Gminne obchody 11 Listopada w Buczku PDF Drukuj
Napisał: Andrzej Zieliński   
środa, 14 listopad 2018

 
11 listopada br. to dzień szczególny - 100 rocznica odzyskania niepodległości zainspirowała wielu mieszkańców do uczczenia tego jubileuszu w sposób szczególny i wielce zróżnicowany.
Przed 2 tygodniami z inicjatywy dyrektora szkoły, rodziców, dzieci i nauczycieli w Szkole Podstawowej  w Czestkowie odbył się „Bieg dla Niepodległej” z udziałem uczniów, rodziców,  a także strażaków.
 

 
Jeszcze przed Świętem Zmarłych pracownice GOPS-u w Buczku odnowiły i udekorowały biało czerwonymi szarfami groby żołnierzy i obelisk. W ostatnich dniach przed świętem 11 listopada we wszystkich szkołach i przedszkolu w gminie Buczek odbyły się okolicznościowe akademie z udziałem Wójta Bronisława Węglewskiego i władz samorządowych. Odbywały się też liczne konkursy plastyczne, wokalne, a przedszkole i szkoły zostały udekorowane przez różnego typu prace i wytwory plastyczne związane z odzyskaniem niepodległości.
      W kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Buczku odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny, z udziałem m.in. władz samorządowych, druhów OSP, młodzieży szkolnej. Po mszy w towarzystwie orkiestry grającej utwory patriotyczne złożono kwiaty i zapalono lampki przed obeliskiem upamiętniającym twórców Konstytucji 3 Maja 1791r.
 
 
 Starosta Teresa Wesołowska i radny powiatowy Piotr Wołosz wraz z przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Zielińskim w towarzystwie harcerzy, druhów OSP Woli Buczkowskiej i młodzieży szkolnej złożyli serdeczne życzenia najstarszemu mieszkańcowi powiatu łaskiego  107 letniemu kpt Wojska Polskiego Józefowi Woźniakowi. Szanowny Jubilat, uczestnik kampanii wrześniowej 1939r., przez kilkadziesiąt lat był sołtysem Woli Buczkowskiej, budowniczym strażnic OSP, dziś jest też Honorowym Obywatelem Gminy Buczek. Zaskakująca jest  zwłaszcza dyspozycja fizyczna  i intelektualna Pana Józefa, zaśpiewał stojąc na baczność a kapela wraz z gośćmi 4 zwrotki hymnu Polski, a także m.in. Marsz I Brygady. Rozmowa i obcowanie z Jubilatem to głębokie przeżycie i żywa lekcja patriotyzmu, zwłaszcza dla harcerzy i młodzieży szkolnej.
 
 
 
 
 Ostatnim punktem obchodów była uroczysta akademia zorganizowana przez GOKiS w Buczku. Artyści rozwijający tu swoje zainteresowania: Orkiestra, zespół Bogoria, zespół Kana, a także   Anna Stoczkowska i Łukasz Maciejewski oraz młodzież szkolna pod kierunkiem Pani Jadwigi Sobczak przygotowali prawdziwe widowisko słowno-muzyczne, zapraszając do  podróży intelektualnej i duchowej  po twórczości lirycznej i patriotycznej znanych i mniej znanych polskich autorów.
Wspólne świętowania w naszej małej Ojczyźnie – a podkreślić należy, że brała w nim udział bardzo liczna grupa mieszkańców gminy - tak doniosłego święta, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości, to piękny przejaw postaw patriotycznych i niezachwianego poczucia polskości w każdym z nas.  
 
 
 
 Andrzej Zieliński

Zdjęcia źródło: NaszeMiasto.pl

 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

jan-jambrozek.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery