Znów sie rodzisz, Panie, w nas... PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 28 grudzień 2018

 
Tradycją Szkoły Podstawowej w Buczku jest, że w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia odbywają się jasełka bożonarodzeniowe.
Tegoroczne przedstawienie nawiązujące do wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa w Betlejem można było obejrzeć w naszej szkole dwukrotnie. Najpierw na widowni hali sportowej zasiedli uczniowie wszystkich klas, natomiast o godzinie 17.00 gościliśmy rodziców, nauczycieli emerytów, Pana Wójta Bronisława Węglewskiego z małżonką, Panią Kierownik Biblioteki Publicznej w Buczku Alicję Hans, Panią Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania "Dolina rzeki Grabi" Annę Doliwę.
 
 
 
 W jasełkach przygotowanych przez panie Krystynę Czech i Olgę Kubik oraz pana Łukasza Maciejewskiego wzięła udział bardzo duża grupa naszych uczniów. Najmłodsze dzieci z klas drugich pod kierunkiem wychowawczyń pań Ewy Ignaczak i Jadwigi Rojszczak wykonały na flażoletach dwie kolędy. Dwa chóry dzieci w różnym wieku przedstawiły pastorałki z repertuaru Arki Noego, tradycyjne kolędy oraz piosenkę Czerwonych Gitar "Jest taki dzień". Bardzo podobały się również kolędy grane na skrzypcach przez ucznia klasy szóstej Oliwiera Szajnera oraz utwór z musicalu Metro "Uciekali, uciekali" w wykonaniu uczennicy klasy ósmej Wiktorii Jędryki. Nie zabrakło też "Cichej nocy" zaśpiewanej przez dziewczynki z klasy drugiej w trzech językach - po polsku, niemiecku i angielsku.
Wśród aktorów znów można było rozpoznać uczniów prawie wszystkich klas. Najmłodsi wcielili się w pastuszków i anioły, natomiast najstarsi uczniowie z trzecich klas gimnazjum znakomicie wywiązali się z ról Maryi, Józefa, archanioła Gabriela i króla Heroda. Choć Józef przypominał współczesnego biznesmena, a Maryja współczesną dziewczynę, to ich przeżycia nawiązywały do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat i mogły dostarczyć refleksji na temat istoty świąt Bożego Narodzenia.
Po jasełkach do zebranych z życzeniami świątecznymi zwrócili się Pani Dyrektor Renata Nowicka i Pan Wójt Bronisław Węglewski.
 

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery