Pierwszy etap utworzenia nowego centrum miejscowości Buczek PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 maj 2015

 Tego budynku wkrótce już nie będzie ;)
Gmina Buczek do tej pory inwestowała w infrastrukturę wiejską na terenie całej gminy z uwagi na najpilniejsze potrzeby mieszkańców takie jak budowa wodociągów i kanalizacji, poprowadzenie dróg gminnych o nawierzchni utwardzonej przez niemal wszystkie miejscowości, dotacji do przydomowych oczyszczalni ścieków oraz urządzeń do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w postaci pomp ciepła lub zestawów solarnych. Następnym krokiem jest poprawa wizerunku i podniesienie atrakcyjności centrum miejscowości Buczek.
W dniu 14 maja 2015 r. zostały otwarte oferty na przebudowę i rozbudowę budynku urzędu gminy oraz budynku gospodarczo – garażowego. W ramach zadania będzie rozebrany drewniany budynek, rozbudowany budynek  Urzędu Gminy wraz z poprawieniem elewacji istniejącego budynku, przebudowany budynek garaży wraz z wydzieleniem nowej kotłowni oraz zagospodarowanie terenu wokół budynków. Przyczyni się to do poprawy jakości usług i ułatwi to mieszkańcom załatwianie wszelkich formalności.
Następnym etapem będzie utworzenie parkingu w centrum Buczku, który zwiększy bezpieczeństwo użytkowników drogi wojewódzkiej gdzie często zaparkowane samochody wzdłuż ulicy i na chodnikach stwarzają zagrożenie. Parking pozwoli na bezpieczną komunikację do placówek handlowych, kościoła parafialnego oraz urzędu gminy.
 
wstecz   dalej »
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery