Zmiany w Gminnym Przedszkolu w Buczku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 wrzesień 2015

Po dwóch latach działalności od września 2015r. Gminne Przedszkole w Buczku zaczyna funkcjonować na nowych zasadach - bez wsparcia funduszami unijnymi. Mimo iż zakończyliśmy realizację projektu, mali buczkowianie nadal mają zapewniony dobry start z przyszłość.  
Władze gminy, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców, zdecydowały  o utworzeniu w placówce trzeciego oddziału. Udało się wygospodarować miejsce na trzecią salę i po intensywnych pracach remontowych piękne, kolorowe pomieszczenie było gotowe przed rozpoczęciem  zajęć.  Standard nowej sali nie odbiega od pozostałych dwóch utworzonych z funduszy unijnych. Dzięki zwiększeniu budżetu przedszkola  zakupiono nowe mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne.
 
 W nowej sali bawią się i uczą najstarsze przedszkolaki – grupa SŁONECZKA, której wychowawcą jest Pani Dorota Gajda. Pod względem opiekuńczym wychowawcę wspiera woźna oddziałowa, Pani Elżbieta Lipińska.
SŁONECZKA to grupa mądrych i dzielnych czterolatków, które w większości uczęszczały do przedszkola w ubiegłym roku szkolnych i po wakacjach z radością do niego powróciły. Czworo dzieci, które dołączyły do Słoneczek, bez większych problemów zintegrowało się z grupą. Starszaki znają już zasady funkcjonowania w przedszkolu, chętnie biorą udział w zajęciach, uczą się wierszyków i piosenek.
Od połowy września dzieci mają możliwość korzystania z szerokiego pakietu nieodpłatnych zajęć dodatkowych, zarówno tych rozwijających zdolności i inwencję twórczą (język angielski, rytmika z elementami tańca, zajęcia plastyczne z  elementami origami), jak i korygujących i kompensujących deficyty rozwojowe dzieci (zajęcia logopedyczne, terapia pedagogiczna oraz gimnastyka korekcyjna).
Kadra pedagogiczna i obsługa przedszkola dbają o to, by przedszkolaki czuły się w placówce dobrze i bezpiecznie, a adaptacja przebiegała jak najłagodniej. Bardzo ważne są słowa wdzięczności wypowiedziane przez wielu rodziców. Świadczą  one o tym, iż dostrzegają starania władz gminy i pracowników przedszkola poczynione w celu stworzenia jak najlepszych warunków rozwoju dla najmłodszych buczkowian.

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery