Znajdź pomysł na siebie PDF Drukuj
Napisał: Katarzyna Bordowicz   
sobota, 09 marzec 2013

 W piątek 15 lutego 2013 roku na terenie nowo wyremontowanej OSP w Grzeszynie odbył się koncert zespołu „Full Power Spirit”, który został sfinansowany przez Urząd Gminy Buczek oraz przez Proboszcza Zbigniewa Kaczmarkiewicza. Full Power Spirit jest to polska grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworzący głównie w stylu hip-hop. Zespół ten istnieje od 2001 roku. W trakcie swojej działalności stał się jednym z najprężniej koncertujących zespołów polskiej sceny Contemporary Christian Music (CCM) – współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Cechują go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. Ich muzyka przyciągnęła do OSP Grzeszyn zarówno osoby starsze jak i młodsze. Koncert rozpoczął się oczywiście przedstawieniem zespołu, którego skład w tym dniu liczył trzech mężczyzn: Mirosława Kirczuka(Miras), Marka Dzyra(Dzyrooo), i beat-boxera PRYK-a.
Raperzy bardzo szybko nawiązali dobry kontakt z publicznością, która liczyła 80 osób. Celem zespołu jest jak najlepszy przekaz mówiący o wartościach życia, dotyczących nas samych. Przewodnim tematem było pytanie: „Czym dla nas jest szczęście ?” – odpowiedź na to nurtujące pytanie została połączona w jedną całość. Oto nasza recepta na szczęście: „Bóg + akceptacja + miłość = SZCZĘŚCIE”
Spotkanie odbyło się także z myślą o bierzmowanych, którzy są w trakcie przygotowań do przyjęcia Darów Ducha Świętego. Osobiście uważam, że to spotkanie było nam bardzo potrzebne, gdyż nie zawsze trafiają do nas słowa naszych rodziców, dziadków, znajomych czy też Księży, a Ci ludzie zwrócili się do nas z takimi słowami, które niosły ze sobą ogromny przekaz jak żyć, aby żyć dobrze. Żyć w zgodzie z Bogiem, z samym sobą, z bliźnimi. Poprzez śpiew oraz świadectwo, które nam dali w jakiś sposób umocnili naszą wiarę, dla jednych mógł to być tylko rodzaj spędzenia wolnego czasu, lecz dla niektórych wskazówka jak w pełni żyć w szczęściu.

                                    Katarzyna Bordowicz
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery