Biało - czerwono w Czestkowie - Bieg dla Niepodległej PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 17 październik 2018

 
W niedzielę, 14 października 2018 roku,  odbył się w Szkole Podstawowej w Czestkowie Bieg z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Buczek Pana Bronisława Węglewskiego. Wydarzenie stało się okazją do rodzinnego świętowania z okazji tej tak ważnej dla wszystkich rocznicy.
Uroczyste otwarcie biegu zaplanowane zostało na godzinę 1130. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Czestkowie Agnieszka Badowska oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Grzegorz Dębkowski rozpoczęli  uroczystość,  witając wszystkich uczestników biegu,  nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. Oficjalnego otwarcia biegu dokonał Wójt Gminy Buczek, który patronował wydarzeniu.
 

 
Następnie wszyscy udali się na miejsce, gdzie wyznaczone zostały trasy poszczególnych kategorii. Łącznie w biegu wystartowały 72 osoby. Nad prawidłowym przebiegiem sportowego wydarzenia czuwała nauczycielka wychowania fizycznego pani Justyna Miszczak, natomiast  nauczyciele ze szkoły w Czestkowie pomagali w organizacji .
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Bronisława Węglewskiego, a od pani dyrektor pamiątkowe upominki.
Wyniki:
 

 
 
 
 
 
 klasy 0 – III dziewczynki
1. Wiktoria Szczupak
2. Maja Przybylak
3. Lena Dębkowska
klasy 0-III chłopcy
1. Patryk Urbaniak
2.Oliwier Malinowski
3.Szymon Oklejak

Klasy IV-VI dziewczynki
1. Weronika Musiałek
2. Dominika Groblewska
3. Hannna Michalak
Klasy IV -VI chłopcy
1. Kacper Filipczak
2. Cyprian Izydorczyk
3. Dawid Szymczak
Klasy VII-VIII chłopcy
1. Maksymilian Pyrek
2. Krystian Piotrowski
3. Błażej Wróbel
Open
1. Pan Sławomir Walczak
2. Pan Paweł Lis
3. Pan Grzegorz Dębkowski
W przygotowanie biegu aktywnie włączyła się Rada Rodziców, która strudzonych zawodników i wszystkich przybyłych gości częstowała smacznym żurkiem z kiełbasą oraz herbatą.
     Święto Niepodległości przypomina nam o Odzyskaniu wolności oraz wyraża naszą radość z tego, że potrafiliśmy wydostać się z niewoli. W czasach, kiedy młodzi ludzie często mówią, że obecnie trudno być patriotą, udział w biegu stał się wspaniałą okazją do wyrażenia naszego patriotyzmu. Takie wydarzenia uświadamiają nam wszystkim, że współczesny patriotyzm nie polega na przelewaniu krwi za państwo, ale aktywnej działalności w środowisku lokalnym, trosce o swoją „małą ojczyznę”.
Z.B, A.B

 
 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery