Integracyjny piknik origami - W świecie baśni PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 08 marzec 2013

 W dniu 6 lutego 2013 roku uczniowie klasy IIa SP w Buczku wraz z wychowawczynią panią Ewą Ignaczak zorganizowali spotkanie integracyjne dla dzieci z klas I-III  ze szkoły w Maleni oraz dzieci z  przedszkola w Buczku.  Integracja rozpoczęła się o godzinie 9.00 w GOKiS w Buczku. Uczniowie klasy IIa przedstawili swoim kolegom i koleżankom baśń pt. „Czerwony Kapturek”.

Po przedstawieniu wszystkie dzieci przystąpiły do wspólnego składania papieru. Najpierw wykonały ramkę, a następnie postać Czerwonego Kapturka. Podczas zajęć pomocą służyły panie z Maleni i z przedszkola. Dzieciom towarzyszyła dobra zabawa, pełne skupienie, chęć niesienia pomocy, poczucie własnych umiejętności i wiara w swoje możliwości. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Takie spotkania są cennym źródłem wzajemnej przyjaźni i integracji wśród dzieci ze szkół i z przedszkola, a dla nauczycieli dobrą formą podzielenia się pomysłami, które można kreatywnie wykorzystać w pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej z dziećmi. Inspirują również do dalszej twórczej pracy.
                                                                               Ewa Ignaczak

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery