Dyktando 2016 za nami! PDF Drukuj
Napisał: Alicja Hans   
wtorek, 15 marzec 2016

 
Dyktando organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Buczku po raz siódmy, również w tym roku cieszyło się popularnością. Wzięli w nim udział wierni czytelnicy oraz wielu nowych sympatyków ortografii. Tekst przysporzył trudności wszystkim piszącym, i nie było pracy bezbłędnej.

 
Jednak najlepiej napisał dyktando pan Jan Chwalewski z Pabianic. Drugie miejsce zajęła Pani Mirosława Sofińska z Łodzi, a na trzecim miejscu znalazła się Pani Agata Kuśmierowska z Łasku. Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Wójta Gminy Buczek. Dodatkową czwartą  nagrodę Wójt Pan Bronisław Węglewski przyznał najlepszemu mieszkańcowi naszej gminy – Panu Przemysławowi Tylusiowi.
W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy spotkania mieli przyjemność wysłuchać koncertu operowego w wykonaniu Mirosława Owczarka i Wiesławy Wawrzyniak.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w Dyktandzie 2016 .
 
Tekst dyktanda
 
 
Z na wpół otwartymi ustami powoli zsunął się z ławki. O tej porze w Parku Chrobrego było jeszcze pusto, oprócz kilku amatorów joggingu ubranych w termodres.
Wokół roztaczała się feeria zapachów. W gęstwinie białych bugenwilli odnalazł swoją komórkę. Sprawdzone billingi wyżarzyły mu w pamięci: jej oczy w witrynie mijanej trattorii, kojące dźwięki lutni Pana i  smak ostatniej, już niedopitej Krwawej Mary. Przy tym wspomnieniu doznał olśnienia. – Tak, to ona! Pamięta, miała sukienkę z brudnobiałej lycry. To działało jak narkotyk! Prawie zapomniał, dlaczego spędził tam tyle czasu. Wracała mu świadomość, a z nią niemożebny ból głowy. Jaki byłby pożytek worać się w szczegóły ostatnich wydarzeń, skoro była to jednak horrendalna wpadka. Ożeż! To przecież jak scena z hollywoodzkiej produkcji niskobudżetowej!
Ale nie otrzyma za nią Krzyża Zasługi ani nagrody Złotej Palmy.
Rozejrzał się jeszcze w tę i we w tę i ruszył pośród ożędek w stronę dwuwagonowej kolei linii B i nowo powstałej kolumny Bolesława.
 
 
wstecz   dalej »

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery