Nowa sala gimnastyczna w Czestkowie PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 20 październik 2015

 
     
W dniu 15 października została otwarta nowa sala gimnastyczna i rozbudowa szkoły Filialnej w Czestkowie. Nowy obiekt sportowy na pewno poprawi kondycję fizyczną zarówno wśród dzieci, młodzież jaki i wszystkich mieszkańców, a może w przyszłości przyczyni się do wychowania kolejnego pokolenia polskich olimpijczyków.
Na uroczystość otwarcia obiektu przybyli: Andrzej Owczarek-Senator RP, Jolanta Chełmińska-Wojewoda Łódzki, Witold Stępień-Marszałek Województwa Łódzkiego,  Teresa Wesołowska-Starosta Łaski, Marek Aulak-Przewodniczący Rady Powiat Łaskiego, Marek Krawczyk-Wicestarosta Łaski, Renata Szafrańska-Wójt Gminy Wodzierady Marek, Jan Kamiński-Kurator Oświaty, Maria Kaczorowska-Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich  Urzędu Marszałkowskiego, Barbara Woźniak-Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Piotr Bielewski-Komendant Komendy Powiatowej Policji w Łasku, Łucja Żurawska-Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Anna Doliwa-Prezes LGD ,Marek Ćwiek-Prezes ZNP, radni powiatowi z gminy Buczek, ks Zbigniew Dawidowicz, nauczyciele, nauczyciele emerytowani, rodzice, dzieci i młodzież.
 
Uroczystość otwarcia nastąpiło przez przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości, następnie ks Zbigniew Dawidowicz poświęcił obiekt.
Wójt Gminy Buczek poprosił na scenę Pana Marszałka Witolda Stępnia, któremu wręczył podziękowania z owocną współpracę i pomoc finansową dla Gminy Buczek. Marszałek w swoim wystąpieniu podziękował za słowa uznania oraz pogratulowała Wójtowi Gminy Buczek, wspaniałego jej rozwoju, dbałości o zaspakajanie potrzeb mieszkańców oraz złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom. Na koniec wręczył prezent          w postaci piłek dla dzieci. Następną osoba, która usłyszała wielkie podziękowania była Pani Jolanta Chełmińska Wojewoda Łódzki. Wojewoda zabierając głos zwróciła uwagę, ze Gmina Buczek jest jedna z nielicznych Gmin, która pozyskuje tak duże środki unijne. Pani Wojewoda i obecny Kurator Łódzki złożyli również życzenia nauczycielom pracownikom oświaty jak również przekazali piłki dla dzieci. Do gratulacji, podziękowań i życzeń dołączyli również; Andrzej Owczarek-Senator RP, Teresa Wesołowska-Starosta Łaski oraz inni przedstawiciele reprezentujących instytucje wojewódzkie i powiatowe.

Sala gimnastyczna to piękny nowoczesny obiekt,  posiada boisko o wymiarach 16m     x 26m, na którym  mogą być  rozgrywane mecze koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i ręcznej. Sala wyposażona jest w przyrządy do gimnastyki,   2 bramki aluminiowe, 4 kosze naścienne oraz 2 główne oraz przyrządy do siatkówki. Sala  posiadał balkon co pozwoli kibicom czynnie uczestniczyć w rozgrywkach i dopingować zawodników. Nowy obiekt ma zaprojektowaną małą salę gimnastyczną wyposażoną w lustra i poręcze do ćwiczeń, w niej będą mogły odbywać się zajęcia gimnastyczne (tj. zajęcia fitness, aerobik). Zaplecze sali w postaci szatni z prysznicami i łazienkami oraz licznymi magazynkami wraz z wejściem zewnętrznym i ewakuacyjnymi zapewni funkcjonalność, dostępność oraz bezpieczeństwo osób korzystających.
 
Na całą inwestycję Gmina Buczek pozyskała środki z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego na lata 2007-2013 w wysokości 500 tys. złotych oraz   33% z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki ok .700 tyś. Koszt całej inwestycji wyniósł niespełna 2.000.000 zł, choć planowana kwota kosztorysowa był ponad 5.000.00 zł. Cała budowa po otrzymaniu dotacji wyniosła tylko 650 tys. zł.
Serdeczne podziękowania dla Ministerstwa Sportu i Turystki oraz dla Urzędu Marszałkowskiego za ogromne wsparcie finansowe w budowie tak pięknej inwestycji.

 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery