Wigilia strażacka 2014 PDF Drukuj
Napisał: Andrzej Zieliński   
piątek, 09 styczeń 2015
 
 
 W pięknej, odrestaurowanej i częściowo rozbudowanej sali OSP w Czestkowie Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Buczek wzorem lat minionych również w tym roku spotkali się w dniu 21 grudnia na wigilii strażackiej. Sala jest już miejscem spotkań nie tylko druhów, ale służy i służyć będzie całemu sołectwu. Mogą tu być organizowane zabawy, chrzciny, komunie, wesela i inne uroczystości rodzinne i środowiskowe. 

Druhowie jednostki OSP z Czestkowa podjęli się trudu organizacji wigilii zarówno dla osób samotnych w dniu 20 grudnia, jak i następnego dnia wigilii strażackiej. Organizacja wieczerzy wigilijnej to przedsięwzięcie wymagające ogromnego nakładu pracy, ale i wielki splendor dla całego sołectwa. Zwłaszcza, że w spotkaniu wigilijnym wzięli udział: starosta łaski Cezary Gabryjączyk, przewodnicząca Rady Powiatu Teresa Wsołowska, prezes Zarządu Powiatowego OSP w Łasku druh Wojciech Pokora, szef wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji Podkomisarz Jarosław Wielgus, 32 BLT w Łasku reprezentował szef sztabu ppłk Piotr Wojtczyk, a z-ca d-cy JRG PSP Łask st. kpt. Waldemar Kędziak reprezentował Komendę Powiatową PSP. Na wigilii była również obecna prezes Zarządu LGD „Dolina Rzeki Grabi” Pani Anna Doliwa. Należy przypomnieć, że to również LGD w ramach swej działalności programowej aplikuje o środki unijne także na budowę świetlic wiejskich przy OSP.

W nastrój wieczerzy wigilijnej wprowadził wszystkich druhów i zaproszonych gości wikariusz parafii Buczek ks. Mariusz Kiełbasa, który słowami ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pańskim i krótką modlitwą wprowadził świąteczną atmosferę.
Nastrój przedświątecznego oczekiwania dopełnił śpiew kolęd w wykonaniu Pauliny Makulskiej z akompaniamentem Łukasza Maciejewskiego, łamanie się opłatkiem oraz życzenia wszystkich druhów i zaproszonych gości.

Życzenia dla druhów w imieniu władz samorządowych złożył przewodniczący Rady Gminy Buczek Andrzej Zieliński oraz gospodarz wigilii prezes OSP w Czestkowie druh Janusz Grącki. Kolacja wigilijna minęła w pogodnej i miłej atmosferze. Wszyscy  byli zgodni, że strażacy powinniśmy się coraz częściej spotykać we własnym gronie podczas podobnych uroczystości, a coraz mniej podczas akcji ratowniczej. Spotkanie  dało też asumpt do złożenia życzeń i gratulacji przez gości dla wszystkich druhów za dokonania dla straży w mijającym roku.
Spotkania druhów ze wszystkich jednostek z pewnością umacniają więzi między strażakami, wprowadzają rodzinną atmosferę.


 
A.Z.

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery