Półkolonie są fajne PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 04 wrzesień 2015
 
 stwierdziły dzieci, które uczestniczyły w tej formie wypoczynku   w szkole  w Buczku.
Oprócz wyjazdowych kolonii w lipcu br. władze samorządowe gminy Buczek zorganizowały też wspólnie z Krajowa Radą Izb Rolniczych w dniach 10.08.2015r. – 21.08.2015r. półkolonie dla dzieci pozostających podczas wakacji w domach rodzinnych. Uczestnikami były dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat.
Półkolonie dla  28 dzieci z rodzin, z których choć jeden z rodziców jest płatnikiem  podatku rolnego  sfinansowała w znacznym stopniu Krajowa z Rada izb Rolniczych ze środków KRUS. Natomiast dla pozostałych 27 uczestników półkolonii  środki pochodziły z budżetu gminy Buczek. Również rodzice w niewielkim stopniu wspomogli finansowo organizatorów wypoczynku.
 
 Uczestnicy mieli zapewnioną opiekę wychowawczą, medyczną, bogaty program sportowo-rekreacyjny i dobrze zaopatrzoną stołówkę.
Dzieci na  półkolonii  otrzymywały codziennie śniadanie, II śniadanie, a także obiad  z deserem .
Lato było wyjątkowo gorące, wiec  największym  zainteresowaniem cieszył się wypoczynek nad wodą.  Kąpiele w Solparku w Kleszczowie (4 wyjazdy) dały możliwość  aktywnego wypoczynku, poprawy umiejętności pływania  , sprawności (ruchomy pomost na wodzie)  i odwagi (zjeżdżalnia).   Wyjazd na kąpielisko do Łasku  na rzece Grabi, a także możliwość   samodzielnego pływania kajakami w Buczku  pozwoliły w pełni wykorzystać  atrakcje wodne półkolonii.
Wyjazd do Zduńskiej Woli pozwolił zainteresowanym najmłodszym uczestnikom po raz pierwszy w życiu wsiąść do parowozu i elektrowozu w Skansenie Pociągów, zapoznać się z historią rozwoju kolejnictwa  oraz rodzajami pociągów na przestrzeni wieków.
Z historii i religii jest znana postać Maksymiliana Kolbe, warto było więc również poznać dom rodzinny świętego i patrioty pochodzącego ze Zduńskiej Woli.
Nie mniej ciekawe były zajęcia stacjonarne wypełnione sportem: olimpiada sportowa na wesoło, rozgrywki w piłce nożnej, gry planszowe, integracyjne i dydaktyczne , a także zjecie plastyczne, projekcje filmowe, zajęcia w pracowni internetowej, siłowni zewnętrznej, na boiskach Orlika -  nie pozwoliły na nudę.
Dziś już rzadko spotyka się w gospodarstwach wędzenie wędlin, uczestnicy półkoloni  z ciekawością  obserwowali wędzenie metodą tradycyjną kiełbasy, którą następnie mogli skonsumować, a stało się tak za sprawą  warsztatów promocji mięsa wieprzowego „ Z wieprzowiną  za pan brat” prowadzonego przez Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników.

Dziesięć dni aktywnego wypoczynku minęło bardzo szybko, podczas podsumowania najaktywniejsi  uczestnicy i laureaci konkursów na półkolonii zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a wszyscy już czekają  … na następne wakacje.
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery