Powiatowe eliminacje bezpieczeństwa ruchu drogowego PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 maj 2015

 
 29 kwietnia 2015 r. w ZSPiGP w Buczku odbyły się  eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.  W turnieju składającym się z trzech etapów udział brali  uczniowie klas 4 - 6 szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. W wyniku eliminacji szkolnych utworzone były drużyny w szkołach podstawowych w gimnazjach.

  

 Eliminacje powiatowe składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Sprawdzian teoretyczny polegał na rozwiązaniu testu, który swą tematyką obejmował pytania bezpośrednio i pośrednio związane z bezpieczeństwem w ruchu na drogach. Podczas części praktycznej oceniane były umiejętności startujących zawodników przy pokonywaniu wyznaczonego toru jazdy oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach.
Do udziału w eliminacjach zgłosiły się 6 szkół podstawowych i 5 szkół gimnazjalnych z powiatu łaskiego.
Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 z Łasku. W kategorii gimnazjów I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Łasku. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery