt, że woda jest czysta z bogatą florą roślinną powoduje, że ryby mają dobre środowisko rozwoju.
Czytaj całość...
 
Festyn rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Buczku PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: Monika Kochanek   
wtorek, 31 maj 2016

 
20 maja  trzeci raz na terenie naszej placówki odbył się Festyn Rodzinny. Impreza na stałe weszła do naszego kalendarza przedszkolnego.  I tym razem nie zabrakło niespodzianek. Festyn rozpoczęły występy przedszkolaków z okazji Dnia Mamy i Taty. W programie pojawiały się piosenki, wiersze, życzenia i prezenty własnoręcznie wykonane przez dzieci. Na dworze czekał na dzieci  Park Rozrywki: dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny  oraz wata cukrowa. Dzieci podczas festynu zabawiali animatorzy,  którzy zaprosili przedszkolaków do wspólnych pląsów  i tańców, robienia baniek mydlanych i  balonowych zwierzątek. Można było  zrobić sobie zdjęcia z bajkowymi postaciami lub w kolorowych przebraniach. 
Czytaj całość...
 
Kolejna inwestycja zakończona PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: W.Sz.   
środa, 25 maj 2016

 
 PRZEBUDOWA  DROGI  GMINNEJ NR 108119E  BUCZEK - WOLA BUCZKOWSKA
 
Firma z gm. Błaszki  zakończyła prace budowlane przy  przebudowie drogi  gminnej  Buczek -  Wola Buczkowska. Wartość  wykonywanych  prac wyniesie 886 931,50 zł brutto. Inwestycja  ta zrealizowana jest w ramach  programu  przebudowy dróg  lokalnych ( tzw. „Schetynówka”), gmina uzyska zwrot 50% kosztów budowy . Zrealizowano przebudowę istniejącej  drogi  na długości 2,6 km  wzmocniono istniejącą  nawierzchnię dywanikiem  asfaltowym i geosiatką do szerokości 5,7 m oraz pobocza po 50 cm z mielonego asfaltu.. Poszerzono jezdnię ,wyznaczono ciąg  pieszo-jezdny. Wykonane zostało nowe oznakowanie poziome  i pionowe drogi. W obrębie ulicy  Szadek  wybudowano  zatokę  autobusową. Wykonana droga w znacznym  stopniu  usprawni dojazd mieszańców Luciejowa do  Łasku ,poprawi bezpieczeństwo  dowozu  dzieci  do  szkoły  w Buczku. Mieszkańcy  Woli  Buczkowskiej poruszający  się jednośladami będą mogli  bezpiecznie dojechać do  Buczku z pominięciem  zatłoczonej  drogi  wojewódzkiej nr  483.
      W.Sz.
 
Buczek wicemistrzem Polski PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: trenerlongin   
wtorek, 24 maj 2016

 
Dziewczęta ze szkoły podstawowej w Buczku zajęły drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski SZS Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Fantastyczny i niespodziewany sukces podopieczne trenera Longina Wróbla osiągnęły podczas zawodów rozegranych w dniach 20-21 maja 2016 roku w Rawie Mazowieckiej. Złoty medal wywalczyła SP Nr 6 w Brzegu Dolnym (dolnośląskie), a brązowy      SP Nr 4 w Przemyślu (podkarpackie). Zespół z Buczku grający w składzie: Wiktoria Weronika Wróbel, Zuzanna Niciak i Marta Holak w fazie grupowej mistrzostw pokonały: SP Łosiowo (opolskie) 3:0, SP Słońsk (Lubuskie) 3:2, SP Luboń (wielkopolskie) 3:1.
W ćwierćfinale nasza drużyna wygrała 3:1 z SP Nr 20 Płock (mazowieckie), a w półfinale 3:2 z SP Nr 4 Przemyśl (podkarpackie). Warto nadmienić, że uczennice z Buczku były rozstawione dopiero z 7 numerem, a 10-letnia Wiktoria Wróbel była zdecydowanie najmłodszą uczestniczką mistrzostw.
-"Nawet przez myśl mi nie przeszło, że będą to tak cudowne dla nas zawody. To przecież historyczny sukces sportu szkolnego gminy Buczek - mówi szkoleniowiec LTSR Buczek Longin Wróbel".
 
Kolejny wyjazd turystyczny i kolejne spotkanie integracyjne PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: Jadwiga Ratajczyk   
wtorek, 10 maj 2016

 
Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna ciężko pracują na każdy sukces, ale też potrafią się bawić i czerpać przyjemności z turystyki. Przynajmniej dwa razy w roku wyjeżdżają na wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Będąc  na takich  wyjazdach spotykają się również z koleżankami z tamtejszych kół gospodyń. Takie spotkania odbyły się już we Władysławowie, Wiśle, Rewalu, Śliwinie,  Krępie Kaszubskiej.
W pierwszy weekend maja br. członkinie przebywając na terenie Kotliny Jeleniogórskiej, spotkały się z właścicielami Ośrodka Wczasowego „Horyzont”  w Szklarskiej Porębie-Piechowicach oraz grupą turystów przebywających w tymże  Ośrodku.
Podczas spotkania Prezes Jadwiga Ratajczyk promowała nie tylko Bachorzyn, ale również gminę, powiat i województwo.
Najpierw w swojej wypowiedzi nawiązała do naszego województwa, następnie do powiatu podkreślając, że znany jest nie tylko w Polsce ale również za granicą, ze względu na zlokalizowane w powiecie, na terenie Gminy Buczek  lotnisko 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, które obok Krzesin pod Poznaniem jest jednym z najważniejszych baz powietrznych NATO w Europie Środkowej.
Czytaj całość...
 
Mlekomat w Gminie Buczek PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Różności
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 10 maj 2016

 
Od połowy kwietnia w Gminie Buczek funkcjonuje Mlekomat. Urządzenie z mlekiem mieści się na posesji Państwa Drewiczów w miejscowości Bachorzyn ( przy drodze wojewódzkiej 484).
Mlekomaty można spotkać w niemal całej Europie, gdzie cieszą się nie tylko wielką popularnością ale i wieloletnim zaufaniem klientów.
Jedyny Mlekomat w Gminie Buczek cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców ale i również przejezdnych.
 
 
O bibliotece w Dzienniku PDF Drukuj E-mail
O Gminie Buczek - Buczek w prasie
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 06 maj 2016
 
Dzień Strażaka - 2016 PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Nasi strażacy
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 04 maj 2016
 
Dzieci z wizytą u Wójta Gminy PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Gminne Przedszkole
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 29 kwiecień 2016

 
W dniu 29 kwietnia 2016 roku (piątek) w godzinach porannych, a więc w godzinach urzędowania Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego odwiedziła grupa  dzieci   z oddziału przedszkolnego „0” w Buczku.
Dzieci zostały przyjęte na nowej sali konferencyjnej, na której  w przystępny sposób Wójt opowiedział im o swojej działalności. Dzieci rozpierała energia, a więc wchodziły wszędzie i przyglądały się nieznanym miejscom podczas zwiedzania Urzędu.
Na zakończenie spotkania Wójt obdarował każde dziecko prezentami: czapeczka z logiem gminy, książka, przybory szkolne, kamizelka odblaskowa ,słodycze.
Milusińscy uśmiechnięci i zadowoleni opuścili gmach Urzędu Gminy.
 
Czytaj całość...
 
Coca  Cola Cup PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 29 kwiecień 2016

Dziewczęta z Gimnazjum w Buczku, jak co roku, przystąpiły do rozgrywek w piłkę nożną w 18 edycji Coca – Cola Cup. W tym roku w samym województwie łódzkim zgłosiło się 90 gimnazjów.
W pierwszej rundzie eliminacyjnej dziewczęta z Buczku rozegrały swoje mecze w Bełchatowie. Pokonały w swojej grupie kolejno zespoły z Zelowa i Kluk. W półfinale zwyciężyły gospodarzy z Bełchatowa i w finale Gimnazjum nr 2 z Łasku. Do dalszych rozgrywek awansowały dwa najlepsze zespoły – Gimnazjum z Buczku oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 z Łasku.
27 kwietnia na orliku w Buczku odbyła się druga runda eliminacyjna, w której wzięły udział cztery zespoły – Gimnazjum w Buczku, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku, Gimnazjum w Ksawerowie oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny z Buczku zajmując drugie miejsce, które dało awans do 16 najlepszych drużyn z terenu województwa łódzkiego.
Kolejność drużyn:
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi       -     7 pkt.
Gimnazjum Publiczne w Buczku                    -     7 pkt.
Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku               -     3 pkt.
Gimnazjum w Ksawerowie                             -     0 pkt.
Drużyna z Buczku wystąpiła w składzie: Paulina Badowska, Sylwia Biskupska, Justyna Bordowicz, Karolina Frankiewicz, Anita Kłos, Martyna Kostrzewa, Joanna Kuźniak, Dominika Pokorska, Aleksandra Rejmonczyk oraz Paulina Surowa. Opiekunem drużyny był Włodzimierz Czech. 
 
 
Sesja Rady Gminy w nowej sali konferencyjnej PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości z Rady
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 19 kwiecień 2016

 
W dniu 18 kwietnia br. Rada Gminy Buczek obradowała na XVI w tej kadencji sesji, która po raz pierwszy odbyła  się w nowo oddanej do użytku sali konferencyjnej. W związku z tym faktem zaproszony został proboszcz miejscowej parafii ks. Zbigniew Dawidowicz, który dokonał poświęcenia.  W dalszej kolejności Radni pochylili się nad przyjęciem sprawozdań z jednostek organizacyjnych Gminy tj. Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ponadto Radni przyjęli sprawozdanie z wykonania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Narkomanii.
 
 
Czytaj całość...
 
Motorowy weekend PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Wiadomości sportowe
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 19 kwiecień 2016

 W miniony weekend w Gminie Buczek odbyły się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Enduro. Do Buczku zjechało się  około 200 zawodników ( motocrossy oraz kłady) kochających ten sport. Nie zabrakło również kibiców, którzy przez dwa dni podziwiali spektakularny wyścig motocyklowy.
 
Następne zawody odbędą się podczas Krajowego Święta Truskawki  w dniach 25-26 czerwca 2016 roku.  Mistrzostwa Polski w Superenduro odbędą się na torze motorowym w Buczku.

Czytaj całość...
 
Inwestycje są realizowane PDF Drukuj E-mail
Aktualności - Inwestycje
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 kwiecień 2016

 
1. Znacznego tempa nabiera rozbudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Buczku. Trwają prace murarskie przy stawianiu ścian nowego skrzydła. Do istniejącego obiektu ma zostać dobudowane skrzydło w kształcie litery „L”, w którym mieścić się będzie przychodnia rehabilitacyjna oraz przychodnia dla dzieci chorych oraz zdrowych. Koszt całej inwestycji to 830 250.00, termin zakończenia prac to koniec października 2016 roku. Prace wykowywane są przez firmę z Piotrkowa Trybunalskiego.
2. Zostały zakończone prace  związane z przygotowaniem terenu oraz zostały wylane fundamenty pod nową halę sportową, która mieści się przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku. Nowy obiekt będzie miał wymiary 51 na 30 metrów. Będzie posiadała pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, nożnej oraz siatkowej z zapleczem oraz widownią na prawie 300 osób. Koszt inwestycji to 3,2 mln, prace wykonywane są przez firmę z Sieradza. Inwestycja współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w 33%. Planowy termin zakończenia inwestycji to luty 2017 roku.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 146 - 174 z 278

"Wieści Regionalne"

III Krajowe Święto Truskawki

Buczek 2017

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

mieczyslaw-luczak.jpg

Panorama

   
 
Panorama Łaska - lipiec 2017
 
 
 
 
 
 

 
 

Psy do adopcji

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży

Wywóz śmieci - 2017

ZBIÓRKA ODPADÓW

STAŁYCH

LISTOPAD 2017

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2017 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery