Wójt o inwestycjach PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 28 grudzień 2018
Rok 2018 dobiega końca. Był to rok wyborczy.  Wszystkim mieszkańcom naszej gminy dziękuję za ponowny wybór mojej osoby na stanowisko Wójta, a także radnych z komitetu OSP „Wspólna Sprawa”. Mijający rok uważam za dobry rok, zrealizowanych  zostało dużo inwestycji.
2019 rok zaczniemy niskimi podatkami, które od 14 lat nie zostały podniesione i utrzymać je na  takim samym poziomie. Nieco gorzej wygląda opłata za wodę (1,99 zł brutto) oraz ścieki (3,99 zł brutto). Jest to jedna z najniższych opłat w województwie łódzkim. Jeżeli ceny energii elektrycznej wzrośnie o  ponad 50% to  będę zmuszony podnieść opłaty. Najgorzej wygląda sytuacja opadów komunalnych  (5zł segregowane oraz 10 zł niesegregowane), jest to najniższa opłata w regionie, cały czas  wzrastają wymagania do ochrony środowiska. Do końca roku z budżetu gminy dokładana jest kwota ok 250 tys. złotych, ale od stycznia wszystko ulegnie zmianie gdyż po ogłoszonym i rozstrzygniętym przetargu cena śmieci wzrosła do niespodziewanej wysokości aż  o ponad 250%, a co za tym idzie będzie zwiększona opłata za odpady komunale w naszej gminie, a ponadto zmieni się firma odbierająca.
W inwestycjach drogowych planujemy w miejscowości Kowalew-Luciejów Grabowce, drogę poszerzyć  o 1,2 m z ciągiem pieszym na odcinku 1km, na pozostałej części tej drogi zostanie położona nakładka asfaltowa z 80 cm poboczem utwardzonym destruktem asfaltowym. Inwestycja wyniesie o 1mln zł, z czego ok 30% będzie pokryte przez Lasy Państwowe.
Kolejną inwestycją drogowa to Osiedle Czestków, gdzie będzie nowa nakładka z 1, 2 m  poszerzeniem ulicy z kostki brukowej, inwestycja za około 570 tys. złotych. Oprócz tego Czestków B będzie miał remont drogi powiatowej, nowa nakładka oraz utwardzone pobocze-500 tyś. zł
Cieszy ogromnienie Nas informacja, iż w ostatnich dniach listopada  Gmina otrzymało dofinansowanie około 750 tyś złotych na nowa nakładkę asfaltową oraz poszerzenie drogi gminnej od początku ul. Prostej (koło budynku GOKiS ) do Józefatowa.
Duża inwestycje to budowa przy Urzędzie Gminy rynku z tężnią dla mieszkańców, będzie to miejscem spotkań przy wspólnych zakupach a może będzie można nawet coś samczego zjeść. Inwestycja za pond 2mln złotych współfinasowana z funduszy unijnych. Zakończenie kwiecień 2019.
Budowa sali OSP w Woli Buczkowskiej za ponad 700 tyś. złotych to kolejna inwestycja i to już ostatnia wyremontowana strażnica w naszej Gminie  dofinansowana  z funduszy unijnych. Zakończenie kwiecień 2019.
Długo oczekiwana inwestycja do realizacji to budowa ogniw fotowoltaicznych za 3,5 mln złotych, która ma być rozpatrzona w styczniu 2019 roku przez Urząd Marszałkowski, miejmy nadzieję że nasza gmina zostanie uwzględniona w tym rozdaniu.
Wybudowanie kanalizacji w Buczku na ul. Modrzewiowej, Topolowej o długości 500m.
Realizowany będzie program dla mieszkańców gminy Buczek dot. wymiany źródeł ciepła na kotły gazowe. Z budżetu gminy udzielona zostanie dotacja celowa w przypadku kotłów gazowych opalanych gazem zmiemnym-3.000 zł oraz kotłów gazowych opalanych gazem ciekłym 1.500zł
Realizowany będzie projekt w SP Czestków za 711 tys. złotych, z budżetu Gminy zostanie dołożona kwota 50 tys. złotych
Będą realizowane również mniejsze inwestycje jak: budowa szatni dla piłkarzy, przygotowanie projektu drogi w Czestkowie F, dokończenie remontu świetlicy w Bachorzynie, planujemy również rozpocząć przebudowę GOKiS w Buczku.
 Na koniec pragnę wszystkim mieszkańcom Gminy Buczek życzyć: wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia wielu sukcesów w  życiu prywatnym jak również zawodowym, satysfakcji, spokoju oraz wielu radosnych chwili prawdziwych przyjaciół, aby każdy dzień nadchodzącego Nowego Roku 2019 dostarczał energii i optymizmu do realizacji nowych wyzwań oraz niósł nadzieję na pomyślną przyszłość.
Wójt Gmin y Buczek
Bronisław Węglewski

 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 

 Zbiórkamakulatury

 

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

jozef-wozniak.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - V 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery