Strażacka wigilia - 2015 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 22 grudzień 2015

 

W pięknej, odrestaurowanej i częściowo rozbudowanej sali OSP w Gucinie Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Buczek wzorem lat minionych również w tym roku spotkali się w dniu 20 grudnia na wigilii strażackiej. Sala jest już miejscem spotkań nie tylko druhów, ale służy i służyć będzie całemu sołectwu. Mogą tu być organizowane zabawy, chrzciny, komunie, wesela i inne uroczystości rodzinne i środowiskowe.
Druhowie jednostki OSP z Gucina podjęli się trudu organizacji wigilii zarówno dla osób samotnych w dniu 20 grudnia, jak i następnego dnia wigilii strażackiej. Organizacja wieczerzy wigilijnej to przedsięwzięcie wymagające ogromnego nakładu pracy, ale i wielki splendor dla całego sołectwa. Zwłaszcza, że w spotkaniu wigilijnym wzięli udział:  starosta łaski Teresa Wesołowska, prezes Zarządu Powiatowego OSP w Łasku druh Wojciech Pokora, szef wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji Podkomisarz Paweł Romański.
 
 
W nastrój wieczerzy wigilijnej wprowadził wszystkich druhów i zaproszonych gości wikariusz parafii Buczek ks. Mariusz Kiełbasa, który słowami ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pańskim i krótką modlitwą wprowadził świąteczną atmosferę.
Nastrój przedświątecznego oczekiwania dopełnił śpiew kolęd w wykonaniu Pauliny Makulskiej z akompaniamentem Łukasza Maciejewskiego,  łamanie się opłatkiem oraz życzenia wszystkich druhów i zaproszonych gości. 
Życzenia dla druhów w imieniu władz samorządowych złożył przewodniczący Rady Gminy Buczek Andrzej Zieliński oraz gospodarz wigilii prezes OSP w Gucinie druh Sławomir Latas Kolacja wigilijna minęła w pogodnej i miłej atmosferze. Wszyscy  byli zgodni, że strażacy powinniśmy się coraz częściej spotykać we własnym gronie podczas podobnych uroczystości, a coraz mniej podczas akcji ratowniczej. Spotkanie  dało też asumpt do złożenia życzeń i gratulacji przez gości dla wszystkich druhów za dokonania dla straży w mijającym roku. Spotkania druhów ze wszystkich jednostek z pewnością umacniają więzi między strażakami, wprowadzają rodzinną atmosferę.


 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery