Mixer Regionalny z Buczkiem PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 wrzesień 2015
 
 W dniach 5-6 września 2015 r na ulicy Piotrkowskiej odbyła się  12 edycja imprezy pn. Mixer Regionalny Łódzkie 2015 r. W w/w uroczystości udział wzięła również     Gmina Buczek, którą reprezentowało Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie w osobach: Joanna Witusik, Anna Sygdziak i Janina Lewska.
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie prezentowało walory naszego regionu tzw. zagłębia truskawkowego,  promując gminę Buczek i jej produkt - truskawkę jako markę województwa łódzkiego.
Na naszym stoisku zwiedzający  degustowali lokalne przysmaki przygotowane przez członkinie ze Stowarzyszenia między innym:  nalewkę truskawkową – wpisaną na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi , konfiturę  bachorzyńskich babek. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się również smaczne krówki  truskawkowe oraz  praliny czekoladowe o smaku truskawkowym.
Goście stoiska z uwagą oglądali piękne ozdoby z motywem truskawki wykonane przez członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie  techniką decupage, quling, karczochową  oraz haftem matematycznym.
Na stoisku gminy Buczek można było otrzymać również materiały promocyjne, z których można dowiedzieć się o urokach i walorach wyjątkowego miejsca jakim jest nasza gmina.

Zachęcano również do odwiedzenia gminy Buczek podczas przyszłorocznego  święta truskawki, które odbędzie się w ostatni weekend czerwca 2016 r .

J.R.

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery