Kolejna duża inwestycja zakończona PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 12 kwiecień 2019

 
W dniu 30.03.2019 r mieszkańcy Woli  Buczkowskiej w trakcie zebrania sołeckiego mogli obejrzeć  przebudowany  piękny obiekt świetlicy miejscowego  OSP.W terminie wcześniejszym przeprowadzone  zostały obowiązkowe kontrole PSP w Łasku, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łasku i PINB w Łasku mające na celu dopuszczenie obiektu do użytkowania.
W ramach zadania przeprowadzono kompleksowy remont. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz pokrycie dachowe. 
 
 Wyremontowane są również sanitariaty i zaplecze kuchenne. Elewacja zewnętrzna świetlicy jest docieplona i położony tynk strukturalny. Budynek praktycznie przybrał nowy kształt i w niczym nie przypomina starego obiektu. Bardzo ciekawa  jest bryła zewnętrzna obiektu. Nowy  strukturalny tynk z wkomponowanymi dekoracyjnymi elementami drewnopodobnymi wyróżnia  budynek. Docieplony budynek będzie ogrzewany  ekologicznymi grzejnikami elektrycznymi .
 Mieszkańcy  Woli Buczkowskiej i miejscowi strażacy przez wiele lat będą mogli organizować spotkania integracyjnych, zebrania  ,szkolenia oraz różnego rodzaju imprezy.
Całkowity koszt  rozbudowy wyniósł 688 000,00 zł. Dofinansowanie ze środków PROW na   lata 2014 – 2020 wynosi 250 587,00 zł.
Wykonawca firma BUD-GIPS Zbigniew Borek z Luciejowa stanął na wysokości zadania co widać w estetyce i staranności wykonania.
To kolejna wielka inwestycja w Naszej Gminie, która jest współfinansowana ze środków europejskich, pierwsza to  rynek w Buczku z tężnią solankową w kształcie truskawki za ponad 2mln zł. Inwestycje przekroczyły w ciągu 3 miesięcy w 2019 roku ponad 3 mln zł.

 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery