Wizytówka Maleni PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 11 listopad 2009
 Druhowie OSP w Maleni nie poprzestają w wysiłkach w pracy nie tylko nad szkoleniem bojowym i sportowym, ale nad  ciągłą zmianą wyglądu i funkcji  strażnicy.
Wkrótce trudno będzie obecną bazę OSP nazwać w ogóle strażnicą,  będzie to raczej pensjonat z ogromną salą balową, aneksem socjalno-kuchennym i miejscami noclegowymi, pełniący również funkcję świetlicy wiejskiej.  
W ostatnim czasie druhowie wyburzyli stare pomieszczenie magazynowe i nie funkcjonalną małą scenę, uzyskując kilkadziesiąt metrów powierzchni sali tanecznej.  Obecnie w sali można organizować zebrania i uroczystości rodzinne dla ponad 160 osób z możliwością wykorzystania szerokiego i funkcjonalnego parkietu tanecznego.
Słowa wypowiedziane na ostatnim zebraniu sprawozdawczym w marcu br. przez wójta gminy Buczek Bronisława Węglewskiego i potwierdzone w sprawozdaniu przez dowódcę JRG aspiranta sztabowego Zbigniewa Wiśniewskiego , że „…jednostkę w Maleni cechuje ogromne zaangażowanie nie tylko w prace remontowe i budowlane druhów, ale znakomita gotowość bojową” uzyskały potwierdzenie na tegorocznych gminnych i powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.
 
 
 
Druhny z Maleni zwyciężyły w kategorii drużyn kobiecych przed drużyną z Buczku,  a w kategorii drużyn męskich strażacy tej jednostki zajęli III miejsce  w powiecie łaskim.
       Ochotnicza Straż Pożarna w  Maleni należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego,  posiada też sztandar.
       Prezesem jednostki jest druh Tomasz Kaczmarek, a w zarządzie są również: naczelnik Andrzej Kłos, z-ca naczelnika  Paweł Pogocki, sekretarz druh Jerzy Pogocki, skarbnik Andrzej Listoś i gospodarz Marian Janowski.
       Za utrzymanie sprzętu i pojazdów w gotowości bojowej odpowiadają druhowie Seweryn i Jerzy Pogoccy.
       OSP w Maleni liczy 38 członków czynnych, a ponadto:  12 Pań tworzy Drużynę Kobiecą, 6 jest członków honorowych i 3 wspierających.
Wg sprawozdania finansowego za ubiegły rok przychody tej jednostki OSP wyniosły 73 tys. zł.
       W zakresie prac społecznych przeprowadzono w minionym roku kompleksowy remont kuchni, powiększono salę o cześć garażową, a w części tarasowej wybudowano aneks sanitarno-gospodarczy i garderobę.
       Należy dodać, że OSP w Maleni będzie mieć również pomieszczenia noclegowe, ważne z punktu widzenia wesel i innych uroczystości. Rozważa się też wybudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem środków PFRON-u.
       Najważniejszymi inwestycjami  w najbliższym czasie będą:
 wymiana dachu, sufitu, wykończenie świetlicy i pomieszczeń noclegowych oraz montaż instalacji ogrzewania i klimatyzacji.
       Wykonanie tych prac nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania wszystkich druhów i znalezienia pomocy w firmach, a częściowo u darczyńców i sponsorów.
       Należy dodać, że druhowie z Maleni wszystkie prace remontowe i budowlane wykonali nieodpłatnie, a wartość prac  w minionym roku szacuje się na ponad 40 tys. złotych.
       A.Z.
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery