Uroczyste ślubowanie pierwszaków w Szkole Filialnej w Czestkowie PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 03 listopad 2015

 
W dniu 29 października 2015 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ceremonia miała podniosłą i uroczystą oprawę.
Uroczystego pasowania na ucznia dokonała w obecności rodziców i zaproszonych gości wicedyrektor szkoły Pani mgr Agnieszka Badowska. Tym samym najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali włączeni w poczet braci uczniowskiej z przysługującymi im prawami i obowiązkami. Jak na żaków przystało ubrani byli stosownie do chwili. Birety na głowach dodawały im splendoru i powagi. Dotknięcie w ramię magicznym ołówkiem, wręczenie dyplomu i otrzymanie magicznej walizeczki postawiły przysłowiową kropkę nad „i”. Od tej chwili najmłodsi obiecali odstawić na bok harce i swawole, na które jeszcze do tej pory przymykano oko i osiągać wysokie wyniki w nauce.
Rodzice, babcie i dziadkowie, którzy przybyli na tą uroczystość nie kryli swojej radości i łez. Niejednokrotnie sami będąc absolwentami tej szkoły, dzisiaj występowali w zupełnie innych już rolach. Pstrykaniu aparatów fotograficznych  i pracy kamer nie było końca. Taka uroczystość zdarza się przecież tylko raz w życiu.

 Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię klasy mgr Halinę Banach. Motyw przewodni występu stanowiły hiszpańskie rytmy. Całość dopełniały piękne spódniczki i chusty, które wprowadziły tańczących w klimat hiszpańskiego tańca flamenco. Dzieci dały upust swoim emocjom tanecznym i brawurze jego wykonania. Zawołanie „Ole” kończące występ wywołało burzę oklasków zgromadzonej publiczności.
Okazją do refleksji nad oglądaną uroczystością był tort i słodki poczęstunek dla wszystkich, który osłodził tą uroczystą chwilę.
Za rok nowicjusze będą oglądali już z boku przebieg uroczystości swoich młodszych koleżanek i kolegów, życząc im połamania długopisów. Do zobaczenia za rok.
 

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery