W nowym przedszkolu PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 listopad 2013
 
 1 września 2013r swoją działalność rozpoczęło Gminne Przedszkole w Buczku utworzone w ramach projektu „Dobry start z przedszkolem” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Gmina Buczek pozyskała na realizację w/w projektu kwotę  1.132.412,62zł. Wkład własny gminy to 199.837,52zł
   
 
W wyniku rekrutacji do przedszkola przyjęto 50 dzieci w wieku 3-5 lat (21  dziewczynek i 29 chłopców), które mają możliwość korzystania z usług placówki 10 godzin dziennie ( od 700 do 1700). Utworzono dwa oddziały: „Motylki”(trzy- i czterolatki) i „Słoneczka” (cztero- i pięciolatki). W każdej grupie nauką i wychowaniem dzieci zajmuje się wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna (dwie wychowawczynie i pomoc nauczyciela z przygotowaniem pedagogicznym).
 
 
 
   
Oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych  wspierających wszechstronny rozwój, zdolności i edukację dziecka projekt oferuje bezpłatne zajęcia dodatkowe: język angielski, zajęcia plastyczne z elementami origami, rytmika z elementami tańca, gimnastyka korekcyjna, terapia logopedyczna oraz pedagogiczna.  Przedszkolaki otrzymały również wyprawkę na cały rok szkolny oraz zestaw podręczników, które wspierają rozwój mowy i aktywności twórczej, percepcję wzrokową i słuchową oraz umiejętności manualne. Ponadto wszystkie dzieci korzystają z trzech posiłków dziennie. Pobyt dzieci w przedszkolu jest całkowicie bezpłatny.

   
 
Przedszkole dysponuje nowoczesną bazą lokalową i dydaktyczną w nowym budynku przy ZSPiGP w Buczku. Ze środków projektu zakupiono pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy i RTV, meble do szatni i niektórych pomieszczeń administracji i obsługi oraz stoliczki i krzesełka dla dzieci. Piękne, kolorowe meble do sal oraz pozostałe wyposażenie zostało zakupione ze środków gminnych. Powyższe warunki z pewnością przyczynią się do lepszego startu w przyszłość małych buczkowian.                                       

   
 
Mamy nadzieję, że wszystkie przedszkolaki Gminnego Przedszkola w Buczku będą radosne jak motylki, a pogodne słoneczko będzie świeciło dla nich każdego dnia.

   

   
 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery