Co nowego w Bibliotece PDF Drukuj
Napisał: Alicja Hans   
środa, 17 październik 2012

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Buczku sporo się dzieje!

Bardzo dużą popularnością wśród naszych czytelników cieszyła się zbiórka makulatury. Wspólnie uzbieraliśmy aż 2,7 tony! Za pieniądze uzyskane ze zbiórki zakupiliśmy aż 50 książek dla dzieci i młodzieży.
  
   
Naszym młodszym czytelnikom nie daliśmy okazji nudzić się podczas wakacji. Nie tylko palcami po mapie ale również oczami wyobraźni wędrowaliśmy po naszej pięknej Europie. Dzięki różnym źródłom informacji dzieci docierały do zwyczajów i ciekawostek dotyczących kultur europejskich. Dzieci miały również okazję przygotować pyszną grecką sałatkę podczas odkrywania uroków Grecji oraz wyśmienite włoskie spaghetti.
Podsumowaniem naszych wędrówek była rozgrywka „W Państwa i Miasta europejskie”. Najlepszym obieżyświatem okazała się Oliwia Szczepaniak a tuż za nią na podium miejsca zajęli Aleksandra Pokorska oraz Tomasz Adamiak.
Nasi czytelnicy mogą za pomocą Internetu dowiedzieć się o wszystkim, co dzieje się w naszej bibliotece dzięki niedawno powstałej stronie internetowej. Na stronie www.bibliotekabuczek.pl dowiedzieć można się o aktualnościach ale również o historii naszej biblioteki. Prezentujemy tytuły nowych książek do czytania na chłodne jesienne wieczory. Również za pomocą Internetu w naszej bibliotece osoby dorosłe mogą uczyć się języka angielskiego za darmo! Otrzymaliśmy dostęp do bezpłatnego kursu, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski123 w bibliotece”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Na platformie dostępne są 22 lekcje na 4 poziomach. W skład każdej lekcji wchodzi krótki film, fotolekcja, kącik gramatyczny, ćwiczenia, dialog oraz lista słówek.   


Nasza biblioteka jest obecnie w trakcie realizowania projektu pt. „Pozbierane wspomnienia” w ramach programu „Działaj Lokalnie VII”. Tworząc ten projekt mamy na celu wydanie publikacji dotyczącej życia w naszej gminie w latach 1939 – 1980. Zakończenie projektu przewidujemy na koniec października. O przebiegu naszej pracy oraz efekcie końcowym szczegółowo poinformujemy już po jego zakończeniu.

Alicja Hans

 
wstecz   dalej »

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery