Bóg się rodzi... Jasełka w Czestkowie PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 20 grudzień 2018

 
Okres świąt Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas, wypełniony spotkaniami w gronie najbliższych, wzajemną życzliwością, radością i nadzieją…
Mijający tydzień obfitował w Szkole Podstawowej w Czestkowie w wydarzenia wprowadzające wszystkich w magiczny klimat bożonarodzeniowy. Niewątpliwie najważniejszym z nich były Jasełka ,które odbyły się 18 grudnia br. O godzinie 17.00.
 

 
Przybyli na nie wspaniali goście: Wicestarosta Łaski - Pani Teresa Wesołowska, Wójt Gminy Buczek- Pan Bronisław Węglewski, Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Grzegorz Dębkowski, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z Brodni i Czestkowa, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ze Zelowa, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Łasku z opiekunem- Panią Eweliną Słomczyńską oraz rodzice i dziadkowie uczniów.
 

 
Wszyscy zebrali się w pięknie udekorowanej sali, której głównym punktem była stajenka oraz zagroda z żywymi owieczkami (chętnie oblegana przez najmłodszych uczestników uroczystości).
W Jasełkach wystąpili uczniowie klasy piątej, którzy wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy aniołów, trzech króli oraz członków współczesnej rodziny. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu chóru szkolnego, które napełniły wszystkich świąteczną radością oraz sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Wykonawcy w retrospekcji przedstawienia przenieśli widownię z „Betlejem do współczesności”. Dodatkową atrakcją były układy taneczne w wykonaniu przedszkolaków z klasy „0” oraz uczniów klasy III i IV.
Po występach pani dyrektor – Agnieszka Badowska, Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski oraz Wicestarosta Łaski Teresa Wesołowska złożyli wszystkim serdeczne życzenia „Zdrowych i wesołych świąt…”.
 
 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery