Patriotyczny miesiąc dla członkiń Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 30 listopad 2018

 
Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzynie w miesiącu listopadzie aktywnie uczestniczyły w uroczystościach poświęconych obchodom z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości.
11 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w której udział wzięły członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna.
 

Na uroczystość Panie przygotowały wystawę pierników, której akcentem upamiętniającym obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości było udekorowanie przez członkinie 100 sztuk pierników w kształcie mapy Polski.
Wystawę pierników można było oglądać i podziwiać dzięki  Grantowi Sołeckiemu  pn. „Bliżej siebie – integracja międzypokoleniowa sołectwa Bachorzyn „  współfinansowanego z budżetu Województwa Łódzkiego.

 16 listopada 2018 r w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Buczku odbyła się uroczystość podsumowująca Projekt Edukacyjny pn. „ Piękna Nasza Polska Cała „ , na którą zaproszono gości m. innymi rodziców i członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich. Podczas uroczystości można było podziwiać piękne występy artystyczne w wykonaniu dzieci z klas zerowych „A” i „B” pod opieką wychowawczyń
p. Aleksandry Zielińskiej  i p. Ewy Hyszko.
Natomiast członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna wzięły udział w pokazie mody patriotycznej, za co w podziękowaniu uhonorowane zostały dyplomem.

24 listopada 2018r w Miejskim Domu Kultury w Zelowie odbył się II Świąteczny Festyn - kiermasz dekoracji i upominków świątecznych.
W ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Gminy Zelów i Miejskim Domem Kultury
członkinie Stowarzyszenia również uczestniczyły w kiermaszu, promując Gminę Buczek.
Stoisko zaopatrzone  było w pierniki w różnym kształcie: bożonarodzeniowych, truskawki i mapy Polski.  Pierniczki zostały wykonane przez członkinie Stowarzyszenia.

27 listopada 2018r na zaproszenie Gminnego Przedszkola w Buczku członkinie stowarzyszenia uczestniczyły w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „ Piękna Nasza Polska Cała „ Na tę okoliczność wykonano potrawy regionalne według przepisu „babci” – zupę truskawkową z makaronem, pulpety truskawkowe oraz konfiturę bachorzyńskich babek. Następnie odbyła się wspólna degustacja  przygotowanych potraw. Na zakończenie uroczystości członkinie podzieliły się swoimi przepisami. W podziękowaniu za uczestnictwo w projekcie panie zostały uhonorowane również dyplomem.
 

 
 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery