OSP w Brodni ma nowy budynek PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 14 listopad 2012
 
 Z końcem września zakończono inwestycję na zadaniu „Przebudowa i rozbudowa budynku OSP ze świetlicą środowiskową w Brodni Górnej”. Wykonawcą była firma P.P.H.U. SOLID-BUD Maciej Kulhawy z Kluk. Koszt inwestycji to ponad 700 tys. zł, z dotacją z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach zadania przeprowadzono kompleksowy remont. Powiększono salę główną  i obecnie ma ponad 200 m2  powierzchni. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz pokrycie dachowe. Wyremontowane są również sanitariaty i utworzono nowe zaplecze kuchenne i kuchnię. Zamontowano centralne ogrzewanie i klimatyzację.
Elewacja zewnętrzna świetlicy jest docieplana i położony tynk. Wykonano również zagospodarowanie terenu w postaci parkingów, tarasu i podjazdu dla niepełnosprawnych.
Pomimo uciążliwej i długiej procedury odbiorowej i wielu spotkań komisji udało się doprowadzić stan budynku pod względem wykończenia estetycznego jak i funkcjonalnego do oczekiwanych parametrów.
W/w obiekt stanowi element serii zaplanowanych i wykonanych w bieżącym i ubiegłym roku remontów pięciu strażnic OSP ze świetlicami środowiskowymi tj. Malenii, Luciejów, Gucinie, Grzeszynie i Brodnii. Dzięki tym inwestycją mieszkańcy tych jak i okolicznych miejscowości uzyskali miejsce do organizowania spotkań integracyjnych, zebrań oraz różnego rodzaju imprez o porównywalnych warunkach jak mieszkańcy miejscowości gminnej Buczek. Należy również nadmienić, że strażacy uzyskali znaczną poprawę warunków lokalową i socjalną.
 
 
wstecz   dalej »
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery