Spotkanie karnawałowe w bibliotece PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 02 luty 2016
 
Zapoczątkowane jesienią sobotnie spotkania w bibliotece mają swój ciąg również zimą. Bo również „Zimą w Buczku nie musi być nudno” – takie hasło stało się naszym mottem. W minioną sobotę zaprosiliśmy do biblioteki  sympatyków karnawału.
Gościem spotkania była Pani Aldona Plucińska etnograf z Muzeum Etnograficznego w Łodzi, która w niezwykle barwny sposób opowiadała o zapustach, czyli współcześnie przez nas nazywanym karnawale. Nie zabrakło symboli karnawałowych w postaci masek i strojów.
 
 
Tradycyjnie podczas spotkania mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość wykazania się znajomością historii Buczku i okolic. Na pytania konkursowe odpowiadali Katarzyna Olszewska-Kredens, Irena Staniek i Grzegorz Antczak. Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami od Wójta naszej gminy Pana Bronisława Węglewskiego
Na zakończenie wyświetlony został film specjalnie przygotowany na karnawałowe spotkanie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie.
 
 
wstecz   dalej »

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery