Gminny football PDF Drukuj
Napisał: Krzysiek Nagrodzki   
niedziela, 06 czerwiec 2010
 Piłka nożna to chyba najpopularniejsza dyscyplina sportu uprawiana przez mieszkańców naszej gminy, czego dowodem są choćby rozgrywki na „Orlikach” w których udział biorą reprezentacje poszczególnych sołectw w gminie-dokładnie szesnaście ekip. Poza tym w Buczku prężnie działa i rozwija się klub sportowy Orkan BRO-WĘG Buczek, który reprezentują trzy drużyny. Pierwsza na szczeblu klasy okręgowej, druga w rozgrywkach B-klasy okręgu sieradzkiego, i UKS Konopnik Buczek występujący pod szyldem Orkana w lidze okręgowej juniorów. Pierwsza drużyna to obecnie najwyżej notowana ekipa powiatu Łaskiego, którą reprezentują tacy zawodnicy jak choćby PLISIECKI Sebastian, MARECKI Tomek, JANECKA Sylwester czy choćby KWAŚNIAK Łukasz  grający jeszcze niedawno w III lidze. W drużynie przeszłość III ligową ma także Sebastian DĘBICKI prezentujący jeszcze niedawno barwy Stali Niewiadów. Trenerem drużyny jest Wojciech ZALEWSKI grający w przeszłości miedzy innymi w ŁKS Łódź, Włókniarz Zelów, GKS Bełchatów ,Warta Sieradz, Terpol Sieradz. Zapleczem pierwszej drużyny jest Orkan II reprezentujący naszą gminę w rozgrywkach klasy B, trenerem drużyny jest grający trener Witold ZAWIASA pełniący jednocześnie funkcję  prezesa Klubu Sportowego Orkan. W drużynie grają Michał RATAJCZYK, Piotrek NICIAK, Tomek KORZYNEK, czy też Jacek MUSZYŃSKI. W drużynie tej grał jeszcze do niedawna Marek TOSIK, ojciec Kuby TOSIKA, zawodnika do niedawna GKS-u Bełchatów, a obecnie Polonii Warszawa reprezentanta Polski. Konopnik zaś to drużyna juniorów grająca w lidze okręgowej. Trenerem jest tam Zdzisław KAMOLA.
    Należy zaznaczyć że wkrótce w Buczku powstanie stadion piłkarski na którym w/w drużyny będą toczyć swoje mecze. Wybudowany obiekt ma posiadać trawiaste boisko piłkarskie (100x70m), trybunę na 200 osób, oraz tartanowy plac do gier: tenisa lub siatkówki, a także budynek klubowy z zapleczem. Inwestycja jest w trakcie realizacji i jej zakończenie planowane jest na połowę roku. Wkrótce wiec infrastruktura sportowa w gminie po wybudowaniu dwóch Orlików wzbogaci się o kolejny obiekt.
       Zainteresowanych szerszymi informacjami zapraszamy na strony internetowe Orkana BRO-WEG Buczek, Orkana II oraz Konopnika, gdzie można na bieżąco śledzić wyniki drużyn klubowych.  Zamieszczone są tam też zapowiedzi meczów, relacje pomeczowe, oraz inne informacje takie jak: kadry drużyn, galerie zdjęć, czy lista sponsorów Orkana, gdzie jednym z nich jest właśnie nasza gmina.
       Zapraszamy do odwiedzania tych stron. 
 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery