Zawody Sportowo - Pożarnicze w Buczku PDF Drukuj
Napisał: Andrzej Zieliński   
piątek, 06 wrzesień 2013
Gminne zawody sportowo - pożarnicze 2013
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze rozegrane w dn. 1 września 2013r. w Buczku zgromadziły około 300 osób z całej naszej  gminy dopingujących swoje jednostki OSP. W zawodach wzięło udział około 100 strażaków reprezentujących 12 drużyn: osiem drużyn męskich ze wszystkich jednostek OSP, 2 drużyny kobiece z Maleni i z Buczku oraz dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze z Buczku.
Zawody rozpoczęły się zbiórką wszystkich  druhów biorących udział w zawodach na placu przy Gminnej Spółdzielni. Wszystkie drużyny przygotowywały się do zawodów we własnym zakresie, a tory zadaniowe zostały rozłożone znacznie wcześniej przed zawodami.
W tym roku w komisji sędziowskiej znaleźli się przedstawiciele wszystkich jednostek z terenu gminy, a sędzią głównym został kpt. Łukasz Bośka z Komendy Powiatowej PSP w Łasku, który wzorowo wywiązał się ze swoich zadań. Zawody przeprowadzono sprawnie i bez uwag startujących zespołów. Wyniki poszczególnych drużyn przedstawiane były na bieżąco, co było ważne zarówno dla widzów, jak i startujących druhów.
Zawody rozgrywano w dwóch konkurencjach: w biegu sztafetowym i konkurencji rozwinięcia bojowego. Na wstępie zadanie wykonały drużyny młodzieżowe dziewcząt i chłopców z Buczku oraz drużyny żeńskie z Maleni i z Buczku. Drużyny młodzieżowe, nie miały jednak konkurentów w swoich kategoriach, był to więc rodzaj pokazu i sprawdzenia swoich umiejętności.
Gminne zawody sportowo - pożarnicze 2013
Wśród drużyn kobiecych zespół z Maleni, lider poprzednich zawodów powiatowych 4 sekundami wygrał z drużyną kobiecą z Buczku. Drużyny były bardzo dobrze przygotowane i nie popełniły w tych zawodach żadnych błędów, a więc oba zespoły będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych.
Ogromne emocje sportowe wywołała jednak dopiero rywalizacja starszych druhów.
 
Gminne zawody sportowo - pożarnicze 2013
Po pierwszej konkurencję liderem sztafet została drużyna z Maleni (58 sek.), przed drużynami z Luciejowa (65 sek.) i Grzeszyna (65,6sek.). Wszystkie drużyny ukończyły na ogół tę konkurencję z dobrymi czasami, a niektóre otrzymały punkty karne za różnego typu uchybienia na trasie.
Nie obyło też większych niespodzianek w czasie rozwinięcia bojowego. W tej typowo strażackiej konkurencji drużyna z OSP Buczek uzyskała najlepszy wynik (44,4 sek.), a drużyna Maleni wraz 5 pkt. karnymi uzyskała czas (45,7 sek.) III miejsce z dorobkiem (51 sek.) uzyskał zespół z Woli Buczkowskiej, co pozwoliło zająć tej jednostce również III miejsce w ostatecznej klasyfikacji zawodów.
 
Gminne zawody sportowo - pożarnicze 2013
W tych zawodach sportowo – pożarniczych bezkonkurencyjny okazał się zespół OSP Maleni. Druhowie z Maleni wygrali i wyrażamy nadzieję, że podobny wynik uzyskają także w zawodach powiatowych.
15 września br. obie drużyny OSP z Maleni, drużyna kobieca z Buczku oraz MDP dziewcząt i chłopców z OSP Buczek będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych.
 
Gminne zawody sportowo - pożarnicze 2013
Zawody pod względem organizacyjnym należy zaliczyć do udanych, startowały w nich wszystkie jednostki OSP z terenu całej gminy. Wyniki naszych strażaków były lepsze od druhów z sąsiednich gmin. Cieszy również fakt, że coraz więcej młodzieży wstępuje w szeregi jednostek OSP i startuje w zawodach.
 
A oto szczegółowe wyniki zawodów wg wyciągu z protokołu sędziego głównego zawodów sportowo – pożarniczych, naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego kapitana Łukasza Bośki:
 Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

> Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami,
> Ćwiczenie bojowe,
> Rozwinięcie bojowe MDP,
> Bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami MDP.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:
Bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami grupa „MDP - dziewczęta"
1 miejsce - OSP BUCZEK         

Bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami grupa „MDP - chłopcy"
1 miejsce - OSP BUCZEK     

Rozwiniecie bojowe grupa „MDP - dziewczęta"
1 miejsce - OSP BUCZEK         

Rozwiniecie bojowe grupa „MDP - chłopcy"
1 miejsce - OSP BUCZEK          

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami grupa „C"
1 miejsce - OSP MALENIA    z wynikiem 64,2 pkt.
2 miejsce - OSP Buczek    z wynikiem 68,2 pkt.

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami grupa „A"
1 miejsce - OSP MALENIA     z wynikiem 58 pkt.
2 miejsce - OSP LUCIEJÓW z wynikiem 65 pkt.
3 miejsce - OSP GRZESZYN z wynikiem 65,6 pkt.
4 miejsce - OSP BRODNIA z wynikiem 67,2 pkt.
5 miejsce - OSP BUCZEK z wynikiem 67.5 pkt.
6 miejsce - OSP WOLA BUCZKOWSKA 68,5 pkt.
7 miejsce - OSP GUCIN z wynikiem 70,7 pkt.
8 miejsce - OSP CZESTKÓW z wynikiem 77,4 pkt.Ćwiczenie bojowe grupa „C”
1 miejsce - OSP MALENIA z wynikiem 51,8    pkt.
2 miejsce - OSP BUCZEK z wynikiem 52,5    pkt.

ĆWICZENIE BOJOWE GRUPA „A”
1 miejsce - OSP BUCZEK z wynikiem 44,4 pkt.
2 miejsce - OSP MALENIA z wynikiem 45,7    pkt.
3 miejsce - OSP WOLA BUCZKOWSKA    z wynikiem 51,0    pkt.
4 miejsce - OSP BRODNIA z wynikiem 56,3    pkt.
5 miejsce - OSP CZESTKÓW z wynikiem 69,5 pkt.
6 miejsce - OSP LUCIEJÓW z wynikiem 70,5 pkt.
7 miejsce - OSP GUCIN z wynikiem 77,5 pkt.
8 miejsce - OSP GRZESZYN z wynikiem 85,0 pkt.

Punktacja generalna zawodów przedstawia się następująco:
GRUPA „MDP – dziewczęta”
1 miejsce - OSP BUCZEK                 

GRUPA „MDP – chłopcy”
1 miejsce - OSP BUCZEK                 

GRUPA „C”
1 miejsce - OSP MALENIA z wynikiem 116    pkt.
2 miejsce - OSP BUCZEK z wynikiem 120,7    pkt.

GRUPA „A”
1 miejsce - OSP MALENIA    z wynikiem 103,7 pkt.
2 miejsce - OSP BUCZEK z wynikiem 111,9    pkt.
3 miejsce - OSP WOLA BUCZKOWSKA    z wynikiem 119,5 pkt.
4 miejsce - OSP BRODNIA    z wynikiem 123,5 pkt.
5 miejsce - OSP LUCIEJÓW z wynikiem 135,5 pkt.
6 miejsce - OSP CZESTKÓW z wynikiem 146,9 pkt.
7 miejsce - OSP GUCIN z wynikiem 148,2 pkt.
8 miejsce - OSP GRZESZYN z wynikiem 150,6 pkt.


W składzie zwycięskich drużyn młodzieżowych dziewcząt znalazły się: Malwina Surowa, Oliwia Jakóbczak, Marcelina Stawska, Zuzanna Pokorska, Ewelina Niciak, Klaudia Siekierska, Natalia Kaźmierczak, Paulina Surowa, Agnieszka Czech, Liwia Siekierska. W skład Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej chłopców weszli: Mateusz Dobroszek, Dawid Tomczyk, Jakub Pokorski, Marcel Nowicki, Wiktor Krakowski, Wiktor Świątkowski, Bartłomiej Pająk, Błażej Krakowski i Piotr Czech. Wszystkie drużyny z Buczku przygotowywały się, jak co roku pod kierunkiem naczelnika jednostki Włodzimierza Czecha.
Zwycięską drużynę kobiecą z Maleni stworzyły: Paulina Pogocka, Natalia Sowiak, Anna Witusik, Edyta Witusik, Sylwia Witusik, Agnieszka Witusik, Karolina Chojnacka, Martyna Piotrowska, obsługa motopompy Seweryn Pogocki.
Drużyna męska z Maleni wystąpiła w składzie: Szymon Kaczmarek, Rafał Dobroszek, Artur Pawlak, Seweryn Pogocki, Adam Janowski, Witold Zawisza, Dawid Niewulski, Marcin Sobieraj, Grzegorz Rejmonczyk.

Sędzia główny zawodów sportowo-pożarniczych kpt. Łukasz Bośka stwierdził, że zawody cechował wysoki poziom sportowy i organizacyjny, a podczas zawodów do komisji sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty i nikt nie uległ wypadkowi.

Wójt Bronisław Węglewski dziękując wszystkim druhom za zaangażowanie i bardzo dobre wyniki w szkoleniu przyznał nagrody pieniężne laureatom gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, za zajęcie I miejsca 2 MDP po 500 zł., drużynom kobiet i mężczyzn za I m-ce 800 zł, II m-ce 500 zł, III m-ce 300 zł, a pozostałym drużynom za udział po 100 zł.
Prezes Zarządu Gminnego OSP, a zarazem Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski  wręczając wraz z Komendantem Gminnym Wiktorem Papugą dyplomy i puchary pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim druhom za zaangażowanie i udział w zawodach  i życzył  strażakom wielu sukcesów nie tylko w innych zawodach, ale i rzeczywistych akcjach ratowniczo- gaśniczych, natomiast laureatom sukcesów w zawodach powiatowych 15 września 2013r. i wojewódzkich w 2014r.
Andrzej Zieliński
 
wstecz   dalej »
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery