Mikroinstalacje fotowoltaiczne w Gminie Buczek PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 13 sierpień 2015
Gmina Buczek jako jedna z siedmiu gmin z województwa łódzkiego otrzymała dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
W oparciu o przyznane środki z Unii Europejskiej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych dla 80 gospodarstw domowych oraz 5 obiektów użyteczności publicznej tj. oczyszczalnie ścieków w Buczku i Czestkowie, stacje uzdatniania wody w Buczku i Brodni Górnej oraz dla budynku Urzędu Gminy w Buczku.
W trakcie naboru wniosków dla uczestników programu zgłosiło się ponad 200 chętnych do zamontowania instalacji. Z uwagi na limit otrzymanych środków zakwalifikowano tylko 80 gospodarstw domowych, według kolejności złożenia. Należy nadmienić że jest to jedna z większych inwestycji realizowanych z tego programu. Wybudowane mikroinstalacje pozwolą zmniejszyć wydatki na zużytą energie elektryczną w gospodarstwach domowych uczestników programu. Uzyskane zostaną oszczędności na funkcjonowaniu oczyszczalniach oraz stacjach uzdatniania wody pracujących na potrzeb mieszkańców gminy. Jest to kolejna inwestycja w ostatnich latach promująca nowoczesny system uzyskiwania ekologicznej energii elektrycznej zmniejszająca emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Tym samym Gmina Buczek znajduje się w czołówce gmin realizujących tego typu inwestycje w Województwie Łódzkim. 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery