Powiatowy Dzień Strażaka 2014 w Brodni PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 27 maj 2014
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodni gościła w ostatnią sobotę 24 maja zarówno strażaków z PSP w Łasku, jak i przedstawicieli niemalże wszystkich jednostek OSP z całego powiatu na obchodach Powiatowego Dnia Strażaka.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością poseł Mieczysław Łuczak, senator Andrzej Owczarek, wicewojewoda łódzki Paweł Bejda, wicemarszałek Dorota Ryl, nadbr. Andrzej Witkowski – Łódzki  Komendant Wojewódzki PSP, dyrektor Departamentu Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Maria Kaczorowska, a także włodarze powiatu starosta łaski Cezary Gabryjączyk, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Banaszczyk, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP, a zarazem prezes Zarządu Powiatowego OSP w Łasku druh Wojciech Pokora, wójt gminy Wodzierady Bożena Płonek, wójt gminy Buczek Bronisław Węglewski, z-ca dowódcy 32 BLT ppłk Zbigniew Rosiak, ks. Jarosław Wojtal – Kapelan Powiatowy Strażaków. Dyrekcję Regionu FALCK Medycyna w Pabianicach reprezentował dr Krzysztof Chmiela, któremu w imieniu druhów OSP Prezes W. Pokora podziękował za pomoc w organizacji szkolenia druhów ochotników w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W wyniku wcześniejszej akceptacji propozycji szkoleń przez Zarząd Powiatowy OSP i Komendę PSP w Łasku, którą wysunął wicestarosta Wojciech Sikora w sumie, blisko 100 strażaków ze wszystkich gmin znajdujących się na terenie Powiatu Łaskiego zostało przeszkolonych z zakresu pierwszej pomocy.
Z uznaniem o pracy strażaków wypowiadali się wszyscy zaproszeni goście, postrzegając powołanie strażaków i zawód jako grupy zawodowej, która cieszy się dużym uznaniem społeczeństwa. W codziennej służbie narażają swoje życie i zdrowie, aby nieść pomoc potrzebującym. To oni najczęściej pierwsi pomagają ofiarom wypadków komunikacyjnych czy innych zdarzeń losowych. Zaproszeni goście życzyli druhom tradycyjnie „tylu powrotów, ilu wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych”. Nie kryli też dumy ze swych podopiecznych zarówno Prezes Wojciech Pokora, jak i kom. Piotr Rudecki, nagradzając i odznaczając licznych druhów ochotników i strażaków PSP.

Wśród odznaczonych podczas Dnia Strażaka znaleźli się również nasi druhowie.
Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego druhowie Janisław Papuga z jednostek OSP w Luciejowie i Jerzy Pogocki z OSP w Maleni zostali odznaczeni Złotym Znakiem Związku.
Sprawnie czynności dowódcze podczas uroczystości wypełniał też d-ca JRG PSP w Łasku st. kpt. Sławomir Wągrowski, a także druhowie dowodzący podczas uroczystości kompanią Włodzimierz Czech i pocztami sztandarowymi Tomasz Mielczarek. Pomimo wcześniejszej dość dużej burzy druhowie sprawnie wykonali przemarsz i wspaniale prezentowali się maszerując ze sztandarami w rytm muzyki marszowej granej przez orkiestrę GOKiS z Buczku pod batutą Adama Kobalczyka.

Wspaniale z obowiązków kulinarnych wywiązało się też Koło Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem Pani Sołtys Danuty Czupryniak z Brodni. Choć niełatwo w krótkim czasie nakarmić ponad 200 druhów, Panie z KGW przygotowały smaczny obiad, przekąski i ciasto.
 
Dumni ze swojej strażnicy byli też druhowie z Brodni, gdyż dla większości strażaków ochotników zakres inwestycji w strażach, a także standardy lokalowe i sposób wykorzystania infrastruktury naszych jednostek OSP są godne pozazdroszczenia. Nie krył zadowolenia też z organizacji Powiatowego Święta Strażaka w naszej gminie, wójt Bronisław Węglewski, który od wielu lat zaangażowany jest w pracy społecznej na rzecz OSP wspomagając druhów w rozbudowie strażnic oraz zakupie pojazdów i nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gasniczego.
Druhowie podczas poczęstunku w miłej atmosferze wspominali akcje ratowniczo gaśnicze i wymieniali się doświadczeniami z pracy społecznej w swoich jednostkach.
 

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery