Spotkanie z rodzicami PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 26 luty 2016

W dniu 11 lutego 2016 roku o godzinie 17.00 odbyło się spotkanie przedstawicieli organu prowadzącego szkołę; wójta Gminy pana Bronisława Węglewskiego i sekretarz  Gminy panią Zenoną Romankiewicz, dyrektorami szkół, nauczycieli z rodzicami dzieci sześcioletnich uczęszczających do oddziału przedszkolnego przy ZSP i GP w Buczku. Tematem spotkania była zmiana przepisów ustawy o systemie oświaty, która od roku szkolnego 2016/2017 przywraca rodzicom wolny wybór w sprawie edukacji dzieci sześcioletnich. Na podstawie znowelizowanych przepisów 6 – latek jest objęty edukacją przedszkolną ( może iść wcześniej do I klasy )  a  obowiązkiem szkolnym  objęte są dzieci od  7 roku życia.
Wójt Gminy, pan Bronisław Węglewski przedstawił rodzicom rzetelną informację na temat  ilości wolnych miejsc w przedszkolu, liczebności klas i przyjaznej oferty, jaką dla sześciolatków mają szkoły (przejście 6-latków do I klasy umożliwi najmłodszym dzieciom dostęp do przedszkola), tj. szkoła podstawowa w Buczku i Czestkowie. Szkoły są dobrze przygotowane, warunki dla sześciolatków są naprawdę dobre. Dzieci uczą się w nowo wybudowanej szkole w przestrzennych, kolorowych salach lekcyjnych, nowocześnie wyposażonych w pomoce dydaktyczne  z wykorzystaniem technologii informatycznych.
Na zakończenie spotkania o warunkach opieki i edukacji oferowanej przez szkoły, wójt podkreślił, że ostateczna decyzja będzie należeć do rodziców. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery