Pasowanie na przedszkolaka oraz uroczyste otwarcie trzeciego oddziału PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 10 listopad 2015

 6 listopada 2015 roku w Gminnym Przedszkolu w Buczku odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Równocześnie miejsce miało oficjalne otwarcie nowego oddziału w przedszkolu. Władze gminy wyszły naprzeciw potrzebom  mieszkańców  i od września 2015 roku w placówce funkcjonują  trzy oddziały przedszkolne. Dzięki powstaniu dodatkowego oddziału, w naszym przedszkolu możemy zapewnić edukację, wychowanie i opiekę wszystkim chętnym dzieciom w wieku przedszkolnym z terenu gminy. W uroczystości  oprócz przedszkolaków, rodziców i pracowników przedszkola uczestniczył Wójt Gminy Buczek  – Pan Bronisław Węglewski.  Po serdecznym  powitaniu wszystkich gości przez Panią Dyrektor Monikę Kochanek nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Tuż po nim Rodzice podarowali kwiaty Panu Wójtowi i Pani Dyrektor jako wyraz uznania i podziękowania  za możliwość uczęszczania ich pociech do przedszkola.
 

 Pan Wójt  w swoim przemówieniu  podkreślił   sukcesy, jakie od kilku lat odnosi gmina w sferze edukacji oraz poprawy warunków życia mieszkańców. Miłą niespodzianką dla przedszkolaków były ufundowane   przez Pana Wójta    upominki - czapeczki i plecaki z logo gminy oraz słodycze. Podczas programu artystycznego    Motylki, Biedronki  i Słoneczka pięknie  śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Udowodniły, że zasłużyły na miano prawdziwego przedszkolaka. Wykazały się ogromną odwagą, występując przed tak liczną publicznością, która obdarowała naszych małych artystów gromkimi brawami.  Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor dotykając każdego malucha olbrzymim zaczarowanym ołówkiem, a tym samym włączając go do grona przedszkolaków.  Następnie dzieci  wyrecytowały wiersz,  obiecując być dzielnym  przedszkolakiem, który ma zawsze  uśmiechniętą buzię. „ W naszym przedszkolu jest bardzo miło, żeby nam zawsze tak dobrze było !” – zaśpiewały wspólnie  przedszkolaki na koniec uroczystości.  W nagrodę za swoją postawę  w salach na  grupy czekały piękne torty w formie motylka, biedronki i słoneczka, dyplomy oraz prezenty przygotowane przez rodziców. Uroczystość  pasowania była nie tylko wielkim przeżyciem, ale również sukcesem naszych małych artystów, którzy w większości po raz pierwszy wystąpili przed tak dużą publicznością.
 
 Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości na każdy dzień pobytu w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w organizację uroczystości. Mamy  nadzieję, że nasza dalsza współpraca zaowocuje rozkwitem placówki  i pomoże naszym dzieciom w  ich dalszym rozwoju.
                           
 
        Monika Mikołajewska
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery