i po konkursie ortograficznym! PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 29 marzec 2012
 
 Gminna Biblioteka Publiczna dziękuje wszystkim uczestnikom Trzeciego Konkursu Ortograficznego. Cieszy nas, że każdego roku przybywa uczestników. Również spoza terenu naszej gminy. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z tekstem:
 
 „Spotkali się w pierwszy wczesnowiosenny weekend. Na niejednego czyhają trudności z życiopisania. Nieraz w półśnie pogrążeni wertowali wte i wewte periodyki. A inni ledwo, ledwo i tak na łapu-capu sięgali do ksiąg i przekomarzali się nawzajem.
      Nie ma wśród nich donżuanów, ale są dżentelmeni i arcyważni pretendenci do zwycięstwa.
      A hulajdusze pamiętają czasy hipisów i w marzeniach przeżywają swoje rendez-vous wśród „dzieci-kwiatów”. Inny buja w przestworzach, wspominając, jak dziarsko hasał w rytmie twista, rocka i tang Elvisa Presleya. A dziś musi się zmierzyć z hip-hopowym (hiphopowym) ohydztwem. A zegar wybija godziny bim-bam, bim-bom. W każdym żarzy się nadzieja, że nie okaże się być zwykłym hetką-pętelką. Nazajutrz czekają na nich zasłużone splendory oraz wyrażane z najwyższym zachwytem ochy i achy.
      A cotygodniowe gazety urządzą huczną wrzawę i przekażą pożądane informacje o bohaterach, bądź co bądź, niezwykłego spotkania.”
 
 
Bezbłędnie treść dyktanda napisał pan Stanisław Gajos, który przyjechał do nas aż z województwa kujawsko-pomorskiego. Drugie miejsce, z czterema błędami ortograficznymi, zajął pan Sergiusz Kaźmierski również  mieszkaniec kujawsko-pomorskiego. Trzecie miejsce zdobyła pani Katarzyna Malinowska z Buczku.
      Nagrody dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników ufundowane zostały przez Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego. Kierujemy w jego stronę serdeczne podziękowania za wsparcie i zaangażowanie.
      Piękną dekoracje stolików wykonała młodzież z buczkowskiej szkoły pod okiem pani Ewy Ignaczak.
 
wstecz   dalej »

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery