Zimowiska w Białym Dunajcu PDF Drukuj
Napisał: Andrzej Zieliński   
środa, 06 marzec 2019

 
„Góry zimą są piękne” stwierdziły dzieci z Buczku na krańcach „Zakopianki” patrząc na ogromne białe wierzchołki rysujące się na widnokręgu.  Ferie to okres aktywnego wypoczynku od obowiązków szkolnych, to czas kiedy można poznać nowych kolegów, często z innych województw, poznać nowe zabawy, zobaczyć miejsca czasem znane tylko z telewizji. Wszystkie te warunki spełnił feryjny wyjazd na 10-dniowe zimowiska do Białego Dunajca. Dzieci z Buczku, Burzenina, Wielunia, Wieruszowa i Zdun w woj. łódzkim, a także z woj. lubelskiego wypoczywały w ośrodku „Bernadeta” , gdzie spędziły pełne atrakcji ferie. Zimowiska  sfinansowane zostały  głównie  ze środków Funduszu Składkowego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,  w części ze środków budżetowych gminy Buczek i opłat rodziców. Organizatorem wyjazdu był  Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników w Warszawie.  
 

 
 Związek zagwarantował  bardzo dobre warunki lokalowe, pokoje 2-4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, opieka wychowawcza, pielęgniarska, ubezpieczenie, sala gier i zabaw ze stołem tenisowym, bilardem i „piłkarzy- kami” , sala dyskotekowa, a przede wszystkim wyśmienite jedzenie.
Podczas pobytu uczestnicy zimowiska realizowali  także ciekawy program wychowawczy uwzględniający aktywny wypoczynek. Przewidziano też kilka wycieczek krajoznawczych.
     Największą popularnością cieszył się wyjazd do aquaparku, kręgielni, na lodowisko w Zakopanem, a także zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę  i tzw. „góralski ślizg” na sztucznym torze.
Stałym punktem spacerów są Krupówki, gdzie wszyscy  zamienili swoje kieszonkowe na pamiątki dla siebie i najbliższych.
Nie mogło też zabraknąć wycieczek, choćby do Kuźnic i pustelni Brata Alberta na Kalatówkach, na Krzeptówki, do pięknej kaplicy na Jaszczurówce, do zabytkowego kościółka i na cmentarz na Pęksowym Brzyzku.
 

 
Pobyt w górach poprzedził konkurs skoków w Zakopanem, ale młodzież chętnie zwiedziła obiekty sportowe COS z kompleksem skoczni narciarskich. Ciekawym doświadczeniem  w obcowaniu z przyrodą tatrzańską była  też wycieczka do nowego Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie w obrazowy sposób przedstawiono przyrodę tatrzańską, duże wrażenie zrobił też  pokaz multimedialny w technice 3D najciekawszych szlaków górskich, a także fauny flory tatrzańskiej.
     Niezapomniane wrażenia przyniósł wszystkim góralski kulig  zakończony pieczeniem kiełbasek, a ponadto zjazdy na „jabłuszkach” i sankach, a także wiele gier i zabaw integracyjnych: konkurs „Mam talent”, „karaoke”, taneczne zabawy z układami choreograficznymi, filmy, wieczorne dyskoteki itp.
     Ostre górskie powietrze nie przysparzało problemów zdrowotnych, oprócz katarów i sporadycznego bólu gardła nie zanotowano innych niedyspozycji zdrowotnych. Z dziećmi, które ze względów zdrowotnych nie mogły wziąć udziału w wycieczkach realizowano zajęcia w ośrodku. Wiele dzieci po raz pierwszy było w górach.
     W pamięci wszystkich pozostaną  cudne krajobrazy zimowych Tatr. Na uczestników zimowisk po powrocie oczekiwali stęsknieni rodzice, którzy bardzo cieszyli się z powrotu dzieci i z tego, że  wszyscy wrócili zdrowi.
      Należy dodać, że od kilku lat głównym inicjatorem wyjazdów dzieci z rodzin rolniczych z naszej gminy, zarówno w okresie zimowym jak i letnim jest Wójt Gminy Bronisław Węglewski.
     Duże podziękowania należą się też  Prezesowi Krajowemu Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników Tomaszowi Łukomskiemu i  pracownikom biura ZZCNMR  za wzorowe przygotowanie organizacyjne zimowisk.
     Andrzej Zieliński
 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 

BADANIE STÓP

 

 

 Zbiórkamakulatury

 

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

tomasz-lysek.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery