Strażacka wigilia - 2013 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
sobota, 28 grudzień 2013

 Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Buczek wzorem lat minionych również  w tym roku spotkali się w dniu 21 grudnia na wigilii strażackiej w pięknej, odrestaurowanej świetlicy wiejskiej w  Grzeszynie. Całe sołectwo jest dumne z pięknego obiektu, który jest miejscem spotkań nie tylko druhów OSP, ale również organizowane są tu zabawy, chrzciny, komunie, wesela i inne uroczystości rodzinne i środowiskowe.
Z pomocą wójta Bronisława Węglewskiego - pomysłodawcy inwestycji - udało się wyposażyć kuchnię i salę w niezbędne urządzenia i sprzęt. Mieszkańcy Grzeszyna podjęli się trudu organizacji wigilii zarówno dla osób samotnych w dniu 20 grudnia, jak i następnego dnia wigilii strażackiej. Organizacja wieczerzy wigilijnej to przedsięwzięcie wymagające ogromnego nakładu pracy, ale i wielki splendor dla całego sołectwa.
 

Zwłaszcza, że w spotkaniu wigilijnym wzięli udział: członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Honorowy Obywatel Gminy Buczek  Dariusz Klimczak, starosta łaski Cezary Gabryjączyk, Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Łasku druh Wojciech Pokora, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Łasku podinspektor Piotr Bielewski, 32 BLT w Łasku reprezentował ppłk Tomasz Grzybowski oraz d-ca JRG PSP Łask st. kpt. Sławomir Wągrowski.

W nastrój wieczerzy wigilijnej wprowadził wszystkich druhów i zaproszonych gości wikariusz parafii Buczek ks. Mariusz Kiełbasa, który słowami ewangelii wg św. Łukasza   o narodzeniu Pańskim i krótką modlitwą wprowadził świąteczną atmosferę.

Nastrój przedświątecznego oczekiwania dopełnił śpiew kolęd w wykonaniu Pauliny Makulskiej z akompaniamentem Łukasza Maciejewskiego,  łamanie się opłatkiem oraz życzenia wszystkich druhów i zaproszonych gości. Integrujący wszystkich druhów był też wspólny śpiew kolęd wraz z zespołem „Cu-dens”.

Wszyscy  byli zgodni, że strażacy powinniśmy się coraz częściej spotykać we własnym gronie podczas podobnych uroczystości, a coraz mniej podczas akcji ratowniczej. Spotkanie  dało też asumpt do złożenia życzeń i gratulacji przez gości dla wszystkich druhów na ręce  Prezesa Gminnego i wójta Bronisława Węglewskiego za dokonania dla straży i na rzecz gminy w mijającym roku.
Spotkania druhów ze wszystkich jednostek z pewnością umacniają więzi między strażakami, wprowadzają rodzinną atmosferę.

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery