Rodzinny Piknik Europejski PDF Drukuj
Napisał: Monika Kochanek   
wtorek, 30 czerwiec 2015
 
W związku z zakończeniem realizacji projektu „Dobry start z przedszkolem”  w sobotę 20 czerwca 2015r. w Gminnym Przedszkolu w Buczku odbył się Rodzinny Piknik Europejski.
Poranek powitał nas słoneczkiem i bezchmurnym niebem. Wszyscy zebrali się w holu pięknie udekorowanym pracami dzieci tworzonymi w ramach wiosennego projektu „Jestem Polakiem. Jestem Europejczykiem”. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, podczas której przypomniano wszelkie dobrodziejstwa płynące z uczestnictwa w projekcie „Dobry start z przedszkolem”.

 
 Rodzice podziękowali Panu Wójtowi, Bronisławowi Węglewskiemu, za to, że ich dzieci mogły za darmo uczęszczać do przedszkola i  uczestniczyć w projekcie. Swoją wdzięczność wyrazili również wobec dyrekcji i pracowników przedszkola.
Pan Wójt wręczył upominki kadrze pedagogicznej, dziękując za trud włożony w realizację projektu.
Niezwykle miłą niespodzianką były prezenty Wójta dla najmłodszych.  Każde dziecko otrzymało  rzeczy przydatne podczas wakacyjnych wypraw: plecaczek, czapeczkę, frisbee, a także truskawkową torebkę dla rodziców oraz słodkości.
Następnie przedszkolaki zaprezentowały umiejętności zdobyte podczas realizacji projektu. Wyglądały pięknie i tak też tańczyły, recytowały oraz śpiewały - po polsku i po angielsku. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i z pewnością nikt nie miał wątpliwości, jak wiele zyskały,  uczestnicząc w zajęciach.
 
 
Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawy integracyjne dzieci i rodziców podczas koncertu Urszuli Pakuły pn. „Z Unią Europejską na Ty”.
Niezwykłym punktem programu był  Europejski Bufet. Rodzice podzieleni na pięcioosobowe grupy zaprezentowali 10 krajów Unii Europejskiej. Efekt końcowy był niesamowity, gdyż wszystkie grupy przygotowały nie tylko potrawy typowe dla danego państwa, ale także pomysłowo udekorowały swoje stanowiska. Pojawiły się mapy, flagi, charakterystyczne rekwizyty, prezentacje multimedialne, a nawet stroje z wybranych krajów.
W końcu, w nagrodę za występy i cierpliwość, dla przedszkolaków nadszedł czas na zabawę na dmuchanym placu zabaw, jazdę na kucyku oraz malowanie twarzy.
Z wszystkich atrakcji mogły skorzystać również przyszłoroczne przedszkolaki, dla których  przygotowano zajęcia adaptacyjne. Miło spędzony dzień w przedszkolu  z pewnością wpłynie na zmniejszenie strachu maluchów przed nowym wyzwaniem w ich życiu, jakim jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej.
Na zakończenie każdy mógł skosztować pysznego tortu o barwach flagi Unii Europejskiej.
 

Myślę, że mimo deszczu, który pojawił się niespodziewanie, wszystkie punkty programu udało się zrealizować. Najważniejszy cel - uśmiech na twarzach dzieci oraz radość z dobrej zabawy - został osiągnięty. A przy okazji każdy czegoś się nauczył. Dla jednych była to wiedza na temat Unii Europejskiej, dla mnie – świadomość, że  zarówno rodzice, jak i pracownicy przedszkola to ludzie, na których zawsze można liczyć.
                                    Monika Kochanek
 
Projekt „Dobry start z przedszkolem”  jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej

 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery