Znów sie rodzisz, Panie, w nas... PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 28 grudzień 2018

 
Tradycją Szkoły Podstawowej w Buczku jest, że w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia odbywają się jasełka bożonarodzeniowe.
Tegoroczne przedstawienie nawiązujące do wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa w Betlejem można było obejrzeć w naszej szkole dwukrotnie. Najpierw na widowni hali sportowej zasiedli uczniowie wszystkich klas, natomiast o godzinie 17.00 gościliśmy rodziców, nauczycieli emerytów, Pana Wójta Bronisława Węglewskiego z małżonką, Panią Kierownik Biblioteki Publicznej w Buczku Alicję Hans, Panią Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania "Dolina rzeki Grabi" Annę Doliwę.
 
 
 
 W jasełkach przygotowanych przez panie Krystynę Czech i Olgę Kubik oraz pana Łukasza Maciejewskiego wzięła udział bardzo duża grupa naszych uczniów. Najmłodsze dzieci z klas drugich pod kierunkiem wychowawczyń pań Ewy Ignaczak i Jadwigi Rojszczak wykonały na flażoletach dwie kolędy. Dwa chóry dzieci w różnym wieku przedstawiły pastorałki z repertuaru Arki Noego, tradycyjne kolędy oraz piosenkę Czerwonych Gitar "Jest taki dzień". Bardzo podobały się również kolędy grane na skrzypcach przez ucznia klasy szóstej Oliwiera Szajnera oraz utwór z musicalu Metro "Uciekali, uciekali" w wykonaniu uczennicy klasy ósmej Wiktorii Jędryki. Nie zabrakło też "Cichej nocy" zaśpiewanej przez dziewczynki z klasy drugiej w trzech językach - po polsku, niemiecku i angielsku.
Wśród aktorów znów można było rozpoznać uczniów prawie wszystkich klas. Najmłodsi wcielili się w pastuszków i anioły, natomiast najstarsi uczniowie z trzecich klas gimnazjum znakomicie wywiązali się z ról Maryi, Józefa, archanioła Gabriela i króla Heroda. Choć Józef przypominał współczesnego biznesmena, a Maryja współczesną dziewczynę, to ich przeżycia nawiązywały do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat i mogły dostarczyć refleksji na temat istoty świąt Bożego Narodzenia.
Po jasełkach do zebranych z życzeniami świątecznymi zwrócili się Pani Dyrektor Renata Nowicka i Pan Wójt Bronisław Węglewski.
 

 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 

 Zbiórkamakulatury

 

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

wlodzimierz-wojtaszek.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - V 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery