Ostatnia Sesja Rady Gminy kadencji 2014-2018 w Buczku PDF Drukuj
Napisał: Andrzej Zieliński   
czwartek, 15 listopad 2018

 
W środę 14 listopada 2018r. odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Buczku, na sesję przybyli wszyscy radni mijającej kadencji, a także sołtysi i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy. W porządku obrad znalazło się kilka uchwał istotnych dla budżetu m.in. uchwała dotycząca podatków od nieruchomości, obniżenia średniej ceny skupu żyta jako podstawy do ustalenia podatku rolnego,  podatków  od  środków  transportowych, zakupu nowych urządzeń diagnostycznych dla  SPZPOZ  w Buczku, a także udzielaniu dotacji na wymianę dotychczasowego źródła ciepła na kocioł gazowy.
 
Podczas sesji podjęto też uchwały w sprawie odbierania odpadów komunalnych, utrzymaniu czystości, liczbie zezwoleń  i miejscach sprzedaży alkoholu, o przyjęciu  programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Podjęto też uchwały o WPF i zmianach budżetowych w br., a także przedłożono projekt budżetu na rok 2019.
 Nie wywołały one w zasadzie żadnej dyskusji, gdyż jak zapowiedział Wójt Bronisław Węglewski  „… podatki chcę pozostawić na poziomie ubiegłorocznym , podobnie jak i inne opłaty m.in. za wodę (1,99 zł brutto) i ścieki (3,99 zł brutto), choć nie będzie to proste zwłaszcza w kontekście rozporządzeń o „wodach polskich”. Za kilka dni nastąpi też rozstrzygnięcie oferty na odbiór  odpadów komunalnych, miejmy nadzieję, że oferta będzie taka sama lub zbliżona do obecnie obowiązującej, co pozwoliłoby utrzymać opłaty na takim samym poziomie jak obecnie”.
     
Intencją Wójta, jak zapowiadał w kampanii wyborczej są nie tyle  wielkie plany inwestycyjne, ale poprawa jakości życia mieszkańców m.in. poprzez dopłaty do urządzeń poprawiających stan  środowiska naturalnego (kotły do instalacji gazowych, solary, pompy ciepła, fotowoltaika itp.). Nie znaczy to oczywiście, że nie planuje się inwestycji, są  i będą wykonywane, jak choćby realizowana budowa nowej strażnicy w Woli Buczkowskiej, czy rynek rolny w centrum Buczku. Również w ofercie programowej kandydatów na radnych pojawiło się szereg akceptowanych przez Wójta postulatów inwestycyjnych w poszczególnych sołectwach na terenie całej gminy.  Planuje się też podjęcie rozmów z nowym Zarządem  Powiatu o wspólnych inwestycjach drogowych.
     
Podczas sesji Wójt Bronisław Węglewski  i Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Zieliński, a także radni i sołtysi pożegnali trójkę radnych dla których obecna sesja była sesją pożegnalną.  Wśród radnych, którzy nie kandydowali do tej jednostki samorządu w przyszłej kadencji byli: Bożena Kraska, Tadeusz Uryszek (40 lat radnym) i Wiesław Badowski. Otrzymali oni kwiaty, okolicznościowe listy gratulacyjne od władz samorządowych,  gromkie brawa i serdeczne podziękowania od wszystkich  obecnych za aktywną postawę, zaangażowanie na sesjach rady i jej komisji podczas wielu kadencji i  godne reprezentowanie społeczności lokalnej. Wójt podziękował ponadto wszystkim radnym minionej kadencji za pracę w Radzie Gminy oraz  służbę mieszkańcom Gminy Buczek.
      Termin pierwszej sesji Rady Gminy Buczek nowej 5 letniej kadencji Komisarz Wyborczy w Łodzi  wyznaczył na dzień 21 listopada 2018r. o godz. 13.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Buczku.
 Andrzej Zieliński

 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

jolanta-zieba-gzik.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery