Na Dzień Kobiet tylko do Buczku PDF Drukuj
Napisał: Andrzej Zieliński   
sobota, 17 marzec 2012
W niedzielę 11 marca 2012 r.  GOKiS w Buczku był gospodarzem obchodów „Święta Kobiet”. Już chyba w niewielu gminach ten dzień jest tak uroczyście obchodzony, jak tu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.
Salę widowiskową placówki wypełniło blisko 200 pań, które po przyjęciu życzeń od przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Zielińskiego i wójta Bronisława Węglewskiego, obdarowane zostały kwiatami i słodyczami. Artyści doskonalący swój warsztat w lokalnej placówce rozwoju kultury zaprezentowali najciekawsze utwory ze swojego repertuaru.
 
Występy, jak co roku otworzyła orkiestra dęta pod kierownictwem Adama Kobalczyka, wzmocniona wokalnie wspaniałymi głosami chóru „Bogoria” wykonała utwór z repertuaru Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami”. Odegrano też tradycyjne 100 lat dla wszystkich Pań, a w repertuarze orkiestry znalazły się jeszcze utwory „You Are Wonderful”, „Hello Dolly” z  broadwayowskiego musicalu  , utwór z repertuaru Golec Orkiestra, a także „One Moment  in Time”- muzyka do piosenki Whitney Houston.

Zespół „Bogoria” pod kierownictwem instruktora Zbigniewa Mierzwińskiego zaśpiewał do melodii i hitów muzyki popularnej „I to i owo”, „Kocha się raz”, „Jak dobrze być żonatym”, „Za zdrowie Pań”, co wniosło dużo ciepła i mobilizowało widzów do wspólnego śpiewania.
W czasie uroczystości nastąpił też ciekawy moment prezentacji loga gminy.
 
W ramach projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 został  wcześniej przeprowadzony konkurs na znak promocyjny oraz logo marki regionalnej Buczku. Wpłynęło 11 prac konkursowych. Prace konkursowe oceniano m.in.: pod względem oryginalności/pomysłowości, kolorystyki, estetyki jak również powiązania z truskawką. Zwycięzcą konkursu został Łukasz Badziak z Woli Buczkowskiej, który otrzymał nagrodę w postaci laptopa.
Logo przedstawia truskawkę w kompozycji 16 czerwonych kółek obrazujących   liczbę sołectw gminy, przypomina to też serce, 3 kółka zielone w górnej części symbolizują koronę. Całość kompozycji kojarzy się z latem , zdrowiem, wypoczynkiem. Będzie dobrym znakiem wizerunkowym Buczku w regionie.
  Wójt zachęcił też Panie do udziału w Wojewódzkim Święcie Truskawki,  które odbędzie się w ostatni weekend czerwca, a wśród zespołów, które zagrają na „Święcie Truskawki” będą zespół Budka Suflera, Golec Orkiestra, Horyzont , Polska Lady Gaga, a także Bajer Full.

Z ciekawą propozycją artystyczną  wystąpiły Panie z Bachorzyna skupione w Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich działającym pod przewodnictwem wspaniałej animatorki kultury Jadwigi Ratajczyk. Panie wykonały dwa utwory wokalne wzbogacone choreografią taneczną: „O kobietach z Bachorzyna” i „Jesteś szalony”. Bardzo ciepło przyjęta została też autorska prezentacja „Jezioro łabędzie”, która dowodzi nie tylko pomysłowości w zakresie układu tanecznego i stroju, ale jest też dowodem poczucia humoru i dystansu Pań do siebie.
Panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna przygotowały też niespodziankę kulinarną, wszyscy uczestnicy uroczystości tj. artyści i widzowie mogli spróbować wspaniałych „babeczek” upieczonych właśnie przez członków Stowarzyszenia na „Dzień Kobiet”. Ciastem zachwycał się nawet sam wójt, który na ogół za ciastem nie przepada.

Na wysokości zadania stanęły także nasze dzieci uzdolnione tanecznie. Bardzo dobrze do występu artystycznego przygotowane przez instruktora Mariusza Ziębaczewskiego, czyli  zespoły taneczne HIP – HOP: Small Dance Square, grupa break - dansowa Just Bi Boys oraz najstarsze dziewczęta Dance Square.

Furorę zrobił też swoim tańcem Kuba Pawlak z Czestkowa wykonując układ taneczny do utworu Michaela Jacksona „Billy Jean” z próbą kroków artysty pod nazwą Moonwalk.
 
 
Wysoki poziom artystyczny  prezentowały też zespoły tańca ludowego „Buczkowiacy” Pani Ewy Ignaczak. Podziwialiśmy wspaniałe stroje młodych artystów z regionu śląskiego, sieradzkiego i krakowskiego, a także ich umiejętności w „Tańcach krakowskich” oraz tańcu integracyjnym „Klapok”.  Na scenie zrobiło się barwnie i wesoło. 

Ciepło przyjęty był też zespół wokalno - instrumentalny„ Kana”.  Instruktorem zespołu jest długoletnia instruktorka Aleksandra Zielińska, a artyści zaprezentowali swe umiejętności gry na gitarze i śpiewu w utworach „Rytm i melodia”, „Zakazany owoc”, „Czy ten Pan i Pani” , „Zakochany klaun” oraz „W dzień gorącego lata”. 

Wspaniale bawił też wszystkich widzów kabaret „Cudoki”  prezentując nowy program kabaretowy. Twórcą tekstów jest niezastąpiony Krzysztof Kędrak wspierany na scenie przez Asię Długosz, Monikę Drewniak i Wiktora Badowskiego, a wokalnie zespół uzupełniła Oliwka Zadzimska. Skecze takie jak: W restauracji, W szpitalu i DPO wywołały salwy śmiechu publiczności  podejmowanymi w sposób żartobliwy, niekiedy poważnymi tematami i trafną puentą, a talenty wokalne członków kabaretu nie pozwalają się publiczności nudzić.

      Artyści przez blisko trzy godziny umilali czas widzom, a wszyscy wykonawcy dostali wielkie brawa za wysoki poziom artystyczny przygotowanych utworów.
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery