Strażacka Wigilia - 2012 PDF Drukuj
Napisał: Andrzej Zieliński   
wtorek, 08 styczeń 2013

Już od wielu lat tradycją jest, że jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w  gminie Buczek organizują coroczne spotkania opłatkowe. Tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotę 22 grudnia w gościnnej OSP w Luciejowie. Organizacja wigilii strażackiej w OSP w Luciejowie to nie przypadek, już wjazd na plac przed strażnicą robi ogromne wrażenie. Piękny, pokryty barwną kostką brukową dojazd i parkingi dla wielu pojazdów, to ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie i wzór dla wielu budynków użyteczności publicznej.

Również kolorystyczna, stylowa elewacja zewnętrzna budynku, sprawia wrażenie estetyki i dbałości o szczegóły architektoniczne. Wnętrze w kształcie litery L, dobrze oświetlone z ciepłymi barwami ścian i sufitu oraz przestronną i funkcjonalną kuchnią, daje możliwość organizacji imprez na prawie 150 osób. Budynek jest nie tylko wizytówką, ale i powodem dumy strażaków ochotników z Luciejowa.

O okolicznościowe potrawy wigilijne zadbało Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna. W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli druhowie reprezentujący wszystkie jednostki gminne, jak również zaproszeni goście: Wicestarosta Łaski  Wojciech Sikora, Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Łasku druh Wojciech Pokora, Komendant Powiatowy PSP bryg. mgr inż. Piotr Rudecki, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolumna mgr inż. Andrzej Kuchczyński, wójt, a zarazem Prezes Gminny OSP Bronisław Węglewski, Komendant Gminny Wiktor Papuga, a także proboszcz Buczku,  ks. kanonik Zbigniew Kaczmarkiewicz, który ewangelią o narodzeniu Pańskim i krótką modlitwą wprowadził świąteczną atmosferę.
Nastrój przedświątecznego oczekiwania dopełnił śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem oraz życzenia wszystkich druhów i zaproszonych gości.

Repertuar kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu wokalnego „Kana” zyskał ciepłe przyjęcie druhów, którzy włączali się do chóralnego śpiewu.
Wszyscy  byli zgodni, że strażacy powinniśmy się coraz częściej spotykać we własnym gronie podczas podobnych uroczystości, a coraz mniej podczas akcji ratowniczej. Spotkanie  dało też asumpt do podsumowania osiągnięć jednostek w minionym roku. Takiego krótkiego podsumowania efektów osiągnięć większości  jednostek OSP zwłaszcza w odniesieniu do infrastruktury i sprzętu strażackiego dokonał wójt Bronisław Węglewski, dziękując druhom za gotowość bojową, wyniki w szkoleniu, a także zaangażowanie w życie jednostek OSP.
Wójt przedstawił też działania gminy w zakresie poprawy infrastruktury jednostek i plany na przyszłość, również wobec 3 jednostek gminnych, w których nie dokonywano inwestycji i remontów z udziałem środków unijnych.
Spotkania druhów ze wszystkich jednostek z pewnością umacniają więzi między strażakami, wprowadzają rodzinną atmosferę i dają możliwość porozmawiania o sytuacji bieżącej jednostek OSP.
A.Z.
 
wstecz   dalej »
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery