Zebranie sprawozdawcze OSP w Maleni PDF Drukuj
Napisał: Andrzej Zieliński   
wtorek, 12 marzec 2019

 
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Maleni  w dniu 2 marca 2019r. podsumowała swoją działalność z minionego roku.  Jak co roku w zebraniu wzięła udział Pani  Teresa Wesołowska – Wicestarosta Łaski i Honorowy Obywatel Gminy Buczek, wśród gości był również gospodarz Gminy Wójt Bronisław Węglewski z małżonką, Sekretarz Gminy Zenona Romankiewicz,  radni  i mieszkańcy sołectwa.
 
OSP w Maleni należy od wielu lat do najaktywniejszych i najlepszych w województwie świadczą o tym nie tylko wyniki w szkoleniu m.in. czołowe miejsca   w powiecie i województwie  w zawodach sportowo-pożarniczych ( w minionym roku V miejsce w województwie kobiet i X mężczyzn) , ale też zaangażowanie w prace na rzecz społeczności lokalnej  i osiągnięcia gospodarcze.  Jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i cechuje ją bardzo dobre wyposażenie i dbałość o sprzęt, tu nie do przecenienia jest rola druha Jerzego Pogockiegoi Zarządu jednostki . 
      W miniony roku jednostka liczyła 39 druhów i wzięła udział w 27 zdarzeniach (13 wyjazdów do pożarów, 12 wyjazdów do owadów  i  2 wyjazdy do powalonych drzew).
      Druhowie z Maleni biorą corocznie udział w zabezpieczeniu Krajowego Święta Truskawki, zaangażowani są podczas manewrów strażackich, a w zakresie przygotowania do pełnienia służby biorą udział we wszystkich kursach podnoszących kwalifikacje organizowanych przez PSP.
      Szczególne osiągnięcia w jednostce ma też druh Seweryn Pogocki, który od wielu lat sprawował pieczę nad  przygotowaniami drużyn męskich i kobiecych do zawodów sportowo-pożarniczych.   W minionym roku został powołany do drużyny strażaków reprezentujących nasz kraj w Mistrzostwach Europy w biegu na 10 km. Drużyna odniosła zdecydowane zwycięstwo, a druh Seweryn został Mistrzem Europy w swojej kategorii wiekowej.
      Z inspiracji druha Seweryna Pogockiego i  Zarządu odbywały  się  też ćwiczenia imitujące akcję ratowniczo-gaśniczą  z odnalezieniem i wydobyciem ludzi z zadymionego pomieszczenia z wykorzystaniem aparatów oddechowych, zadanie wykonywane w zespołach 2-osobowych. Zadanie było bardzo realistyczne, ale cała akcja dobrze zaplanowana dała możliwość zdobycia  doświadczenia, które jest nie do przecenienia w rzeczywistych akcjach.
      Jednostka doskonale sobie radzi jako gospodarz  strażnicy  w kontekście organizacji uroczystości rodzinnych i towarzyskich,   uzyskując również pewne dochody z wynajmu  sali.
      Zarząd z prezesem Tomaszem Kaczmarkiem, którego również kilka godzin wcześniej wybrano na sołtysa, bardzo dobrze programuje prace jednostki w kontekście uzupełnienia umundurowania, zakupu sprzętu ppoż, jak i sprzętu gospodarczego do kuchni. Temu służą m.in. organizowanie imprez, wynajem sali, pozyskiwanie darowizn, angażowanie się m.in. w pomoc przy zabezpieczeniu Krajowego Święta Truskawki, a nawet staranie się o jak najlepsze miejsca w zawodach sportowo-pożarniczych (nagrody pieniężne wójta). Druhowie angażują się też w prace społeczne przy remontach i porządkowaniu otoczenia jednostki.
Podsumowując prezes  Tomasz Kaczmarek podziękował wszystkim druhom za udzielenie absolutorium, za zaangażowanie w szkoleniu, akcjach ratowniczo-gaśniczych i zawodach sportowo-pożarniczych.  Podziękował też Wójtowi Bronisławowi Węglewskiemu za wspieranie jednostki  i dobrą współpracę.
      Wójt natomiast doceniając osiągnięcia jednostki podziękował druhom za zaangażowanie  w prace na rzecz rozwoju OSP, udział w uroczystościach gminnych, państwowych i religijnych, promowanie gminy i powiatu swymi osiągnięciami m.in. w zawodach sportowo-pożarniczych i przede wszystkim za  to , „że zawsze może liczyć na druhów z OSP z Maleni”.
Andrzej Zieliński
 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 

BADANIE STÓP

 

 

 Zbiórkamakulatury

 

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

jacek-pszczola.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery